Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Projekt "zbiorowa praca nad nowymi kampaniami".

Jaką kampanię powinniśmy zrobić jako forumowicze www.heroes3.eu?
Trylogia pierścienia
66%
 66%  [ 14 ]
I Krucjata
14%
 14%  [ 3 ]
Konkwista
9%
 9%  [ 2 ]
Święta Ikwizycja
9%
 9%  [ 2 ]
Głosowań: 21
Wszystkich Głosów: 21

Autor Wiadomość
nick194 
Bastion


Pomógł: 3 razy
Wiek: 29
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 370
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2009-06-29, 22:46   Projekt "zbiorowa praca nad nowymi kampaniami".

Wszyscy wiemy jak mało nowych kampań mamy pod ręką (w downloadzie 2).
Zatem moglibyśmy stworzyć nowe razem.

Naczym by to polegało?
Ustalamy temat kapanii. Opisujemy historię, ustalamy liczbę scenariuszy i dzielimy się, każdy chętny ma do zrobienia conajmniej 1 scenariusz do kampanii.

Zatem czy jesteście chętni spróbować się w Edytorze Map nad 1 scenariuszem kampanii?
Jeśli ktoś chciałby zrobić sam kampanie, przekona się jakie to czasochłonne. Lepiej będzie, aby 7 osób przez 2dni zrobiło po jednym scenariuszu niż 1 osoba przed 14dni 7 scenariuszy.

Nad wszystkim sprawowałby porządek montażysta, to on później bawił się w filmiki i w opcje w edytorze kampań.


Wymyśliłem nawet kilka kampań, które moglibysy zrobić na spółę:

1. Trylogia pierścienia
-opisuje wydarzenia z trylogii "Władca Pierścieni", bitwy i misję związane z fabułą
- misję np. "Dotarcie do Bree", "Przejście przed Morię (do jakiejś rzeki ale nazwy nie pamiętam)", "Zdobycie Minas Ithur"
2. I Krucjata
-opisuje wydarzenia i przygotowania do pierwszej świętej wojny od 1090-1100
-misję np. "Zebranie wojska z Italii, Galii i Cesarstwa Niemieckiego", "Chłopska krucjata", "Oblężenia Jerozolimy", "Pod wodzą Saladyna" itd.
3. Konkwista
-czyli podbijanie przed konkwistadorów (zamek) imperium Azteków i Inków (cytadela)
-misję np. "Przejście przez Andy", "Przepływ Amazonki" itd.
4. Święta Inkwizycja
-czyli walka Kościoła z heretykami, husytami, żydami i innymi innowiercami
-misję np. "Poleceni papieża", "Jan Hus", "Czarcie księgi",

Co wy na to?
Pozwoliłem od razu umieścić ankietę, aby sprawdzić wasze zdanie na temat kampań ;]

Jeżeli chcesz pokoju, szykuj się do wojny...
Jak pokój zwalcza wojnę? - Wojną!
 
 
Wujas77
Blancos

Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 9
Wysłany: 2009-06-29, 22:52   

W sumie mogłbym zmierzyć sie z jakąmś sceniariuszem do zrobienia aczkolwiek tematy mi jakoś nie podpasowały. Lepiej stworzyć coś orginalnego, jakies własne uniwersum z żyjącymi bohaterami i epickimi wrogami. Jestem nowy ale widze ze forum ma troche urzytkowników, wiec wspólnie można wymysleć bohaterów fabułe i kraine. Co wy na to?

~~Hala Madrid~~
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2009-06-29, 22:53   

Dlaczego w ankiecie nie ma opcji "żadną" ?
Kto by grał w kampanie...
Ja bym wolał popracować nad czymś, co można zagrać więcej niż 1 raz...
 
 
Wujas77
Blancos

Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 9
Wysłany: 2009-06-29, 23:29   

No ale niestety zrobienie jednej mapki XL ( takiej porzadniej, z dialogami, fabuła, klimatem, przemyslanymi przeciwnikami) zajmuje okolo pół roku i jest to pracy tylko dla jednej osoby. Oczywiście mówie o scenariuszu single player.

~~Hala Madrid~~
 
nick194 
Bastion


Pomógł: 3 razy
Wiek: 29
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 370
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2009-06-30, 09:33   

Wg mnie lepiej jest zrobić parę kampanii na mapach M-L, niż trudzić się z mapą Xl, xl to naprawdę duuużo roboty...

Jeżeli chcesz pokoju, szykuj się do wojny...
Jak pokój zwalcza wojnę? - Wojną!
 
 
bartman 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1918
Wysłany: 2009-06-30, 10:42   

...no fakt, w dwa dni nie da się zrobic dopracowanego scenariusza, chyba że S-kę..
ja bym się pisał na to, i z sentymentu zrobiłbym coś w duchu Tolkiena..

Fantasy.. better than life..?
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2009-06-30, 11:16   

A co powiecie na trylogię Sienkiewicza?
 
nick194 
Bastion


Pomógł: 3 razy
Wiek: 29
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 370
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2009-06-30, 17:35   

Zagłosujmy możemy wszystko zrobić. Sądzę, że jak dojdziemy do wprawy to 4-5dni kampanie będziemy robić.

Jak narazie wygrywa "Trylogia Pierścienia"

możemy już dzielić na scenariusze ja podaje taki:

1. Drużyna Pierścienia
"Dojście do Bree" - bohaterowie muszą zając miast Breee, w okolicy czatują nekromanci (nazgule), możesz rekrutować tylko niziołków i unikać walki z nazgulami
"Drużyna Pierścienia" - zadaniem drużyny jest (start bastion - dom Elronda) przejście przez podziemia (Moria, przeciwnikami jest fort) i dojście do Złotego Grodu (stolica Rohanu, bastion)
wrogai są orki z podziem (brązowy) i Saruman wielu barw (pomarańcz).

