Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Heros of Might and Magic IV
Autor Wiadomość
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2008-03-28, 22:16   

Ta gra jest przeciętna. Nic szczególnego. Po trójce szału na pewno nie zrobi.
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-03-29, 07:49   

O nie,żaden heroes nie jest grą przeciętną.
 
Morhad


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 459
Wysłany: 2008-07-10, 15:35   

Cytat:
Sam bohater w armii to moim zdaniem bardzo fajny pomysł. Brakowało mi tego w 3-e. Jak zwykle naprawili w WOGu.


W WoGu nie bijesz przecież herosem, tylko dowódcą, to poważna różnica. On jest tak właściwie takim mixem bohatera i jednostki. Mam nadzieję, że kiedy wreszcie zrobią jakieś pożądne Heroesy to wykorzystają ten super pomysł.



WISŁA KRAKÓW!!!
 
redgreen



Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 210
Wysłany: 2008-07-16, 21:09   

Bardzo dobra gra. Piękna grafika, bardzo ładne jendostki. Swietny rozwój bohatera, świetnie dobrane czary. (nie jak w homm3) Dzienny przyrost. Jedyne do czego można się przyczepić to do rozbudowy miast i jednostek. To twórcy gry spartaczyli.

http://www.portel.pl/artykul.php3?i=37623 - wbijać!!! ;)

http://chaotyczny-wojownik.blog.onet.pl/
 
joseph 
Shaman King



Wiek: 30
Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 22
Wysłany: 2008-07-17, 11:41   

Heroes IV to totalny niewypał. "Brakujące ogniwo ewolucji" pomiędzy Heroes III a HeroesV

Strategia jest jak wino - im starsza, tym lepsza
 
Morhad


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 459
Wysłany: 2008-07-17, 16:32   

Nie było ewolucji pomiędzy H3 i H5, bo H5 to podróba.



WISŁA KRAKÓW!!!
 
Kasdeya 



Wiek: 32
Dołączyła: 28 Kwi 2009
Posty: 28
Wysłany: 2009-05-03, 17:47   

H4 poniekąd może być, ale racja są pewne minusy jeśli chodzi o tą część. :-) Dziwacznie trochę powymyślali miasta, a z udziałem dziwacznego theme stają się jeszcze bardziej dziwaczne. :-P To samo z niektórymi jednostkami, ogromnym "niewypałem" jest choćby taki feniks - fruwająca spalona pieczeń. Ale plusem są utwory terenów, a przede wszystkim wodnego. :-)
 
 
Taurauthiel 
Chath d' elge



Dołączyła: 03 Maj 2009
Posty: 16
Wysłany: 2009-05-04, 20:29   

Gra nawet nawet. Rozwój bohatera - świetny pomysł. Jak się dostatecznie rozwinie to można samymi bohaterami wymiatać. Animacje mogą się nie podobać, ale IMO nie są złe. Muzyka - wieeelki plus. Nie podobało mi się to co zrobili z miastami, mogli zostawić jak było (w sensie ogólny klimat, jednostki) i przerażały mnie żywiołaki - były źle pomyślane i wyglądały śmiesznie :) Ale HoMM4 nie jest zły.
 
 
Xeno 
xeno



Pomógł: 27 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 2202
Wysłany: 2009-05-04, 21:42   

dla mnie to nie wypał.Tam wszystko jest blee,a szczególnie nie podobają mi się pomieszne jednostki z miast
 
 
Konrad


Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 84
Wysłany: 2009-05-11, 09:13   

Czego chcecie od H4 ??!! Przecież jest to fajna gra, fajne intro i wiele możliwości. Kolega mówi że H4 jest lepszy od H3.
 
The Shadow 
Tsukuyomi user



Pomógł: 14 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 959
Skąd: Łódź/Łowicz
Wysłany: 2009-05-11, 16:26   

H5, nie ma czegoś takiego, bynajmniej dla mnie. Heroes V to to coś typu "przyklejonego" tytułu do tej serii. Jak widziałem u kumpla jak jakiś "gremiln" wali z pukawki na kapiszony w jakiegoś wielkiego potwora, to aż mi się przykro zrobiło. H4 - z resztą też nie do końca wypał, ale już w mniejszym stopniu niż h5. Ja za Heroes IV uzałbym ten dodatek co ma wyjść w maju/czerwcu prze Ruskich towarzyszy ;>
 
 
zny 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 93
Wysłany: 2009-11-16, 16:44   

Grałem kilka tygodni w H4, kiedy to po prawie roku przerwy postanowiłem pograć w Heroesy - pomyślałem sobie: dlaczego nie sprawdzić czwórki? Przecież pójdzie na moim kompie. Po kilku tygodniach straciłem cierpliwość i odpaliłem H3. Teraz, po czasie uczucia mam mieszane: do plusów zaliczę na pewno sposób rozwoju bohatera i hierarchię umiejętności. Pozytywem była też magia: oryginalne czary, nieźle przyporządkowane do zamków. Muzyka rzeczywiście była przyjemna, a fabuła rodem z Axeoth strawna i powiązana trochu z H3 i trochu z M&MIX. Przeszkadzały mi karawany, chaotycznie biegające po mapie wolne jednostki, ich nadmiar i alternatywne wybory. Jednak elementem, który zaważył i sprawił, że porzuciłem tę grę była pseudotrójwymiarowa grafika i utrata "planszowego" charakteru. To jest to "coś" co ma H3, a czego nie ma H4 (i H5 wg mnie też tak btw). Wyraźna konsekwencja: turowa gra - prędkość przekłada się na ilość pól, a nie na szybkość śmigania po ekranie - planszowy wygląd. Dlatego H4 ma zero klimatu: jednostki stoją na skos, nie ma planszowego porządku, a strzelcy strzelają do siebie jednocześnie w jednej chwili... chaos i niekonsekwencja.

Kampanie <3
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2009-11-18, 10:03   

gra raczej cienka potrafilem sie zebrac do przejscia tylko jednego scenariuszu gralem troche wiecej ale zawsze usowalem gre po zagraniu w nia godzine
h4 nie jest trudne ale grywalnosc ma niska.. niewiele z nij pamietam ale wiem ze czarne smoki byly mocne i nawet nimi samymi chodzilem (mialy tez przyrost +1, le byly najlepsze w grze)

 
 
j@kubek 
Brutalnie



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 423
Wysłany: 2009-11-18, 13:34   

Grajest średnia. Dziwne jest rozmieszczenie jednostek, to że wampiry mają garnitur :lol: , bohaterowie jeżdźą na zebrze... Ale można w nią trochę pograć. Dużo umejętności i czarów za co duży plus.

To jest metal generale \m/
-Przecież trole nie istnieją!
-Tak? To jak wyjaśnisz martwe jednorożce?
 
 
Daffodil 



Pomógł: 2 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 445
Wysłany: 2009-11-29, 20:49   

Gra jest prześwietna. Jednostki,miasta,bohaterowie,czary,umiejętności! To wszystko sprawia że chce mi się w nią grac. Jedyne czego w niej to generator map losowych. Z tą opcją przewyższyłaby H3. Ale,cóż... szkoda ! Jest bardzo podobna do Disciples 2,które baaardzo lubię.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 2 z 4
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group