Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Cała saga
Autor Wiadomość
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2007-10-11, 19:50   

jak oceniacie hirołsy ja tak:
Heroes 1 7.9/10
Heroes 2 9.7/10
heroes 3 10/10
heroes 4 8.4/10
heroes 5 8.9/10
Kings bounty 6.9/10
moje motto "nie grafika lecz grywalność szczera zrobi z ciebie bohatera"
 
Mefisto 
Arcydiabły rlz!



Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 181
Skąd: Z miasta
Wysłany: 2007-10-11, 19:52   

Heroes 1 - nie wiem nie grałem
Heroes 2 - grałem tylko troszkę 7.7/10
Heroes 3- 9.8/10
Heroes 4- 9.5/10
Heroes 5- jak homm1
Ale czy ta skala lol jest jak w mapkach :mrgreen:

http://www.youtube.com/user/Dog0Lord
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2007-10-11, 19:55   

Bardzo podobna tylko tutaj nie chodzi o wymyślność jednej gry tylko trzeba ocenić praktycznie 5 różnych gier
EDIT:Moje marzenie sie ziściło
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-27, 16:30   

Twoje marzenie? Dla mnie jest to bezczelna profanacja! Ubival praktycznie skupia się tylko na Heroes V, jakby było to "Ich największe dzieło, a wcześniejsze części były tylko długą drogą, która do niego prowadziła". Czy nie mogliby zejść wreszcie ze swojego splugawionego, przeklętego, bezwartościowego Ashan na Ziemię? O ironio, przecież tylko piątka jest ich autorstwa, a w dodatku nie ma żadnych racjonalnych przyczyn, aby jej tytuł zawierał cząstkę "of Might and Magic".

Dlaczego na okładce jest wielka grafika z Heroes V? Już nawet pomijając fakt, że pomysł na godło Imperium Gryfów (niech będzie przeklęte) to żałosne, komercyjne zerżnięcie pomysłu z herbu rodu Gryphonheartów, którego wcale nie wymyślili? Czy aż tak trudno im o choć trochę własnego wkładu?
Dlaczego drukowany bestiariusz zawiera tylko materiały o heroes pieńć?
Dlaczego plakat przedstawia ekran ładowania się gry, który nie nalezy do najpiękniejszych i oddających klimat sagi? Od kiedy to Heroesowe wampiry mają włosy spięte w kucyki i walczą mieczem?
Dlaczego płyty z pierwszymi czterema częściami mają nadrukowane grafiki z piontki? Od kiedy to Morglin Ironfist lub którykolwiek rycerz na Enroth ma konia ubranego w białe prześcieradło?
Dlaczego Heroes pieńć jako sama gra jest niewiarygodnie wyeksponowane, a każdy dodatek jest nagrany na oddzielnej płycie? Argumenty odnoszące się do objętości w najmniejszym nawet stopniu do mnie nie przemawiają - są przecież płyty DVD DL, BD i HDDVD.
Dlaczego na płytach od Heroes pieńć są wytłoczone obrazy niemal fotorealistycznej jakości, podczas gdy pozostałe przedstawiają nędzne potwory/bohaterów nijak mające się do rzeczywistej zawartości gry?

I najważniejsze:

JAKIM PRAWEM NA KOSZULCE UMIESZCZONO COŚ, CO UBIVAL NAZYWA DEMONEM?!
JEST TO BEZCZELNE ZAPRZECZENIE ZASADOM RZECZYWISTEJ SAGI HEROES OF MIGHT AND MAGIC,
KTÓRE SUGERUJE ODBIORCY, ŻE CAŁA SERIA TRAKTUJE O DEMONACH BĘDĄCYCH TANDETNYM POMYSŁEM UBIVALU WYKORZYSTANYM ZALEDWIE W JEDNEJ, W DODATKU NIE PRZEZ WSZYSTKICH UWAŻANEJ ZA ELEMENT SAGI CZĘŚCI!


Jestem
ZBULWERSOWANY!!!


Przepraszam za CapsLock, ale chciałem podkreślić moje oburzenie. Wszelkie błędy ortograficzne w nazwach są umyślne i proszę, aby ich nie poprawiać.
 
czorbok


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 200
Wysłany: 2007-10-27, 17:38   

dla mnie heroes zaczelo sie od 1 czesci i rozwijalo sie do 3, w ktorym to (wraz z dodatkami) osiagnelo apogeum niemal doskonalosci. dalsze czesci to komercyjne wykorzystanie tytulu i pomyslu. coraz bardziej sie oddalaja od idealu. moze i pojawia sie pare ciekawych rozwiazan, ale niestety pojawia sie wiele, ktore mi sie nie podobaja.
oczywiscie moge sie bardzo mylic, bo tak naprawde to slabo znam 4, a w 5 nie gralem, ale z relacji znajomych wynika podobnie, wiec cos w tym jest.
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2007-10-27, 20:48   

Tarnum każdy ma swoje zdanie a Ubisoft i nival to nie tylko heroes uświadom to sobie a heroes 5 jest główny z tych przyczyn że jeżeli wydaje sie mario z 1980 roku i mario z 2000 roku to główne jest te z 2000 dlaczego?dlatego że jest nowsze!
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-28, 14:30   

I to uważasz za usprawiedliwienie? Argument? Przecież to ma być CAŁA saga, a nie tylko piontka - a pierwsze cztery części mają własne, odzwierciedlające klimat danej gry okładki. Wszystko powinno być potraktowane na równi. Rozumiem, że hirołs pieńć jako nowsze jest bardziej zaawansowane technologicznie, ale to w żadnym wypadku NIE ZNACZY, ŻE MA NARUSZAĆ POPRZEDNIE CZĘŚCI.
Dołączają komplet do gry karcianej hirołs pieńć. Po co mi to, jeżeli wolę grać w karty Heroes IV, na których łatwe zdobycie nie ma innego sposobu jak właśnie wypasiona edycja kolekcjonerska całej sagi?