+"Balrog" - to misja na czac gdzie Gandalfem w ciągu 3 miesięcy musimy w Morii znaleść Balroga i zabić go (arcydiabły 20)

2. Dwie wieże
"Fangorn" - Merry i Pippin dostają się do lasu entów, mają za zadanie oflagować wszystkie "zagajniki" (start bastion bez fortu, bez przeciwników, na czas)
"Misja Sarumana" - Saruman musi zbudować dla Saurona 10.000 uruk-hai, w HOMM3 musi zebrać albo masę surowców, albo zbudować wojo złożone z goblinów.
"Bitwa o Rogaty Gród" - stań po stronie Rohanu i obroń miasto przed orkami (komputer będzie miał duże wojo i 1miesiąc na zdobycie miasta)

+"Powiernik pierścienia" - jako Frodo dojdź do Minas Morgul i podbij go (Minas Morgul będzie bez wojsk, jedynie przeciwnik jako Nazgule będą cały czas próbowaly nas złapać)

3. Powrót Króla
"Zdobycie Isengardu" - Merry i Pepin korzystają z samych drzewcow i entów i mają podbić twierdze
"Rohan szykuje się do wojny" - zbierz 300 kawalerzystow
"Nieumarłe wojsko" - jako Aragorn przejdź przez dolinę śmierci, zdobądź wojsko ztamtąd (w forcie będzie dużo woja do wykupienia) i pokonaj piratów
"Atak na Minas Ithur" - jako dowódca orków zdobądź Minas Ithur
"Obleżenie Minas Tirith" - jako Gandalf obroń miasto przed znacznie większym przeciwnikiem
"Bitwa na polach Pellenoru" - poprowadź Rohimmirów i Aragorna wraz z przeklętym wojskiem do pokonania orków i Haradrimów
"Góra przeznaczenia" - weź wojsko Aragornem i staraj się wywabić bohatera z Mordoru na zewnatrz, aby Frodo z pierścieniem mógł dojść do góry przeznaczenia (górą będzie inferno bez wojska)

Jeżeli chcesz pokoju, szykuj się do wojny...
Jak pokój zwalcza wojnę? - Wojną!
 
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2009-07-01, 12:45   

Nieźle to wygląda, ale brakuje mi tu zdecydowanie udziału Legolasa i Gimliego. Są to ważni członkowie, ponieważ wiele zależało również od nich.
 
nick194 
Bastion


Pomógł: 3 razy
Wiek: 29
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 370
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2009-07-01, 13:40   

Będą wtedy dodatkowymi członkami tak jak np. Clancy dla Gem

Jeżeli chcesz pokoju, szykuj się do wojny...
Jak pokój zwalcza wojnę? - Wojną!
 
 
Majer 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 1759
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-07-04, 11:22   

Najlepsza byłaby kampania z naszym udziałem tzn. jesteśmy głownym bolkiem Majerem i co scenariusz podbija on jedną osobę od Pawła po Malka. Taki Malek to gdzieś w końcowych fazaach gry a na początku coś prostego może Lady ?

"Co wypijesz to wypocisz, co cię nie zabije to cię wzmocni"
 
 
nick194 
Bastion


Pomógł: 3 razy
Wiek: 29
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 370
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2009-07-04, 12:03   

:mrgreen:
ciekawy pomysł Majer,
Zbuduł szkielet scenariuszy, ja porozdzielam ludziom i możemy robić, chętni pisać w tym dziale, jak będzie 3-6 osób to super.

Jeżeli chcesz pokoju, szykuj się do wojny...
Jak pokój zwalcza wojnę? - Wojną!
 
 
FeestQ 


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 919
Wysłany: 2009-07-04, 12:30   

Pomysł Majera jest o wiele lepszy niż kampania o trylogii pierścienia.Najbardziej interesuje mnie ten szkielet,jakich bolków trzeba będzie pokonać.Jak długo nie będzie chętnych do tworzenia to może się zgłoszę.
 
nick194 
Bastion


Pomógł: 3 razy
Wiek: 29
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 370
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2009-07-04, 12:35   

Wybierzmy z 4-8 najbardziej rozpoznawanych osob u nas w forum.

Bohater: Majer - Bastion
Cel: Pokonanie wszystkich predententów do tytułu "Władcy Antagarichu"

Misję: no właśnie podajcie tych z 4-8 bohów od nas (Malekith, Paweł, Kamil39, Lol772, Skwer, kto tam jeszcze?)

Jeżeli chcesz pokoju, szykuj się do wojny...
Jak pokój zwalcza wojnę? - Wojną!
 
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2009-07-04, 12:44   

Majer napisał/a:
Taki Malek to gdzieś w końcowych fazaach gry a na początku coś prostego może Lady ?
Pod warunkiem, że w ostatniej misji, mój boh ma 4 sloty po 9999 up demonów (reszta to ifryty, up diabły i czarty), staty 99/99/99/99, kulkę, zbroję przeklętego i po drodze musisz zabijać dziesiątki hirków z armiami czarnych smoków, feniksów i armagedonem :D No i po końcowej misji ma być filmik jak cała lampartowa armia ulega zagładzie z armagedona :D
nick194 napisał/a:
Pokonanie wszystkich predententów do tytułu "Władcy Antagarichu"
Ja bym się w życiu o taki głupi tytuł nie starał :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 9
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group