Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 4 dni
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
[PL] Gadanina o MapMaker 2019
Autor Wiadomość
Clanger


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2017
Posty: 110
Wysłany: 2019-06-29, 20:43   

jutro cały dzień jeszcze można
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2019-06-29, 22:34   

Clanger napisał/a:
Myślę że na przyszłość nie powinno być widać minimapek zgłaszanych map, aż do momentu możliwości ich pobierania. Oczywiście organizatorom wolno byłoby zajrzeć, ale całej reszcie już nie. Dwa powody. Pierwszy to wyśmianie niektórych map przed konkursem, co jest deprymujące. W efekcie tego ludzie się boją dodawać mapy zbyt wcześnie, kampiąc się z nimi do ostatniej minuty. Po drugie, jeśli ktoś wrzuci epicko wyglądającą mapę może tym zniechęcić innych twórców do yworzenia i wystawienia swoich map w konkursie, albo np zachowania ich na przyszłą edycję licąc że konkurencja będzie słabsza.

Jestem na tak i nie. Z jednej strony ładna mapa może odstraszać kogoś, ale już ileś razy udowodniliśmy, że wygląd mapy a grywalność nie zawsze idzie w parze. Też nie wiem w jakim stopniu te mapy rzeczywiście odstraszają użytkowników (szczególnie że poziom raczej idzie w górę, a nie w dół, więc jak ktoś chce czekać na niższy poziom do będzie musiał trochę poczekać). Pojawia się też pytanie czy duży ruch anonimów jest dobry czy zły, ale nad tym trzeba będzie się zastanowić w kolejnej edycji.

Ergon napisał/a:
Pytanko! Mapy można nadsyłać do 30 czerwca, ale łącznie z tym dniem czy do 23:59 dnia 29 czerwca?

Będzie nawet licznik, który nawet będzie godziny odmierzał do zakończenia pierwszego etapu. Więc spokojnie - każdy zdąży opublikować mapę.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
Michael 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 247
Wysłany: 2019-06-30, 00:00   

Clanger napisał/a:
Myślę że na przyszłość nie powinno być widać minimapek zgłaszanych map, aż do momentu możliwości ich pobierania. Oczywiście organizatorom wolno byłoby zajrzeć, ale całej reszcie już nie. Dwa powody. Pierwszy to wyśmianie niektórych map przed konkursem, co jest deprymujące. W efekcie tego ludzie się boją dodawać mapy zbyt wcześnie, kampiąc się z nimi do ostatniej minuty. Po drugie, jeśli ktoś wrzuci epicko wyglądającą mapę może tym zniechęcić innych twórców do yworzenia i wystawienia swoich map w konkursie, albo np zachowania ich na przyszłą edycję licąc że konkurencja będzie słabsza.

Jestem temu przeciwny z kliku powodów:
-> jeśli ukryjesz minimapki problem nie zniknie a nasili się jeszcze bardziej. Mapmakerzy będą prawdopodobnie tym bardziej chcieli wrzucić swoje mapy na końcu, tak żeby to ich minimapy były widoczne zaraz po rozpoczęciu drugiego etapu konkursu, na głównej stronie portalu.
-> na podstawie obecnej oraz 3 poprzednich edycji widać, że poziom map rośnie z roku na rok dlatego wstrzymywanie się ze wstawieniem mapy aż do kolejnej edycji niekoniecznie poprawi jej końcową pozycję w rankingu.
-> minimapa stanowi integralną część mapy i jest taką samą reklamą jak jej opis, czy nazwa. Załóżmy że nie będziemy wyświetlać minimapy dla żadnej mapy, wtedy zacznie się rywalizacja o ładniejszy opis + ciekawsze załączniki (w skład których mogą wchodzić zdjęcia) i dalej mapy będą wrzucane dopiero na koniec pierwszego etapu konkursu, więc docelowo nic się nie zmieni.
 
