Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 3 dni
Odpowiedz do tematu
Unleashing the Bloodthirsty
Autor Wiadomość
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2009-12-31, 20:36   

Za górką są ukryte buty lewitacji.
 
 
maurice



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Gru 2009
Posty: 70
Wysłany: 2010-01-01, 20:31   

mapka sympatyczna ;o

wygląda na to, że każde bez wyjątku posunięcie musi być wykonane w perfekcyjnym momencie, inaczej można się wkopać w sytuację bez wyjścia.
 
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2010-02-10, 15:44   

Znowu utknąłem. Za ch..... nie mogę zdobyć tego ramparta, choć stosowałem już różne metody. Próbowałem też szukać w okolicy jakiegoś bonusu, a nawet zbierać elfy z chatek, ale nic to nie daje. Znowu czegoś nie zauważyłem, czy to po prostu brak skilla?
Czekam niecierpliwie na odpowiedź :-)

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
 
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2010-02-10, 15:48   

Próbuj szału i blessa na hydry oraz berserku.
 
 
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2010-02-10, 16:41   

Nie miałem hydr (cytadeli nie podbiłem) - próbowałem zdobyć ten ramp, którego broni na oko z 1k elfów (w tym niektóre up.) w trzecim tygodniu. Ale po prostu użyłem (chociaż raz :lol: ) głowy i za drugim podejściem rzuciłem na all zapomnienie. ;-) Ale dzięki za chęć pomocy. A co do tego nekromanty, sprawdziłem czy okopanie się coś da i nadal pływa jak głupi w pobliżu brzegu...
PS Mapy pewnie nie przejdę (raczej za słaby jestem), ale muszę powiedzieć, że bardzo mi się podoba. Trochę szkoda, że bohater ma to  dowodzenie... zdecydowanie wolałbym taktykę albo atak...
 
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2010-02-10, 16:59   

Potem się przyda, jak będzie w armii taki mix z 3-4 miast.
 
 
maurice



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Gru 2009
Posty: 70
Wysłany: 2010-02-10, 17:18   

pytanie o teren towera:

Czy jest jakiś pomysłowy trick pozwalający na podbicie tego przeciwnika bez większych strat ?

Jeśli wybierzemy się na niego słabą armią - będzie pewny zwycięstwa i nas zaatakuje. Jeśli silną - okopie się w mieście i odwlecze pokonanie go na kilka tygodni (jeśli myślimy o zwycięstwie bez wielkich strat).
 
S.P. 



Wiek: 32
Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 32
Skąd: Z nienacka ! :]
Wysłany: 2010-02-11, 12:37   

Utknełem....
Mam niekończący się worek z kasą a w budynku za rampartem prosi o niekończącą się sakiewkę ze złotem...
Gram na zbugowanej mapie czy gdzieś przegapiłem ten drugi item ?
 
 
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2010-02-21, 21:58   

Malekith napisał/a:
1 z bolków towera ją ma.
;-)
A właśnie: drobne pytanko: czy nie powinienem zacząć gry od początku? Wjechałem w strefę bagna (2. miesiąc) i rozwaliłem silnego boha wroga (oby najsilniejszego z bagna- wszystkie staty ok. 28-30, moje 22 - 13-11-12 czy coś w tym stylu), ale poniosłem masakryczne straty (przyczyna: gorsze zaklęcia - rzucał żywiołaka, itd., a ja tylko blind, slow, haste i cure i nieoceniony teleport (żądza krwi nie bardzo by tu się przydała). Sytuacja wygląda następująco:
ee... nie, nie udało mi się wstawić screena (ciołek ze mnie :lol: ), choć postępowałem według wskazówek lola772 z któregoś tematu (wciskam print screen, a następnie otwieram painta i robię ctrl+v, wszystko jest fajnie, ale po wycięciu tego nie mogę wkleić do treści posta :-/ ). Nieważne... dość, że zostało mi tylko ze 480 elfów (cała reszta gryzie piach). Wróg miał bodajże 45 hydr up., 23 zwykłych, ponad sto bazyliszków, ze dwieście lizaków, ok. 50 gorgon, jakieś tam gnolle (i przyzwał ze 400 żyw. powietrza, grr... :evil: ). Zdobyłem jedną cytę, reszta ciągle przede mną.
Mam wrażenie, że z takimi stratami daleko nie zajadę. :-/
(usunąłem poprzedni post i dodałem to do kolejnego, aby ktokolwiek zwrócił uwagę).
http://img138.imageshack..../eltrueno11.png
Od razu zaznaczam, że coś się spie****ło, bo tak naprawdę straciłem 40 hydr, a 217 to miałem na początku bitwy. 4 miesiąc, bodajże 3 czy 4 tydzień. Gdyby nie czarodzieje (rzucili fajne masówki) i berserk, raczej dostałbym w tyłek. Miałem też sporo farta, ponieważ gorgony dostały morala po pierwszym uderzeniu w tytanów :-) Zająłem już wszystkie fortece, wróciłem przez bagna na teren w pobliżu rampartu (żeby odwiedzić chatkę) i skorzystałem z jednostronnego portalu. Zająłem stronghold w podziemiach (boh wroga zabił mi trochę wojska :-/ ) i obecnie zmierzam w górę (początek 7. miesiąca). Jakiego przeciwnika tam znajdę?
PS Mam wrażenie, że działam zbyt wolno, ale niestety szybciej nie potrafię...
EDIT: Maurice, zdziwiłem się trochę, bo mnie zaatakował od razu. Być może po prostu miałem cienką armię. :-)
 
