Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 4 dni
Odpowiedz do tematu
mapy heroes 3
Autor Wiadomość
Kofrek 

Wiek: 24
Dołączył: 01 Paź 2022
Posty: 2
Wysłany: 2022-10-01, 11:07   mapy heroes 3

hejka szukam trudnych map do pogrania ale nie umiem znaleść może ktoś z was grał i ma jakieś do polecenia?
 
lordX 


Dołączył: 19 Sty 2021
Posty: 68
Wysłany: 2022-10-01, 13:49   

Jest cała masa bardzo trudnych map
Pan Zniszczenia
Wayfar E
Nadejście przedwiecznych - konkursowa
Przedsionek piekieł
{Żniwiarz Dusz}
Unleashing the Bloodthirsty pl
Każda z tych map stanowi duże wyzwanie nawet na pionku.
 
hubertelektryk 

Wiek: 25
Dołączył: 02 Paź 2022
Posty: 1
Wysłany: 2022-10-02, 09:20   

Od siebie polecę wg mnie najtrudniejszy oryginalny scenariusz "Morowe jezioro" L, warunek konieczny to główny komputer ustawiony jako Wrota Żywiołów i 200% poziom trudności. Gwarantuję, że na SoD mapa jest praktycznie nie do przejścia przez niezbalansowane przyrosty przeciwnika. Ładnych parę tygodni męczyłem tę mapkę. Na hocie jest nieco prostsza. W każdym razie polecam.

Właśnie ogrywam "Nadejście przedwiecznych" i niestety musze powiedzieć że mapa jest strasznie frustrująca, poblokowane najprzydatniejsze czary, brak balansu i nieintuicyjna rozgrywka. Z plusów to na pewno to, że jest dopracowania, nie ma błędów, ciekawy początek rozgrywki. Gram na 130%
 
lordX 


Dołączył: 19 Sty 2021
Posty: 68
Wysłany: 2022-10-02, 18:53   

Można zdobyć w chatkach jasnowidzach Oślepienie, magiczny portal i wskrzeszenie.
Skalowanie poziomu trudności może być zbyt uciążliwe. Finałowy przeciwnik jest mega potężny i ostatnie top 3 jest przegięte.

[ Dodano: 2022-10-11, 21:00 ]
Jest nowa mapa HARDCORE
Hell 2vs2 nawet pierwszego rywala nie mogę pokonać XD
 
tymczasowylogin


Dołączył: 21 Paź 2022
Posty: 25
Wysłany: 2022-10-21, 18:51   

Etam... wszystko (prawie) jest w zamku, full wypas magia przed wyjściem do 1szgo przeciwnika, czarna kula, kajdany... czego chcieć więcej? {EDIT: Jest też logistyka/kapcie/rękawice dla preferujących taktykę unikową i zwolenników sztuki walki bez walki]
Dla mnie hardkor to jest jak mam pół zamku szare, i z 3ch stron mnie najeżdżają z jednostkami 6-7 włącznie, a wyeliminować się ich nie da, bo za bramą siedzą. Poległem kilka razy na 200%, to zacząłem grać na 160%, żeby od razu z pierwszego dnia wyjąć tę ze smokiem z więźnia a nie musieć przeklikać na pusto pierwszy tydzień. I git, smok wszystkie kopalnie szybko zdobył, plus dodatkowa ruda/drewno za pike... zająłem pierwszy bastion, spacyfikowałem przeciwnika, ruszyłem ze smokiem do zielonego, po wielu próbach (brakło many na implozje) udało się pokonać mu maina nie tracąc smoka, bo szkoda, zająć dwa zamki (oprócz tego z komitetem przed wejściem) i już myślę: mam pod kontrolą, czas jechać po tytany... a tu się nagle niebieski obudził... coś mi podejrzanie cicho siedział tym razem... wyczekał na moment... behe w garnizonie położyły białe smoki, ale powerlich mu dość zostało, żeby obronę zamku rozstrzelać. I tyle było z gry...
Nie wiem, pewnie dlatego, że nie gram na multi, to nie umiem jednym smokiem na 3 fronty walczyć;)
Ale w końcu - każdy robi pod siebie (a pan Wiesio nawet u siebie...)
 
