Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW 2019 - LISTA MAP
Odpowiedz do tematu
Gadanina o MapMaker AW 2018
Autor Wiadomość
Ravciozo 
Wielki Wuadca

Wysłany: 2018-10-11, 22:05   

Maxin17 napisał/a:
Trzeba jakoś powstrzymać ten trend spadkowy! Mapy singleplayer, od kiedy pojawiło się lobby hota, niestety odeszły na boczny tor. Może warto pomyśleć o rozszerzeniu oferty o szablony do gry? Od razu mówię, że nie mam zielonego pojęcia o tworzeniu templatów, więc proszę o osoby które posiadają wiedzę i umiejętności w tej dziedzinie o swoje zdanie.

To może ja się wypowiem. Temple przede wszystkim mają zdecydowanie więcej ograniczeń. Czy to źle? Niekoniecznie, po prostu ich robienie jest dużo krótsze niż map, a wymaga dużo większej precyzji. Brzmi świetnie, prawda? No to teraz sobie uświadomcie, że żeby zagwarantować grywalność templa, musicie stestować go 10x tyle, co customa. A potem przyjdzie Dawidu, zagra go nieporównywalnie lepiej i szybiej i okaże się, że do gry pro jest...do kitu :v Bo testując go, nigdy nie osiągneliście takiego tempa (z FW była taka sprawa w jego początkowym wyglądzie, że w 115-116 taki Jaris czy Tiam mieli wyczyszczone dosłownie całe respy i skipowali turki do 121 przed brejkami). Ale generalnie pomysł nie jest bardzo zły. Drugim problemem jest community, które niby takie cudowne, ale tu jednak potrafi dopiec. Sam generator map w oparciu o szablony to dzieło okrutnie przestarzałe i niedopracowane. Możecie ustawić bardzo dobrze dopracowane przedziały, gęstości, zasady, grafy i wszystko zrobić cacy...a komuś wygeneruje się mapka z trzema dwellami powietrza na respie i samymi minikonsami w boczniaku, a opp dostanie na ich miejsce 18 chatek proroka. I kogo obwinią gracze? Producenta silnika? Nie, template-makera, który ustawił dokładnie takie same strefy obu graczom.
Tak więc temat jak najbardziej do dyskusji, ale miejmy to na uwadze

And we'll all dance alone to the tune of your death...

heroes3 

Wysłany: 2018-10-12, 00:08   

Poza tym temple-maker AW byłby skierowany do wąskiej grupy pro, a nie do szarego użytkownika. Jeśli mbehemotowi marzy się portal przyjazny ludziom, który przyciąga nowych użytkowników, to temple-maker AW byłby kompletnie chybionym pomysłem. Mapmaker AW na pewno przyciągnie więcej użytkowników, bo takich okazjonalnych graczy na pewno jest więcej niż pro.

Ravciozo 
Wielki Wuadca

Wysłany: 2018-10-12, 20:40   

Come on, nie trzeba być pro, by robić temple

And we'll all dance alone to the tune of your death...

heroes3 

Wysłany: 2018-10-18, 23:38   

Ravciozo napisał/a:
Come on, nie trzeba być pro, by robić temple

Trzeba być pro, żeby je docenić i umiejętnie ocenić. A na forum mamy raczej przewagę single playerów i okazjonalnych lobby-graczy.

mbehemot 

Wysłany: 2018-10-19, 14:00   

Info odnośnie nagród: Kubki otrzymałem dopiero dziś (piątek), dlatego wysyłka nagród nastąpi od poniedziałku (22 października) - każdy zostanie poinformowany o wysyłce indywidualnie (PW).

[ Dodano: 2018-10-24, 12:36 ]
Kalendarze również dotarły, dziś ruszamy z wysyłką -> https://www.facebook.com/...?type=3&theater
(czekamy jeszcze na puzzle i mini-kalendarze)

Clanger

Wysłany: 2018-10-25, 07:04   

Nie mam fejsbuka.
Skasowałem konto z tego antypolskiego żydowsko-niemieckiego portalu ponad rok temu.

mbehemot 

Wysłany: 2018-10-25, 10:44   

Zdjęcia można obejrzeć bez logowania.

[ Dodano: 2018-11-29, 13:22 ]
Ktoś podpisał recenzję "zaginiony kubek z konkursu MM'18" - być może to tylko dowcipny podpis, ale wolę się upewnić czy do każdego dotarła nagroda - jeśli nie, proszę o wiadomość.

Odpowiedz do tematu
Strona 12 z 12
Skocz do: