Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 3 dni
Odpowiedz do tematu
Porównanie polskich lokalizacji Heroes 3
Autor Wiadomość
RedFade 

Dołączył: 01 Cze 2023
Posty: 4
Wysłany: 2023-06-01, 19:08   Porównanie polskich lokalizacji Heroes 3

Witam, myślałem nad napisanem pracy analizującej i porównującej różne lokalizacje Heroesów (a tych jest wiele jak wiadomo). Najbardziej w tym względzie wyróżnia się pierwsze polskie wydanie, a więc wersja wydana przez Mirage Media w 1999 roku. Niestety oprócz paru zdjęć jednostek czy budynków nie udało mi się znaleźć nic więcej, a chciałbym zająć się też interfejsem, czy przerwynikami fabularnymi. Czy jest może ktoś w posiadaniu tej właśnie wersji, i chciałby pomóc mi w tym przedsięwzięciu? Zadam też pytanie dla osób grających w remaster Ubisoftu - czyli Heroes HD., czy polska lokalizacja została tam w jakikolwiek sposób zmienionia? Z góry dzięki za pomoc
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 870
Skąd: z jaskini mbehemota
Wysłany: 2023-06-02, 00:17   

z szacunku do graczy i twórców h3, o tym śmiesznym scamerskim remasterze ubisoftowym lepiej nie wspominać...

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Uhm 
Uhm



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2017
Posty: 32
Wysłany: 2023-06-16, 22:13   

Ja mam zdaje się od Mirage moją pierwszą płytkę, mogę gdzieś w przyszłym tygodniu podrzucić pliki lod i plik exe do przejrzenia. Całości mi się nie chce tworzyć obrazu :P
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 870
Skąd: z jaskini mbehemota
Wysłany: 2023-06-17, 01:09   

Uhm nie produkuj się, gość się zarejestrował, napisał temat i nigdy więcej nie odwiedził forum :-P

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Uhm 
Uhm



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2017
Posty: 32
Wysłany: 2023-06-17, 21:31   

Może to któryś ze stałych bywalców pisał z nowego multikonta, nigdy nie wiem :P
 
RedFade 

Dołączył: 01 Cze 2023
Posty: 4
Wysłany: 2023-06-28, 22:27   

Uhm, Przepraszam za dłuższą nieobecność, po dwóch tygodniach bez odpowiedzi straciłem już nadzieję i zacząłem szukać gdzie indziej. Wracając jednak do tematu, tak proszę, jeśli mógłbyś podrzucić te pliki to byłbym bardzo wdzięczny, w internecie niczego nie znalazłem (poza samymi jednostkami), a kupowanie płyt przez allegro za kilka stów, które mogą w ogóle nie działać, jakoś mi się nie widzi ;p
 
Uhm 
Uhm



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2017
Posty: 32
Wysłany: 2023-06-29, 19:48   

K Gooby, obczaj to:
https://drive.google.com/file/d/1KdQIGlbEHIqcaQaLLrtsASFb5mKq_3pe/view?usp=sharing

EDIT: Łooo, zajrzyj do Readme, są tam przetłumaczone Hell Hounds jako Psobły :o
Edit2: A chcesz polskie Heroes Chronicles? Tam jest jeszcze inne tłumaczenie o ile się nie mylę. Tylko akuraat tego nie mam pod ręką.
 
RedFade 

Dołączył: 01 Cze 2023
Posty: 4
Wysłany: 2023-06-29, 21:57   

Dzięki wielkie, w instrukcji zauważyłem jeszcze Bobołaki zamiast Gnoli ;p jest nawet przedmiot Korbacz Bobołaków, ale jednostki to już tylko gnole, ciekawe skąd ta różnica, albo zamiast "czy chcesz rozwiązać oddział" jest "czy chcesz rozpuścić oddział" ;D

Jeśli miałbyś czas, to chętnie przyjrzałbym się też Chronicles, choć z tego co się orientuje, tam jest tylko jedna polska lokalizacja, bo CDProjekt nie miał do niech praw. A jesteś być może w posiadaniu pełnej instrukcji do gry? Myślę, że też byłaby ciekawa.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group