lordX 


Dołączył: 19 Sty 2021
Posty: 68
Wysłany: 2022-10-25, 17:55   

Podobno im trudniejsza mapa tym większy życiowy przegryw autora ;-)
 
tymczasowylogin


Dołączył: 21 Paź 2022
Posty: 25
Wysłany: 2022-10-25, 19:43   

:mrgreen: Hehe. I pewnie coś w tym jest...
Nie chodzi chyba o to, żeby mapa była super trudna, ale zeby jakieś tam wyzwanie jednak stanowiła. Zrobić mapę super trudną? Żaden problem, postawić pod zamkiem legion zamiast paki i graj. Albo podpuścić pana Wiesia, jakby się bardziej postarał to jeszcze z 1 albo i 2 poziomy na szaro w zamku, i niech sobie gracz walczy ze smokami wtedy...
Z drugiej strony zaś, nie każdy potrzebuje wyzwań. Ktoś bezmyśłnie klika pasjansa, ktoś się zaloguje na kurnik i zagra w tysiąca, a jeszcze inny w brydża. Podobnie i tutaj, jeden się będzie katował odpierając gryfem i marksmenem hordy smoków, kogoś ponieca robić silnym herosem 10 smoczych utopii w jednej okolicy, a jeszcze inny woli sobie po prostu pojeździć po "ładnej" mapie konikiem, czasem jakiegoś przeciwnika natłuc, byle nie za silnego... Się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził. Do tego Heroes to gra o takiej specyfice, że coś co dla kogoś jest super trudne i nie do przejścia, dla innego nie stanowi większego problemu.
P.S. A pan Wiesio w końcu beknął dziś o piątej rano bodaj za ten fachowy remont, który kosztował mnie trzy dni (a w sumie i noce...) ciężkiej pracy... :mrgreen:
 
lordX 


Dołączył: 19 Sty 2021
Posty: 68
Wysłany: 2022-10-29, 22:05   

Mój rekord przejścia tej mapy to 160 %
Ta mapa w porównaniu do Nadejście Przedwiecznych to spacerek po łące
Natomiast Metatarex rewenge to mapa kamikadze XD
 
Polonista 
Polonista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Gru 2020
Posty: 22
Wysłany: 2023-03-02, 14:59   

Jeżeli ktoś szuka bardzo trudnych wezwań to polecam Alpuharę. Jest podobna stylem do Wayfarerla zwłaszcza prolog. W stosunku do Alpuhary Wayfarer jest raczej łatwy mimo że obecna wersja ma kilka ułatwień.

Rakoczy
 
daweed95 

Dołączył: 18 Sty 2024
Posty: 1
Wysłany: 2024-01-18, 11:43   

Witam. Nie chcę zakładać nowego tematu, bo widzę, że jest spora ilość odnośnie tego o co chcę zapytać. Panie i Panowie, chciałbym odszukać pewną mapę, w którą grałem z 5 lat temu. Nie pamiętam nazwy, tylko drobne szczegóły. Była to mapa rozmiaru XL, składała się z powierzchni oraz podziemi. Były sojusze, sama potyczka na powierzchni była dość wymagająca. Jeśli dobrze pamiętam, to zejście do podziemi było na dole mapy, przy jednym z zamków. w podziemiach czyhało wielkie zło, horrendalne ilości jednostek, potężni bohaterowie, jednym z nich był dead knight Lord Haart. Nie mam pojęcia, czy twórca mapy ustawił bohaterów i oni się nie zmieniają, wiem tylko tyle, może aż tyle, natomiast jeśli ktoś ma jakiekolwiek informacje i jest w stanie mi pomóc, to proszę o odzew, chciałbym się zrewanżować za porażkę której doświadczyłem.

Pozdrawiam
 
Polonista 
Polonista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Gru 2020
Posty: 22
Wysłany: 2024-01-18, 14:04   

@daweed95
Za mało informacji - sprawdź pocztę.

Rakoczy
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group