Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 3 dni
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
HotA czy SoD?

Którą wersje Heroes of Might & Magic 3 wybierasz?
Zdecydowanie wybieram HotA
56%
 56%  [ 17 ]
Minimalnie, ale jednak wygrywa HotA
6%
 6%  [ 2 ]
Remis, lubię zarówno HotA jak i SoD
16%
 16%  [ 5 ]
Zdecydowanie wybieram SoD
16%
 16%  [ 5 ]
Minimalnie, ale jednak wygrywa SoD
3%
 3%  [ 1 ]
Głosowań: 30
Wszystkich Głosów: 30

Autor Wiadomość
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2017-12-19, 11:53   HotA czy SoD?

Nie znalazłem takiego tematu, więc zakładam z ciekawości, żeby poznać Wasze opinie. Wybieracie Horn of the Abyss czy Shadow of Death? Które i dlaczego? WoG'a nawet nie biorę pod rozwagę, bo podejrzewam że znajdzie się jedna max dwie osoby, które by na niego zagłosowały.
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 870
Skąd: z jaskini mbehemota
Wysłany: 2017-12-19, 12:51   

ja tam od czasu wkrecenia sie w hote soda nie odpalilem ani razu ;<

tylko hota <3333333333333

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Maxin17


Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 64
Wysłany: 2017-12-19, 14:19   

Tak jak SoD rozwinął RoE, tak HotA rozwija SoDa. Dla mnie jest nadrzędna i zdecydowanie wygrywa to starcie, do tego rozwija się ciągle. Nawet edytor map bardziej intuicyjny w obsłudze.
 
MałaMenda 
Anime było pomyłką

Wiek: 30
Dołączył: 30 Lis 2017
Posty: 9
Wysłany: 2017-12-19, 14:29   

Dlaczego ktoś miałby wybrać SoD? Mniejsza wersja gry, gorzej zbalansowana, beż możliwości łatwej gry online. SoD nie ma argumentów by wygrać z Hotą. Tym bardziej, że Hota to spokojne rozbudowanie gry, w przeciwieństwie do chaotycznego i przegiętego Woga, w dodatku bardzo stabilne.

"A ta gitara to akustyk jest?"
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2017-12-19, 15:35   

SoD jest bardziej grywalny pod względem rmg w niektórych miejscach. Kontrowersje budzi też czasem cove (taki Jeremy czy armata w ogóle). Co nie znaczy, że jestem za SoDem, gram 99% HotY i tak, po prostu to są owe kontrargumenty, o które pytalićie

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
Lwikcrg


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2017
Posty: 89
Wysłany: 2017-12-19, 18:39   

Ja wolę SoD na multi jak gram to na hota (wiadomo czemu) ,ale jak sp to zdecydowanie SoD.
 
Volkor
[Usunięty]

Wysłany: 2017-12-20, 08:54   

Wg mnie zdecydowanie HotA. Lepszy balans miast, dodatkowe miasto Cove ze swoimi bohaterami, nowe neutrale, więcej obiektów do budowania map, nowa kampania, nowe artefakty. Nie kraszuje się :-)
 
Huntka
Łowca



Wiek: 40
Dołączył: 04 Lip 2017
Posty: 89
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-12-20, 10:30   

SoD, minimalnie ale jednak.
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2017-12-20, 13:07   