Clanger


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2017
Posty: 110
Wysłany: 2019-06-30, 05:48   

Co do reklamy na głównej i wstrzymywaniu dodawania mapy dla tejże opcji da się to łatwo wyeliminować. Wystarczy że po starcie konkursu wrzucę 10 S-ek i wszystkie reklamy pójdą w błoto :)

[ Dodano: 2019-07-16, 15:18 ]
Proponuję zrobić że podczas konkursu pisać można tylko o mapach konkursowych, bo widzę że tu jakaś wojna trwa :D
 
tactic


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Gru 2016
Posty: 41
Skąd: z Polski
Wysłany: 2019-07-18, 18:48   

Czy można ocenić mapę,jeżeli jej się nie przeszło z powodu zbyt wysokiego stopnia trudności,ale przeszło się jej część(uprzedzająć jedną odpowiedź,zmiana poziomu trudności,i przejście jej na niższym poziomie nic nie pomoże)
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2019-07-18, 18:58   

tactic napisał/a:
Czy można ocenić mapę,jeżeli jej się nie przeszło z powodu zbyt wysokiego stopnia trudności,ale przeszło się jej część(uprzedzająć jedną odpowiedź,zmiana poziomu trudności,i przejście jej na niższym poziomie nic nie pomoże)

Regulamin nic na ten temat nie mówi. To tylko od ciebie zależy czy uważasz, że mapę znasz na tyle dobrze, że możesz ją zrecenzować.

[ Dodano: 2019-07-18, 19:59 ]
Clanger napisał/a:
Proponuję zrobić że podczas konkursu pisać można tylko o mapach konkursowych, bo widzę że tu jakaś wojna trwa :D

To będzie wojna o mapy konkursowe. Na razie wszystko jest pod kontrolą, a jeżeli będzie inaczej to gwarantuję, że zrobię z tym porządek (jeżeli inny moderator tego nie zrobi za mnie).

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
kellavend 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Lip 2017
Posty: 7
Wysłany: 2019-08-30, 09:40   

Witam

Mam pytanie do tych, którzy już grali lub są w trakcie mapy „Game of Thrones: Iron Throne” – skąd tu wziąć zaklęcie przywołania okrętu? Jest jakaś kapliczka w podziemiach, problem w tym, że aby się do niej dostać, trzeba odwiedzić brązowy namiot klucznika, a on jest raczej dla nas niedostępny. Może coś mi umknęło, ale obawiam się, że jeśli nie wylosuje się tego zaklęcia w gildii magów w mieście to w zasadzie mapy się nie przejdzie.

Z góry dzięki!
 
Clanger


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2017
Posty: 110
Wysłany: 2019-08-30, 10:05   

wynajmij bohatera w zamku Aryi, ja tak zrobiłem, wtedy omijasz brązową bramę :d

[ Dodano: 2019-08-30, 11:34 ]
możesz też użyć nauki czarów na Aryi po tym jak ta splądruje podziemia xD
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2019-10-04, 20:42   

Hej.

Będzie to pewnie jeden z moich ostatnich postów tutaj (albo przynajmniej na dość długi czas).

Zacznę jednak od rzeczy pozytywnych. Gratulacje dla Huntka za wygranie. Twoje mapy zajęły dwie czołowe pozycje a pewnie zajęły by i 3 gdybyś miał więcej recenzji. Mapa "Game of Thrones: Iron Throne" pobiła rekord jeżeli chodzi o średnią ocen. Recenzenci zauważyli kunszt mapmakerski i wystawili adekwatne oceny.

Oczywiście nie można zapomnieć o pozostałych, którzy też zajęli wysokie miejsca. Dlatego wspomnę też o El Profe, michal1410, blom88, olokotampus, których mapy otrzymały średnią ocen wyższą od 4.0. Wasze mapy też były świetne.

