Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
"Szansa bohatera na nauczenie się danej umiejętności&qu
Autor Wiadomość
Karington

Dołączył: 09 Gru 2018
Posty: 2
Wysłany: 2018-12-09, 23:57   "Szansa bohatera na nauczenie się danej umiejętności&qu

Witam, w poście powyżej zatytułowanym jak mój temat jest taka tabelka która się nazywa umiejętności drugorzędne. Mógłby ktoś wyjaśnić o co w niej dokładnie chodzi ? Czy to może chodzi o to ile razy dany skill zostanie zaoferowany w wersji podstawowej przed 30 levelem ? Bo np. kleryk ma wpisane 10 na first aid a jak wbilem mu 30 lv na kodach, to nie dostał wcale 10 razy propozycji pierwszej pomocy w wersji podstawowej kiedy ciagle ja odrzucałem aż do 30 lv. Wiem że to głupie ale naprawdę nie czaje tej tabelki.

Dzięki z góry za wytłumaczenie.
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 871
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2018-12-10, 00:12   

Cytat:
Im wyższa wartość, tym większe prawdopodobieństwo pojawienia się danej umiejętności przy awansie.

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Karington

Dołączył: 09 Gru 2018
Posty: 2
Wysłany: 2018-12-10, 00:24   

Ale jak to im wyższa wartość ? Przecież to ani podane w procentach. ani nic. Już podałem przykład tego kleryka i first aid. Jak sprawdzałem to do 30 lv dostał jakieś od 2 do 5 propozycji first aid a nie 10 jak w tabelce.

Czy może to chodzi o to że szansa na first aid u kleryka to 10/112 (ułamek) ?
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 871
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2018-12-10, 00:59   

Karington napisał/a:
Jak sprawdzałem to do 30 lv dostał jakieś od 2 do 5 propozycji first aid a nie 10 jak w tabelce.

sprobuj jeszcze raz i porównaj wyniki, a potem kolejny raz i kolejny, aż dojdziesz do pewnych wniosków...

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2018-12-10, 08:07   

Karington napisał/a:
Czy może to chodzi o to że szansa na first aid u kleryka to 10/112 (ułamek) ?

I to jest prawidłowa odpowiedź. Masz 10/112 szansy na nauczenie się umiejki bez względu na to, który level up robisz.
Widać miałeś szczęście, że Ci się nie trafił first aid, przy 30 level up, bo nikt tego nie chce brać :mrgreen: Pamiętaj też, że w chatce albo od uczonego można się nauczyć umiejętności, nawet jeśli wg tabelki szanse są 0/112, czyli np. kleryk może nauczyć się nekromancji. Natomiast jeśli dana umiejka jest zablokowana dla danej klasy bohatera, to się jej nie nauczysz w uniwersytecie (będzie tam zaznaczona na czerwono i niedostępna).
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group