Takich wyników mniej więcej się spodziewałem (choć liczyłem, że trochę więcej zagłosuje za SoD). Liczyłem się z drobnym zwycięstwem HotA.
Ja osobiście wolę SoD za klimat i to, że przywołuje dobre wspomnienia. Jest to jedna z moich pierwszych gier, więc wzbudza sentyment. Pomijając tą kwestię, to jak na ówczesne czasy (i zresztą dalej tak twierdzę), gra jest prosta, przejrzysta i wciągająca. Nie przeszkadza mi też słaby balans pomiędzy frakcjami. Pisałem kiedyś w temacie o ulubionym mieście, że najlepsze miasto to to, którym nam się najlepiej gra. Wiem, że niektóre frakcje (loch i conflux imho) mają lepiej (i powinno się je trochę downgrade), ale właśnie to traktuję jako wyzwanie. Grać misję znienawidzonym miastem, umiejętność opanowania nowych taktyk, etc.
Z bezwzględnych zalet HotA nad SoD ja widzę trzy:
1) Lepszy edytor w którym poprawiono czary lotu i wrót. Już nie ma czegoś takiego (przynajmniej tak to zauważyłem na jednej z map hota), że można przelecieć nad strażnikiem wykorzystując obiekt za przeszkodą (żółte pole w edytorze), tylko musi być bezwzględnie wolne pole (imo łatwiej dla mapmakera).
2) Dużo więcej obiektów wodnych i atrakcyjniejsze mapy wodne. Obiekty na lądzie... Niektóre z hoty mi się podobają, inne wcale.
3) Lobby do gry przez sieć. Ileż ja się namęczyłem z GR i innymi badziewiami i nie działało! Tylko hot-seat jest w SoD pewne.
Reasumując ja mimo wszystko jestem za remisem lub ewentualnie "nieznaczna wygrana SoD". Jeszcze się waham.
 
kr1zis89



Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 50
Wysłany: 2017-12-20, 21:10   

Hota jest rozszerzona/poprawiona wersja sod'a wiec tylko z sentymentu mozba wybrac cien smierci.
 
Bernard 

Wiek: 28
Dołączył: 08 Gru 2017
Posty: 6
Wysłany: 2017-12-21, 18:12   

Hota zdecydowanie ale oczywiście SoD też jest elegancki.Horn of the Abyss to w suimie ulepszony i urozmaicony SoD ,dodaje ciekawy zamek Cove no i dużo nowych miejsc na mapie ,jest też to dodatek bardziej przychylny graczowi np. po wejsciu w siedlisko pokazuje nam przedział potworów ile może sie znajdować w danym budynku
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2017-12-22, 10:12   

Volkor napisał/a:
Nie kraszuje się :-)

No chyba jednak się crashuje :-? Mam 1.4.2. i po raz pierwszy, ale jednak wyskoczył mi crash-log.
Neutrale są w sumie na plus, obiekty doceniam te wodne (ale o tym już wspominałem).
Natomiast nie doceniam zmian grafiki. Wiem, pewnie zaraz powiecie, że to kwestia przyzwyczajenia (i pewnie macie w tym dużo racji), ale enty, orki, wygląd miast na mapie i implo... No to już nie jest to samo co było! Widać taki była wizja autorów, ale imho gdyby skupili się tylko na dodawaniu nowych miast/neutrali/artefaktów i poprawianiu bugów z gry (czyli coś na zasadzie jak SoD ulepszyło RoE bez nadmiernego ingerowania w pierwowzór), było by dużo lepiej.
Szlag mnie też trafia przy graniu przeciwko liszom i gogom. Celowanie obszarowe, no to dość irytujący element gry.
Nie jestem też zwolennikiem map większych od XL. Gra na nich zaczyna ciągnąć się tygodniami, aż zaczyna się nudzić łażenie po mapie, jeśli wiesz, że i tak wygrasz :-?
 
Qrthgarr


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Kwi 2017
Posty: 33
Wysłany: 2017-12-24, 23:10   

Begrezen napisał/a:
ja tam od czasu wkrecenia sie w hote soda nie odpalilem ani razu ;<

tylko hota <3333333333333


Wielce mnie uradowałeś Drogi Begrezenie ;)

Tylko HoTa <3
 
tyranuxus


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lis 2016
Posty: 48
Wysłany: 2017-12-26, 02:04   

#HotA Team, a nie jakies SoDy :D
 
Kostuch


Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 68
Wysłany: 2017-12-27, 10:15   

#HotaTeam
<3

Mama mnie pyta czy wierze w Boga?
Mamo odpowiedz, czy Bóg wierzy we mnie?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 2
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group