W sprawie kwestii nagród mbehemot na pewno skontaktuje się z najlepszymi mapmakerami i czołowymi recenzentami. Od razu zaznaczam, że nagrody dajemy na jednego mapmakera (zgodnie z regulaminem), a nie mapę, więc Huntka zdobywa tylko jedną nagrodę.

Teraz trochę mniej szczęśliwych wiadomości. Otóż muszę się z wami pożegnać.

Wiele radości sprawiało mi ocenianie map i prowadzenia mapmakera. Jednak w ostatnim czasie chęć do grania w heroes 3. Jest to spowodowane głównie brakiem czasu no i też po prostu jakoś mnie nie pcha do tej gry. Widać to po tej edycji mapmakera w której wystawiłem tylko jedną recenzję.

W związku z powyższym nie będę w stanie moderować ani prowadzić następnej edycji mapmakera. Bardzo możliwe, że kiedyś mbehemot czy Michael napisze posta w którym będzie szukał trzeciego organizatora, więc jeżeli ktoś jest chętny to zapraszam.

Życzę wszystkim powodzenia podczas grania i tworzenia map do heroes 3. Żegnam wszystkich.

PS: Pewnie jeszcze będę do końca przyszłego tygodnia na forum. Jeżeli ktoś ma sprawę do mnie to proszę to szybko zrobić, bo później nie będę odpowiadał.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
Clanger


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2017
Posty: 110
Wysłany: 2019-10-04, 23:14   

Doskonale cię rozumiem. Ta gra jest fajna jak się do niej co jakiś czas wraca, a nie jeśli się w niej siedzi cały czas :)
 
michal1410 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Lis 2017
Posty: 75
Wysłany: 2019-10-08, 19:11   

Moje uwagi na temat MapMakera AW 2019 oraz propozycje na przyszłość.
Wydaje mi się, że w tym roku wystąpiły dwa zasadnicze problemy:
- mała ilość recenzentów;
- wątpliwości, czy niektóre mapy są w ogóle możliwe do przejścia.

Dlatego proponuję, aby w następnej edycji wprowadzić takie zmiany:
1. Wprowadzić limit zgłaszanych map: jedna na osobę;
2. Zobowiązać osoby zgłaszające mapy do:
- podania w dodatkowych informacjach o mapie na jakim poziomie trudności sami ukończyli mapę,
- oraz do przesłania - do wiedzy moderatorów - solucji, czyli opisu najistotniejszych elementów umożliwiających przejście mapy.

Oczywiście nie rozwiąże to najważniejszego problemu, czyli małej liczby recenzentów. Wydaje mi się, że sytuacja może się poprawić, tylko jeśli w okresie między kolejnymi edycjami turnieju powróci na portalu aktywność w recenzowaniu map. Niestety żeby coś tu się zmieniło potrzebne jest jednak dodatkowe zaangażowanie moderatorów.
Mój pomysł jest taki.
Wydaje mi się, że prawie każdy twórca ma w swoich zasobach jakieś mapki, których nie planuje zgłosić do konkursu - zwłaszcza jeśli zostanie wprowadzony limit jednej mapy. Mapmakerzy mogliby te mapy zgłaszać na privie do moderatorów, a ci raz w miesiącu wybieraliby spośród nich jedną i umieszczali na portalu w specjalnym trybie "do ukrytego recenzowania". Następnie przez dwa tygodnie wszyscy mogliby recenzować mapę analogicznie jak w MapMakerze. Po tym czasie moderatorzy - tak samo jak robią to w konkursie - odrzucaliby "recenzje nie spełniające wymogów". Do końca miesiąca byłby jeszcze czas na przedyskutowanie - bez żadnych formalnych konsekwencji, który z recenzentów najtrafniej ocenił mapę. No bo każdy recenzent może mieć swój gust, ale wydaje się, że to powinno być raczej +/- 1 punkt z końcowej oceny, a reszta to chyba powinna wynikać z (dobrego lub złego) rozpoznania obiektywnych wad i zalet mapy. Jeśli jeden recenzent wystawi 2 a drugi 5, to chyba warto o tym podyskutować - czy któryś się nie pomylił. Oczywiście fajnie byłby gdyby dla zachęty właściciel portalu rozlosował jakiś gadżet wśród recenzentów, a na koniec "tej części sezonu" ufundował może jakiś puchar dla recenzenta najaktywniejszego albo tego, który był najbliższy średniej oceny mapy.
Co o tym sądzicie?

