Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Przesunięty przez: Malekith
2009-07-19, 13:20
Random Map Templates
Autor Wiadomość
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2017-12-13, 17:41   

Jest, znajduję się w FAQ grupy JBwE - sekcja PvP. Poszukam direct linka

[ Dodano: 2017-12-13, 18:00 ]
https://docs.google.com/document/d/1Xp_oSRXdh1eDotSAPcpTFIUAU4d6yS5XlYsCWQWbt3s/edit
Autorem powyższego poradnika jest Hrabo i to do niego wszelkie uwagi i gratulacje, ja tylko wklejam ;)

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
zrealowanydawid


Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 39
Wysłany: 2017-12-13, 21:05   

Czyli mam rozumieć nie ma żadnej kontroli losowania dwelli jednotek. Jest to po prostu bogactwo terenu i jeden może mieć więcej kasy, drugi dwelli, trzeci krypt, i tego nie da się walidować?


I o co chodzi jak jest 3x w treasure low high destinity? Czemu dla każdego wiersza jest to napisane 3x?
Co się z czym jje?
poradnij jest dobry, ale na początku, potem sie tewórcy ewidetnie odechciało robić tak jak zaczął :D
Z jebuska to by mozna było zrobić prawdziwy rozpierdziel :D
Tylko dać takie same zamki w startowym biomie i nieco zwiekszyć siłę strażników wszędzie, na wyjściu na pustynie również.
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2017-12-13, 23:42   

zrealowanydawid napisał/a:
I o co chodzi jak jest 3x w treasure low high destinity? Czemu dla każdego wiersza jest to napisane 3x?
Co się z czym je?

Masz większą elastyczność i kontrolę, niż z jednym przedziałem. Przykładowo jeden przedział może odpowiadać za drobne rzeczy typu losowa surka i krypty (przykładowo przedział 700-2000), inny za "cięższe" skarby. Wszystko jest ostatecznie wykonywane i wszystkie 3 przedziały są umieszczane w strefie z uwzględnieniem density, czyli częstości występowania obiektów z tych przedziałów.
zrealowanydawid napisał/a:
poradnij jest dobry, ale na początku, potem sie tewórcy ewidetnie odechciało robić tak jak zaczął

Napisz co konkretnie jest nie tak, to poprawię, taki ogólnik wiele nie pomoże:P

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
zrealowanydawid


Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 39
Wysłany: 2017-12-15, 00:18   

A no to już rozumiem treasure ;)

A co do tego co do poprawienia, hmm widze to tak: Ogólnie nic trudnego tam nie ma, ale jak pierwszy raz siadasz z poradnikiem i masz łopatologicznie wszystko napisane rozumiesz wszystko po kolei.
Na poczatku wszystko było opisywane łopatologicznie i było wszystko jasne, potem były lekkie skróty, gdzies od połowy poradnika.
Szło to zrozumieć, ale własnie takie coś o co zapytałem z treasure wyjaśnione nie było, a to jedna z najwazniejszych rzeczy.

Fajnie jak by były jeszcze podpiete do tego linki do nastepnych plików, gdzie beda np koszta konkretnych skarbów, dweeli etc :)

Pisze to troche z palca bo już dziś to mi sie nie chce za mocno odpalać tego templete'a :D
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2017-12-15, 01:26   

Jest link do kalkulatora, tam masz wszystkie wartości.

Przejrzę to potem i jeśli coś niejasnego zauważę, to doprezycuję.

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
seku 


Wiek: 42
Dołączył: 10 Kwi 2016
Posty: 30
Wysłany: 2018-01-06, 22:14   

Witam hrabo patrzyłem dziś na twoją grę na streem z Dago na nowym Balanced

mam pytanie skąd go można pobrać ?

niestety to co grałem rok temu z dwoma znajomymi wysypali się zostałem sam gram w LOOBY ale tracę wiarę w normalna grę albo sami co wychodzą lub oszuści. Smutne

pozdrawiam
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2018-01-07, 22:50   

Jest w grupie, o której mowa na początku strony. Ponoć już tam jesteś, więc nie będę wstawiał tu pliku ponownie :)

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
seku 


Wiek: 42
Dołączył: 10 Kwi 2016
Posty: 30
Wysłany: 2018-01-08, 00:19   

tak tak dostałem się :-) dzięki i tak za odp.

swoja droga świetna mapa Hrabo Balance 2.0 teraz edytor to jest dla każdego a ja rok temu nocami siedziałem i testowałem co jest co w edytorze :-)

ale i tak jest nieźle pierwszy dzień już 2x gry i nikt nie wyszedł dograne do końca
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2018-01-08, 01:15   

Tak, robienie templi się upowszechniło. I dobrze, ja się cieszę:D A i tak z tego co widzę nadal pewnych rzeczy nie da się zrobić bez ogarnięcia starych metod, chociażby mirrorów.

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
Daffodil 



Pomógł: 2 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 445
Wysłany: 2018-01-08, 08:22   

Polecam PC2 pod HotA. Trudniejsza wersja Balance'a, przede wszystkim też bardziej wymagająca. : >

Justice will prevail.
 
 
seku 


Wiek: 42
Dołączył: 10 Kwi 2016
Posty: 30
Wysłany: 2018-01-08, 08:50   

hrabo zgadza upowszechniło ale za to może sie pojawić problem tego typu że ludzie będą je modyfikować pod siebie i tj. nie sprawiedliwie.
Ja i tak tez wole zaglądać do edytora bo tak się nauczyłem rok temu przez twoje wskazówki i jakoś zostało

Daffodil można prosić o wstawienie PC2 ? szukałem na FB ale jakość odszukać nie mogę

pozdrawiam
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2018-01-08, 11:49   

seku napisał/a:
Ja i tak tez wole zaglądać do edytora bo tak się nauczyłem rok temu przez twoje wskazówki i jakoś zostało

Mimo wszystko edytor daje nowe możliwości, więc warto to połączyć. Mi na przykład wygodniej jest ustawiać przedziały skarbów w excelu:P Ale takie rzeczy jak banowanie obiektów, zaklęć, artefaktów, tworzenie połączeń między strefami znacznie lepiej robić w edytorze.

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
seku 


Wiek: 42
Dołączył: 10 Kwi 2016
Posty: 30
Wysłany: 2018-01-08, 12:26   

świetny jest ten Balance 2.0 no nic po pracy zobaczymy z kim uda się zagrać dziś
 
Daffodil 



Pomógł: 2 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 445
Wysłany: 2018-01-08, 12:42   

Hrabonszcz wrzucał na grupkę na fb, więc na pewno znajdziesz, jeśli na niej jesteś. A jak nie, to poproś jego o wrzucenie. Ja na razie nie mam jak, jestem na zajęciach. Aczkolwiek no... Zapewniam cię o zdecydowanie większym poziomie trudności. :D Na kanale mam z tego dwie gierki, z czego ta z Druzikiem miejscami wygląda raczej jak antyporadnik, ale chainowanie wg mnie bardzo dobrze zostało przeprowadzone. Na pewno można się czegoś nauczyć.

Justice will prevail.
 
 
seku 


Wiek: 42
Dołączył: 10 Kwi 2016
Posty: 30
Wysłany: 2018-01-08, 17:34   

tak doszukałem się ciekawie się zapowiada dzięki za odp.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 13 z 14
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group