Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 4 dni
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
[PL] Gadanina o MapMaker 2019
Autor Wiadomość
SIRWilczek 
Także tego



Dołączył: 17 Maj 2015
Posty: 34
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 2019-02-17, 22:16   

@hota srota
Takich recenzentów potrzebuje ta strona, panie i panowie

Brain dead, eye drops
Pain meds, cyclops
Daybed, iPod
"May-back", Maybach
Trainwrecks, sidewalks
Payless, high-tops
K-Fed, iHop
Playtex, icebox
 
hota srota
Gość
Wysłany: 2019-02-17, 23:31   

Co wilczku, boisz się, że nie umiesz zrobić mapy która sprosta czyimś oczekiwaniom? xD
 
olokotampus 
zagubiona chimera

Wiek: 31
Dołączył: 14 Lip 2018
Posty: 8
Skąd: Ardania
Wysłany: 2019-02-18, 00:20   

henio napisał/a:
Zarówno spolszczenia HotA jak i HD moda zawierają w sobie polskie czcionki, ale trzeba być już zupełnie nie zainteresowanym fandomem, by nie wiedzieć, że problem z czcionkami naprawia sie w 3 sekundy kasując ręcznie folder rus.fonts.


@henio u mnie to nie działa, dalej są ruskie fonty. :(
 
mbehemot 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 547
Wysłany: 2019-02-18, 09:08   

Begrezen napisał/a:
o, ja też mam pytanie. czemu anonimy mogą się wypowiadać w tym dziale?

Domyślnie w nowym dziale mogą pisać wszyscy, nigdy nie pamiętam od razu tego poprawić ;)
 
gastonki 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lip 2016
Posty: 49
Wysłany: 2019-04-06, 19:38   

Ciekawe jakie mapki w tym roku wystawi Bergerzen. A może już wstawił. Ja na razie tego nie wiem

PS:Jak coś to zawieszam te kampanie z powodu tego MapMaker 2019, ale w zamian dostaniecie wyjątkową mapke.
 
Ergon 



Dołączył: 31 Lip 2017
Posty: 20
Wysłany: 2019-06-19, 12:16   

Witam! To znowu ja :mrgreen:

Niestety nie wziąłem udziału w poprzedniej edycji, bo najlepsza mapa nad którą pracowałem 3 miechy poszła do piachu. Trochę się zraziłem do robienia mapek, ale chyba spróbuje w tym roku. I tu pojawia się moje pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi w regulaminie (albo nie zauważyłem):

Czy jest możliwość stworzenia mapy pod mod H3 The Succession Wars? I czy regulamin nie zabroni wysłania tej samej mapy dwa razy, ale przetworzonej na inną wersje np. SoD, HotA?
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2019-06-19, 15:54   

Ergon napisał/a:
Czy jest możliwość stworzenia mapy pod mod H3 The Succession Wars? I czy regulamin nie zabroni wysłania tej samej mapy dwa razy, ale przetworzonej na inną wersje np. SoD, HotA?

Odpowiadając na pierwsze pytanie. Możesz publikować pod dowolną wersję. Problemem może jednak być liczba osób, która będzie grała i recenzowała (a może być ich niewiele). Jeżeli jednak to cię nie zraża to proszę bardzo. Radziłbym jednak napisać do mbehemota, aby nie było w momencie publikacji żadnych błędów, bo nie wiem czy serwer jest przygotowany na takie mapy.

Na drugie pytanie odpowiedź jest prosta. Konkurs polega na stworzeniu mapy (punkt 2), nie zrobieniu aktualizacji (czy czegokolwiek innego). Oczywiście jakbyś zmienił wiele to może, by to przeszło, ale jest duże ryzyko, że ktoś odwoła się do zapisu w regulaminie mówiącego o plagiatach, a wówczas niezbyt będę mógł pomóc tobie.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
Ergon 



Dołączył: 31 Lip 2017
Posty: 20
Wysłany: 2019-06-20, 11:08   

New Year napisał/a:
Problemem może jednak być liczba osób, która będzie grała i recenzowała (a może być ich niewiele).


Podobnie było z mapami na samego WoGa w poprzednich edycjach. Mnie jakoś to nie zraża, a chce spróbować na czymś nowym.

New Year napisał/a:
Na drugie pytanie odpowiedź jest prosta. Konkurs polega na stworzeniu mapy (punkt 2), nie zrobieniu aktualizacji (czy czegokolwiek innego). Oczywiście jakbyś zmienił wiele to może, by to przeszło, ale jest duże ryzyko, że ktoś odwoła się do zapisu w regulaminie mówiącego o plagiatach, a wówczas niezbyt będę mógł pomóc tobie.