II miejsce w MapMaker AW '22 (mapa "Arpad - zajęcie ojczyzny").
III miejsce w MapMaker AW '19 (mapa "Bolesław Krzywousty").
Wszystkie moje mapy:
https://www.heroes3.eu/do...thor=michal1410
Ostatnio zmieniony przez michal1410 2019-12-12, 13:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
Clanger


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2017
Posty: 110
Wysłany: 2019-10-08, 19:50   

wprowadzić średnią ważoną gdzie wagą będzie ilość wykonanych recenzji przez recenzenta. Słowem ktoś kto zrobił więcej poprawnych recenzji będzie bardziej wiarygodny od jakichś meteorów jednkrecenzjowych :D
 
mbehemot 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 547
Wysłany: 2019-10-16, 15:37   

Informacja dla zainteresowanych nagrodami: trwa realizacja, będę pisał do każdego pod koniec tygodnia w sprawie wysyłki, która powinna nastąpić od przyszłego tygodnia.
 
Clanger


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2017
Posty: 110
Wysłany: 2019-10-16, 17:34   

skąd wiesz, że realizatorzy zdążą zrealizować kubki w tym terminie? ostatnio realizowali je nieco dłużej
 
michal1410 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Lis 2017
Posty: 75
Wysłany: 2019-10-18, 10:17   

Clanger napisał/a:
wprowadzić średnią ważoną gdzie wagą będzie ilość wykonanych recenzji przez recenzenta. Słowem ktoś kto zrobił więcej poprawnych recenzji będzie bardziej wiarygodny od jakichś meteorów jednkrecenzjowych :D


To raczej rewolucyjny pomysł. Obawiam się, że nie przejdzie. Ja po poprzednim konkursie nieśmiało proponowałem na priv., żeby recenzenci, którzy włączą się do projektu "recenzowanie przez cały rok" mieli podwójny głos.

Jakie skutki przewidujesz po wprowadzeniu Twojego pomysłu?
Czy będzie więcej recenzji: (a) w sumie, (b) na mapkę ?
Czy będzie więcej recenzentów ? (Nie sądzisz, że to zniechęci nowe osoby do recenzowania?)
Jak zmienią się wyniki konkursu ? (Policzyłeś może jakie byłyby przy takim sposobie liczenia wyniki dla obecnej edycji ? Przeczuwam, że niewiele by się zmieniły w stosunku do oficjalnych)

Ja z obecnych wyników jestem raczej zadowolony (oczywiście uważam, że moja mapka była najlepsza, ale rozumiem, że każdy ma inny gust), więc nie czuję potrzeby żeby system oceniania się jakoś szczególnie zmieniał. Głosy "meteorów", które mogłyby jakoś drastycznie wypaczyć wynik są moim zdaniem skutecznie eliminowane przez moderację.

PS. Z postulatów na przyszłość, to zapomniałem jeszcze o tym, że moim zdaniem powinien być zniesiony wymóg minimum pięciu recenzji na mapkę (oczywiście jeśli wejdzie ograniczenia - jeden autor jedna mapa)

II miejsce w MapMaker AW '22 (mapa "Arpad - zajęcie ojczyzny").
III miejsce w MapMaker AW '19 (mapa "Bolesław Krzywousty").
Wszystkie moje mapy:
https://www.heroes3.eu/do...thor=michal1410
Ostatnio zmieniony przez michal1410 2019-12-12, 12:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 3 z 5
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group