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2010-02-21, 22:10   

Jak już masz miecz sprawiedliwości, to otwórz klucznika na morzu i płyń na wyspę z kilkoma strongami.
 
 
maurice



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Gru 2009
Posty: 70
Wysłany: 2010-02-22, 10:57   

Gandalf napisał/a:
mnie zaatakował od razu. Być może po prostu miałem cienką armię. :-)


W tym własnie cały sęk, że nie wiem na jakiej zasadzie komp oblicza swoje szanse w bitwie. Próbowałem to kiedyś rozgryźć i doszedłem do tego, że (chyba) istnieje jakiś rodzaj hasha warunków przed bitwą, w oparciu o który następnie wszystko w czasie bitwy się rozgrywa. W ten sposób komputer atakuje Cię tylko wtedy, kiedy ma pewność, że dzięki (losowym czy nie) okolicznościom w czasie bitwy będzie w stanie cię pokonać.

I tak np. restartowałem bitwę z Towerem >11 razy z takimi samymi warunkami początkowymi, za każdym razem te same oddziały wroga dostawały morale i lucka (udało mi się zająć zamek i bronić się w nim, co z tego, skoro tytani i magowie dzięki morale i szczęściu likwidowali mi 3 oddziały w pierwszej turze, w tym ponad legion elfów). Wnerwiłem się, poprzesuwałem coś na mapie, zamieniłem kolejność jednostek - heros wroga albo nie atakował, albo atakował i bitwa wyglądałą zupełnie inaczej.

Pytanie zadałem dlatego, że ten sposób jest niesamowicie żmudny, całkowicie losowy i zakrawa na abusing.

A może po prostu startować scenariusz na poziomie niższym niż 200% ? ;d
 
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2010-02-22, 17:33   

Ja gram na 200% i pokonałem najsilniejszego boha z towera (choć nie za pierwszym razem oczywiście :-) ). Zablokuj tytanów i arcymagów, a najlepiej zacznij berserkiem. Naprawdę warto mieć choćby jednego - dwóch czarodziejów - u mnie czarodziej rzucił mass slow, co niesamowicie ułatwiło mi zadanie. Polecam nawalanie gorgonami w tytanów - powinno ich (tzn. gorgon) być sporo, więc i zabójcze spojrzenie powinno sporo zabrać. Ze stratą elfów na początku chyba trzeba się pogodzić (u mnie też dostał lucka, je*any, i zmiótł mi 900 elfów na hita). Zauważ, że na terenie towera ma +1 do speeda - niby niewiele, a jednak... ja wszedłem na jego teren, po czym zwiałem na trawkę, dzięki czemu jego jednostki miały 1 speeda mniej. Ewentualnie można zająć siedlisko czarodziejskich smoków na wyspie - da Ci to pierwszy ruch (chyba nawet na śniegu), choć ja osobiście dałem z tym sobie spokój. A jaką masz armię?
EDIT: Jeśli pod koniec bitwy zostanie przeciwnikowi trochę za dużo wojska, a będziesz miał jeszcze trochę many, polecam blind na wroga+klonowanie (nie wiem, czy posiadasz) na hydry i wykończenie pozostałych jednostek po kolei. ;-)
 
 
S.P. 



Wiek: 32
Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 32
Skąd: Z nienacka ! :]
Wysłany: 2010-02-22, 17:51   

No cóż... albo moja skromna osoba nie została zauważona albo nikt nie wie o co chodzi, więc dla pewności ponownie napisze.
utknełem w miejscu gdzie typ chce ode mnie bezdenną sakiewkę ze złotem, a po rozwaleniu krasnoludów na 1 sektorze dostaje bezdenny worek ze złotem, niby mogę grać dalej ale kiedy dochodzę do terenów towera, na znaku pisze że bez zdobycia tej sakiewki dalej nic nie zrobię w tej grze.
Wie ktoś gdzie mogę znaleść ten drugi item ?
A może gram na zbugowanej mapie ? (znów. . .)
 
 
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2010-02-22, 18:15   

Przecież zacytowałem wyżej odpowiedź Malekitha na to pytanie. Uczynię to jeszcze raz.
Cytat:
1 z bolków towera ją ma.
Musisz rozwalić bohaterów na terenie towera i któryś z nich (chyba najsilniejszy) takową posiada. ;-)

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
 
 
S.P. 



Wiek: 32
Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 32
Skąd: Z nienacka ! :]
Wysłany: 2010-02-22, 18:24   

Aha sry, nie zauważyłem.
No to następne pytanie, gdzie jest zielony klucznik ?
Z początku myślałem że wykonanie questa u tego niemca umożliwi mi dojście do niego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 4 z 17
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group