Może źle się wyraziłem(ale odpowiedź pewnie jest podobna). Miałem na myśli stworzenie mojej mapy na powiedzmy SoD i potem ewentualne przetworzenie jej na H3SW i podesłanie 2 wersji, żeby każdy mógł zagrać na takiej wersji jakiej lubi. Nie miałem zamiaru przerabiać czyjejś mapy na H3SW.
Swoją drogą jeśli regulamin tego nie zabrania to uniknę sytuacji małej ilości recenzji :mrgreen:
 
Clanger


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2017
Posty: 111
Wysłany: 2019-06-20, 16:20   

Fajnie Ergon że bierzesz udział. Czasu jest jeszcze sporo. Ja swoją mapkę zrobiłem w dwa dni, więc Tobie też się uda. Ciekaw jestem co mi recenzenci napiszą xD
 
Ergon 



Dołączył: 31 Lip 2017
Posty: 20
Wysłany: 2019-06-20, 20:37   

Clanger napisał/a:
Fajnie Ergon że bierzesz udział. Czasu jest jeszcze sporo. Ja swoją mapkę zrobiłem w dwa dni, więc Tobie też się uda.

Dzięki za miłe słowa :)
Dwa dni? Jeżeli do tego jeszcze napisałeś jakąś fabułę i dałeś dużo zdarzeń czasowych to jesteś niezły(albo ja jestem jakimś ślimakiem xD). Według mnie to bardzo dobry czas, ja raczej bym nie dał radę. Trochę tych map narobiłem, ale zawsze mam problem z balansem. Niby bywało tak że robiłem i w jeden dzień i problemów nie było, ale to raczej M i S.(i tak ich nie publikowałem, w sumie to trochę szkoda, niektóre nie były złe).Pozostałe dopiero po ograniu 2,3 razy i poprawkach nie miały problemu z balansem.
Clanger napisał/a:
Ciekaw jestem co mi recenzenci napiszą xD

Jeżeli w tej edycji niezalogowani nie mogą recenzować to na pewno recenzenci wystawią Ci jakąś fajną i przede wszystkim rzetelną ocenę.
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2019-06-20, 21:50   

Ergon napisał/a:
Może źle się wyraziłem(ale odpowiedź pewnie jest podobna).

Dobrze przewidziałeś. Konkurs zakłada stworzenie mapy, którą później uploadujesz. Zrobienie drugiej wersji (nawet w innym edytorze) to jednak nie jest stworzenie a co najwyżej przeróbka (czy cokolwiek innego; jak zwał tak zwał).

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
Ergon 



Dołączył: 31 Lip 2017
Posty: 20
Wysłany: 2019-06-21, 00:06   

New Year napisał/a:
Ergon napisał/a:
Może źle się wyraziłem(ale odpowiedź pewnie jest podobna).

Dobrze przewidziałeś. Konkurs zakłada stworzenie mapy, którą później uploadujesz. Zrobienie drugiej wersji (nawet w innym edytorze) to jednak nie jest stworzenie a co najwyżej przeróbka (czy cokolwiek innego; jak zwał tak zwał).

Szkoda. Dziękuje za odpowiedzi i rozwianie moich wątpliwości.
 
Clanger


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2017
Posty: 111
Wysłany: 2019-06-29, 13:30   

Myślę że na przyszłość nie powinno być widać minimapek zgłaszanych map, aż do momentu możliwości ich pobierania. Oczywiście organizatorom wolno byłoby zajrzeć, ale całej reszcie już nie. Dwa powody. Pierwszy to wyśmianie niektórych map przed konkursem, co jest deprymujące. W efekcie tego ludzie się boją dodawać mapy zbyt wcześnie, kampiąc się z nimi do ostatniej minuty. Po drugie, jeśli ktoś wrzuci epicko wyglądającą mapę może tym zniechęcić innych twórców do yworzenia i wystawienia swoich map w konkursie, albo np zachowania ich na przyszłą edycję licąc że konkurencja będzie słabsza.
 
SIRWilczek 
Także tego



Dołączył: 17 Maj 2015
Posty: 34
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 2019-06-29, 18:40   

Wątpie, że kogokolwiek to obchodzi, ale mnie niestety w tym roku nie będzie :V

Brain dead, eye drops
Pain meds, cyclops
Daybed, iPod
"May-back", Maybach
Trainwrecks, sidewalks
Payless, high-tops
K-Fed, iHop
Playtex, icebox
 
Ergon 



Dołączył: 31 Lip 2017
Posty: 20
Wysłany: 2019-06-29, 19:42   

Pytanko! Mapy można nadsyłać do 30 czerwca, ale łącznie z tym dniem czy do 23:59 dnia 29 czerwca?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 2 z 5
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group