Nie wiem, czy zrozumiecie ten przykład, ale czuję się jakby J. K. Rowling wykorzystując swój przeogromny majątek zbity na kiczowatym Potterze (niechaj będzie przeklęty) wykupiła od C. S. Lewisa prawa do "Opowieści z Narnii". Następnie zaczęła wydawać cudzy twór jako swój i wmawiać bezczelnie całemu światu, że to ona go napisała. Oczywiście każdy egzemplarz "Nowej Narnii" byłby ilustrowany scenami walki Harrego z W-morde-tortem (niechaj będą przeklęci). I czy wtedy lolu też byś tłumaczył się stwierdzeniem, że Potter jest nowszy?
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2007-10-28, 15:39   

Wyobraź sobie że idziesz kupić Homm1 Ok kupujesz a w domu orientujesz sie że w prezencie był heroes 5! Głupie?No właśnie!
Ostatnio zmieniony przez lol772 2008-01-09, 15:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-28, 16:53   

Po pierwsze: co to ma do rzeczy?
Po drugie: nierealne, żeby Heroes V, za które ubival nieźle sobie liczy było po prostu w prezencie. Nie lubię niemiłych niespodzianek, które wcale mnie nie zadowalają, a w dodatku za które muszę płacić.
Więcej nie jestem w stanie powiedzieć, dopóki nie napiszesz tego wszystkiego po polsku.
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2007-10-29, 15:11   

Tarnum ja uszanowałem twoją OPINIE więc ty uszanuj moją
Ostatnio zmieniony przez lol772 2008-03-15, 16:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-29, 17:38   

Decyzję? Jaką decyzję? Chyba nie masz na myśli OPINII...
Chcę tylko, abyś dokładnie wytłumaczył, co miałeś na myśli - nie obraź się, ale trudno uszanować "decyzję", która nie jest logicznie zapisana...
W każdym bądź razie uważam, że apogeum serii hirołs przypadło na czwórkę - gdyby nie nie wprowadzono tak wielu kontrowersyjnych zmian, trudno byłoby wycenić, czego chcą gracze. Gdyby Heroes IV było tylko trójką z karawanami, uznałbym ją za komercyjny plagiat protoplasty.
A piątka to już WoGóle skrajny, żałosny, bezczelny atawizm - nie uznaję Ashan za część Świata Mocy i Magii.
Tytuł i prawa autorskie to nie wszystko, ba, w wykonaniu Ubivalu to NIC!
 
zatara 
russian mob



Wiek: 34
Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 81
Skąd: z łóżka...
Wysłany: 2008-01-09, 14:07   

wiem, że temat już trochę wygasł ale dodam coś od siebie
TARNUM USPOKÓJ SIĘ!

ogólną zasadą rynku są prawa popytu i podaży. producent nie będzie wydawał gry żeby TOBIE się podobała, tylko aby jak najwięcej sprzedać - zrobić good business. nie po to zatrudnia się speców od marketingu i reklamy, żeby fanom spodobała się edycja gry, bo oni i tak kupią (albo już mają), tylko po to aby ci, którzy gry jeszcze nie znają zainteresowali się nią.
dlatego musi być "ładnie" wydana. jak tego nie rozumiesz, to może uwierzę w twoją datę urodzenia wpisaną w profilu...

wracając do właściwego tematu rozmowy
oceny dotyczą grywalności, bo bez sensu oceniać grafikę gier sprzed kilku, kilkunastu lat
heros I: 9/10
heros II: 9/10
heros III: 12/10
heros IV: 7,8/10
heros V: bez oceny (grałem tylko kilka godzin i w dodatku strasznie cieło)
 
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-09, 16:15   

Rozumiem, może ciut przesadzam, ale tylko ciut ;-) .
Uwierz mi, to nie tylko me zdanie, ale bardzo się liczącej części (jeżeli nie większości) graczy. Rozumiem twoją postawę, w czasach kapitalizmu wszystko, co istnieje, musi dawać (wy)zysk.
Właśnie dlatego NWC znikło z rynku. Oni potrafili robić gry, ale nie potrafili ich sprzedawać. Szkoda, że zazwyczaj jedno wyklucza drugie.
Ubivał obrał przeciwny kierunek, mianowicie niezależne od tego, czym to ma być, musi przetrwać i radzić sobie z takim czymś jak konkurencja, reklama tudzież marketing.
 
zatara 
russian mob



Wiek: 34
Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 81
Skąd: z łóżka...
Wysłany: 2008-01-09, 16:20   

nie twierdze, że nie masz racji, tylko po prostu zupełnie mnie nie dziwi kierunek w którym zmierza saga
sama obecność na tym forum świadczy o tym, że wolelibyśmy żeby było inaczej
 
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-01-09, 19:59   

Ubisoft tez robi dobre gry dajmy takiego Settlersa.Ale teraz takie czasy każdy chce zarobić! :-D
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 2 z 3
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group