Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 3 dni
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Misja
Autor Wiadomość
Kofola 


Dołączyła: 02 Cze 2013
Posty: 5
Wysłany: 2013-06-03, 15:56   

Wysublimowany95, dzięki za odpowiedź.
Mam jednak pytanie - po co uciekać?
 
restling 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2010
Posty: 381
Wysłany: 2013-06-03, 17:11   

Żeby te hydry cię nie zaatakowały, to po pierwsze. Ja pokonywałem ja w ten sposób, że z pełnym szczęściem i morale atakowałem i czekałem aż przeciwnik podejdzie na tyle blisko, że po wykonaniu ruchu znajdzie się w moim zasięgu. Wtedy atakuję licząc na szczęście/morale, a mając pierwszy ruch w nowej turze atakuję znowu i zazwyczaj wtedy już nie ma dwóch-trzech Hydr. Oczywiście, jeżeli wyskoczy morale/szczęście. Dzięki temu sposobowi wygrywałem z wrogiem za 4-5 razem.
 
Kofola 


Dołączyła: 02 Cze 2013
Posty: 5
Wysłany: 2013-06-03, 17:48   

No niestety nadal nie potrafię tego przejść. Mój problem to ustawienie behemota, aby hydry go nie doszły. Hydry mają ruch 7, a behemot 9. Biorąc pod uwagę, że oba stwory mają po 2 pola wielkości, to tak naprawdę różnica między ich ruchami wynosi 1 pole. A plansza nie jest duża i stojąca w środku hydra pozwala behemotowi tylko na ruch w jeden róg, z którego, jak do niego podejdzie, nie ma możliwości uciec hydrom. Według mnie nie da się uciekać tym hydrom cały czas.
Nie wiem, może chciałoby się komuś wrzucić filmik, albo dokładniej opisać taktykę.
Aby to zrealizować potrzebny byłby dodatkowy ruch przy każdym ruchu. A przy ataku szczęście za każdym razem. Hydry mają 250 x 5 życia, a behemot 300. Jeden szczęśliwy atak zabiera hydrom około 140-180, czyli potrzeba minimum 7 ataków do zabicia ich, więc będzie 6 kontrataków. Behemot nie przetrwa więcej niż 6 kontrataków.
 
Wysublimowany95



Dołączył: 11 Mar 2013
Posty: 65
Wysłany: 2013-06-04, 13:39   

Nie mam sejwa niestety. Kiedyś gdzieś go na bank trzymałem, ale wyszukiwanie na wszystkich dyskach nie pomogło. Jeśli podeślesz to mogę ogarnąć. Mój mail wysublimowany95@wp.pl

[ Dodano: 2013-06-05, 15:42 ]
Kofola. Dziękuję za save. Właśnie wygrałem tę walkę. Zajęło mi to około 10-12 podejść.

Po pierwsze. Oddaj Mikołajowi lepszy miecz i tarczę. Bo zostawiłeś je u głównego bohatera.

Po drugie. Czemu grasz na łatwym? Ta mapa traci sens na tym poziomie, bo z tego co pamiętam jednostki inaczej się zachowują a i tak surowców nie masz, więc nie ma sensu grać na pierwszym poziomie.

Po trzecie. Nie mam jakiejś genialnej strategii na tę walkę. Kwestia dostania szybko paru "lucków" i "morali". Np. ja w pierwszej turze miałem szczęście i morale. Potem nie dostawałem już morali, ale chyba dwa szczęścia weszły. Reszta to formalność. Trzeba szybko zabić ze dwie hydry, tak by nie narażać się na duże obrażenia.

Pozdrawiam.

EDIT. Postanowiłem nagrać i nawet szybko mi to wyszło. Trochę inaczej walka przebiegała niż za pierwszym razem, ale zawsze coś. TUTAJ LINK DO NAGRANIA
 
Kofola 


Dołączyła: 02 Cze 2013
Posty: 5
Wysłany: 2013-06-05, 17:23   

Wysublimowany95,

wielkie dzięki za pomoc. Przypuszczam, że duże znaczenie ma lepszy miecz i tarcza. Sprawdzę, jak się dostanę do komputera, na którym gram.

Cytat:
Po pierwsze. Oddaj Mikołajowi lepszy miecz i tarczę. Bo zostawiłeś je u głównego bohatera.

Jakoś nie wpadłam na to aby pozbywać się lepszego sprzętu i posyłać go na śmierć razem z bohaterem pobocznym.

Cytat:
Po drugie. Czemu grasz na łatwym? Ta mapa traci sens na tym poziomie, bo z tego co pamiętam jednostki inaczej się zachowują a i tak surowców nie masz, więc nie ma sensu grać na pierwszym poziomie.

Nie umiem grać w tę grę, dopiero się uczę, chciałam wybrać opcję prostszą, aby łatwiej mi szło. Raczej zaczyna się od prostego, a im więcej umiejętności, to się zwiększa poziom.
Ale nie przejmuj się, mnie się bardzo fajnie przechodzi tę mapę na niskim poziomie, więc jeśli traci sens, jak mówisz, to bez sensu też jest fajna :D

Cytat:
Po trzecie. Nie mam jakiejś genialnej strategii na tę walkę. Kwestia dostania szybko paru "lucków" i "morali".

Po oglądnięciu filmiku - u mnie nigdy nie było tyle szczęścia i morale w jednej bitwie.
Zobaczę jak będzie z mieczem i tarczą.

Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc :)

[edit]
W końcu udało mi się pokonać hydry. Trochę się nabiegałam po mapie, ale miałam już opracowane ścieżki ruchu, więc było łatwiej. Nie miałam tak dużo bonusów jak Ty na filmiku, ale te kilka punktów więcej do ataku, ze sprzętu, okazało się kluczowe :)
 
agradek


Dołączył: 29 Lut 2020
Posty: 92
Wysłany: 2020-03-02, 00:22   

A mnie się misja nie udała (udała?)
Po uwolnieniu Świętego nastał tydzień Lizarda, i przyłączyło się do niego 48 Lizardmenów...
Ulepszyłem, oddałem Behe głównemu, podzieliłem Lizadów na 7 grup i załatwili i Rock'a, i Crag'a...
I po grze:)
Ale se zaraz powalcze z Hydrami też, A może z 3ma Behe i Shredera sie uda załatwić... A może i Piccola...
O. Autosave i wracam do gry:)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 4 z 4
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group