Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 4 dni
Odpowiedz do tematu
Znikające mapy
Autor Wiadomość
NiezwykleSmutny 

Wiek: 23
Dołączył: 06 Wrz 2019
Posty: 3
Wysłany: 2020-08-19, 09:28   Znikające mapy

Witam,

nie wiem, czy to dobre miejsce na ten post, bo nie za bardzo się orientuję w tego typu chatach, ale jeśli przeczytałby to ktoś, kto wie, jak rozwiązać mój problem i podzieli się tym rozwiązaniem, byłbym niezmiernie wdzięczny.

Parę lat temu zacząłem moją przygodę z mapmakingiem i zrobiłem mapę odwzorującą Śródziemie Tolkiena. Mapę robiłem kilka lat i zmieniłem w tym czasie komputer, mapę przegrałem na nowy i mogłem edytować dalej. Mapa jest ukończona, grywalna i pojawia się w grze.
Na nowym komputerze zrobiłem mapę odwzorującą Europę i również jest ona skończona, grywalna i nie ma problemu ze znalezieniem jej w grze.

Problem polega na tym, że mapy te nie pokazują się w folderze. Mogę w nie wejść tylko z edytora (wtedy w folderze pokazują się obie), ale w momencie, gdy wchodzę do folderu z mapami, nie ma żadnej z nich. Tak, jak mówiłem, obie mapy pojawiają się w grze, ale problem ten uniemożliwia mi przegranie mapy na żadne inne urządzenie, czy udostępnienie jej na przykład tu, czy w jakimkolwiek innym miejscu.

Problem jest dość nietypowy, ale niepokojący, bo nie mogę mapy wrzucić nawet na Google Dysk, więc muszę polegać tylko na jednym komputerze, a szkoda by było stracić lata pracy.

Z góry dziękuję, gdyby ktoś umiał rozwiązać ten problem. Jestem w stanie wysłać flaszkę wódki mojemu zbawcy.

Pozdrawiam,
Niezwykle Smutny Człowiek
 
ToWeRH3



Dołączył: 14 Paź 2018
Posty: 11
Wysłany: 2020-08-19, 11:20   

U mnie ten sam problem pojawił się kiedy równocześnie wgrałem na kompa SoD i HotA 1.6.1., w dwóch osobnych folderach :-? Jedyne co mi przychodzi na myśl (u mnie zadziałało, spróbuj u siebie), to wejść w edytor, otworzyć wybraną przez ciebie mapę, a następnie "zapisz jako" i wskaż lokalizację "pulpit". U mnie wtedy plik pojawia się na pulpicie i mogę z nim robić co chcę (kopiować na pendrive, usuwać, załączyć do mail'a, etc.). Reinstalacja hirołsów nie pomaga ;-)
 
NiezwykleSmutny 

Wiek: 23
Dołączył: 06 Wrz 2019
Posty: 3
Wysłany: 2020-08-19, 12:05   

Jest pół sukcesu. Rzeczywiście pojawia się. Tylko wyskakuje błąd "Zła wersja mapy; Wersja pliku = 28; Aktualna wersja = 21", po czym włącza się pusta mapa. Jakby się na to znalazło rozwiązanie, to już byłbym w domu...
HotA na tym komputerze nie mam i żadna z tych map HotA jeszcze nie widziała. Jedyny "dodatek", który mam, to jakiś patch, pozwalający edytować bohaterów, bo w Złotej Edycji z płyty nie dało się tego robić. Czy to może mieć na to wpływ?
 
ToWeRH3



Dołączył: 14 Paź 2018
Posty: 11
Wysłany: 2020-08-19, 12:36   

Na pewno otwierasz mapę właściwym edytorem? W Złotej były dwa edytory i jeden faktycznie wariował przy otwieraniu map z AB/SoD (pokazując ten błąd z wersją pliku = 28), a drugi działał poprawnie otwierając wszystkie mapy RoE/AB/SoD. Także spróbuj obydwa edytory i zobacz czy przy obydwu wyrzuca ten błąd.
 
NiezwykleSmutny 

Wiek: 23
Dołączył: 06 Wrz 2019
Posty: 3
Wysłany: 2020-08-20, 08:30   

Dziwnym trafem nie jestem w stanie otworzyć dobrym edytorem, wchodząc w mapę, ale to już nieważne, bo nadal mogę edytować wchodząc z poziomu edytora, a, co najważniejsze, jestem w stanie udostępniać te mapy, zapisane na pulpicie w tym momencie.
Także problem rozwiązany! Dzięki wielkie, ToWeR, jestem ci niezmiernie wdzięczny. I niech każdy Twój tydzień będzie tygodniem gremlina! Dziękuję jeszcze raz. Pozdrawiam.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group