Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Rozpoczynamy konkurs MapMaker AW 2022!
Odpowiedz do tematu
Prośba o pomoc przy tworzeniu ambitnej mapy.
Autor Wiadomość
Matrix

Wysłany: 2021-12-24, 11:10   Prośba o pomoc przy tworzeniu ambitnej mapy.

Kellavend dzięki za pomoc przy map edytorze, zmieniam teraz temat, by nie zakładać kolejnego na forum.

To czy moja mapa jest ambitna, sami ocenicie, dla mnie to ambitny wielomiesięczny projekt.

Proszę Was o pomoc, przy tworzeniu mapki, załączam ją w załączniku. Jest to moja pierwsza mapa i styczność z edytorem, nie spieszy mi się z jej skończeniem, ale nie chce by dalsze prace poszły na marne. Na chwilę obecną, "graficznie" skończyłem jeden biom (drobne poprawki jeszcze będą), zaprojektowałem powierzchnię reszty biomów, chodź podziemia będą mocno zmienione, na razie nie wiem jeszcze do końca, jak je zrealizować. Na biomie nie ma wielu skarbów i surowców leżących na ziemi, bo to zostawię na koniec, jest za to wiele przygotowanych miejsc na nie.

Chciałbym przeczytać Wasze opinie, rady i pomysły na rozwinięcie tej mapy.

Założenia:
1. Każdą rasą będzie mógł zagrać człowiek, komputer będzie miał boosty surowców i złota, mapa robiona dla poziomu trudności ekspert, ale będzie wersja bardziej lajtowa.
2. Chciałbym ograniczyć losowość na mapie do minimum, chodzi mi o przedmioty i surowce, które można zbierać, oraz siłę i dobór przeciwników na różnych etapach rozgrywki. Celem jest wymagająca walka z kalkulowanymi stratami oraz strategiczne decyzje https://100001.onl/ https://1921681254.mx/ .
3. Chce stworzyć świat w miarę logiczny i realistyczny, oczywiście bez przesady, ale jednak tym się kieruje, nie będzie za mało, ani za dużo skarbów, siedlisk itp..
4. Będą cztery (w miarę) zbalansowane biomy na powierzchni, balans chce zachować z głową, nie chce by wybór każdej rasy oznaczał identyczną pod pewnymi względami rozgrywkę. Raczej sprowadzę to do zalet i wad każdej rasy oraz jej pozycji. Piraci na środku mapy będą uprzywilejowani, będą mieli wszystkiego więcej i jako jedyni 4 zamki. W podziemiach planowałem 3 kolejne rasy, podobnie zbalansowane do pozostałych 4, ale nie mam jeszcze dokładnego planu jak to osiągnąć.

Odpowiedz do tematu
Skocz do: