Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 4 dni
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Regulamin
Autor Wiadomość
mbehemot 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 547
Wysłany: 2017-05-26, 13:06   Regulamin

Zasady ogólne


  1. Organizatorem konkursu jest portal „Akademia Wojny” (dalej „Portal”) prowadzony pod adresem www.heroes3.eu

  2. Konkurs polega na przygotowaniu mapy (scenariusza) do gry Heroes of Might and Magic 3.

  3. Udział w konkursie może wziąć każdy zainteresowany – warunkiem koniecznym jest dobra umiejętność posługiwania się Edytorem Map.

  4. Każdy użytkownik może zgłosić Organizatorowi oszustwo lub plagiat.
    Oszustwem jest wysłanie do konkursu mapy innego autora. W przypadku zgłoszenia należy podać adres strony, na której znajduje się mapa. Organizator sprawdza czy mapa jest identyczna oraz czy istnieje możliwość określenia kto jest jej autorem (jakikolwiek podpis na stronie lub na mapie).
    Plagiatem jest wysłanie do konkursu mapy bardzo przypominającej inną mapę. W tym przypadku również należy podać adres strony, na której znajduje się mapa, Organizator próbuje ustalić rzeczywistego autora mapy
    W przypadku pozytywnego zweryfikowania zgłoszenia, uczestnik zostaje usunięty z konkursu.
    Zgłoszenia są przyjmowane w odpowiednim temacie na forum Portalu i weryfikowane do dnia ogłoszenia wyników.
    Ostateczna decyzja odnośnie weryfikacji wniosku należy do Organizatora.

  5. Nagrody:

    • Nagrodami w konkursie są:
      Kubki Akademii Wojny (pierwsze 5 miejsc)
      Dla miejsc 1-3 przygotowana jest pula nagród, zwycięzcy będą wybierać JEDNĄ z dostępnych poniżej nagród w takiej kolejności jaką zajęli w konkursie, przy czym wybrana nagroda nie będzie dostępna dla kolejnego uczestnika.
      Pula nagród:
      • Puzzle (1000 elementów) z wybranym miastem z Heroes3
      • Kalendarz na 2018 rok z grafikami z gry (miasta, ale nie tylko)
      • Might & Magic: Heroes VI (Complete Edition)
      • Might & Magic: Heroes VII (Complete Edition)
      • Wiedźmin III: Dziki Gon
      • Civilization VI
      • Total War: Warhammer
      .
    • Szczegóły dotyczące wysyłki nagród zostaną omówione ze zwycięzcami po ogłoszeniu wyników.


  6. Etap nadsyłanie map trwa do 31 lipca 2017 r.
    Po tym czasie następuje etap oceniania, który potrwa do 30 września 2017 r. Ogłoszenie wyników nastąpi w pierwszym tygodniu października 2017 r.


Etap I – nadsyłanie map


  1. Mapę do konkursu może wysłać tylko użytkownik zalogowany – w przypadku braku konta na Portalu, należy najpierw zarejestrować się.

  2. Mapę należy wysłać za pomocą formularza na stronie www.heroes3.eu/upload , koniecznie zaznaczając opcję „Mapa konkursowa” oraz akceptując niniejszy regulamin.

  3. Do rozpoczęcia etapu II (oceniania map) wszystkie mapy będą na liście zamkniętej, tzn. nie będzie można pobierać map ani oceniać. Pobieranie map będzie możliwe dopiero w drugim etapie.

  4. Autorzy map będą ukryci aż do zamknięcia oceniania.

  5. Każda mapa zostanie poddana wstępnej weryfikacji przez grupę moderatorów. Bardzo słabe mapy nie będą przyjmowane do konkursu. Autor będzie miał możliwość poprawy scenariusza do momentu zakończenia I etapu

  6. Mapa może być dowolna, tzn. brak ograniczeń w stosunku do rozmiaru, poziomu trudności, budowy terenu, umieszczonych obiektów, fabuły itp.

  7. Użytkownik może wysłać:
    1. Jedną mapę wybranego rozmiaru spośród: L, XL, H, XH, G
    2. Dwie mapy rozmiaru S lub dwie mapy rozmiaru M lub po jednej w kombinacji S-M.

  8. Aktualizacja map przez autora jest możliwa tylko w trakcie trwania I etapu. W etapie II (ocenianie) aktualizacje będą niemożliwe

  9. Wysyłając mapę do konkursu uczestnik oświadcza, że jest autorem mapy. Niedozwolone jest wysyłanie nie swojej pracy.

  10. Do konkursu NIE można wysłać mapy, która została wcześniej opublikowana w Internecie.


Etap II – ocenianie map


  1. Ocena mapy (dalej „recenzja”) składa się na ocenę liczbową od 1 do 5 (możliwe oceny połówkowe, np. 3,5) oraz dodatkowy opis z możliwością podania zalet i wad mapy.

  2. Recenzję może wystawić każdy użytkownik: zalogowany jak również niezalogowany (anonimowy)
    W każdym przypadku użytkownik musi koniecznie podać ocenę liczbową wraz dodatkowym opisem.

  3. Użytkownik (zalogowany bądź anonimowy) może ocenić każdą mapę tylko raz.

  4. Użytkownik zalogowany może dokonać edycji swojej recenzji aż do zakończenia II etapu konkursu.

  5. Uczestnik konkursu nie może oceniać własnej mapy.

  6. Recenzje będą ukryte dla wszystkich użytkowników (również autorów map) aż do zakończenia II etapu. W trakcie oceniania znana będzie tylko liczba wystawionych recenzji.

  7. Organizator zastrzega sobie prawo do usunięcia recenzji w przypadku naruszeń niniejszego regulaminu.

  8. Po zakończeniu etapu oceniania map Organizator opublikuje końcowy ranking, który wskaże najlepsze mapy:
    w rankingu pojawią się mapy wg średniej ocen (1. miejsce mapa z najwyższą średnią, ostatnie miejsce mapa z najniższą średnią)

  9. Aby mapa została uwzględniona w końcowym rankingu, musi mieć co najmniej 5 recenzji, przy czym 3 recenzje muszą pochodzić od użytkowników zarejestrowanych, którzy napisali co najmniej 10 postów na forum lub założyli konto przed 19 maja 2016 (rok przed publikacją niniejszego regulaminu)

 
Pytanie techniczne
Gość
Wysłany: 2017-06-20, 13:30   

Czy macie jakieś sposoby aby sprawdzić czy anonimowy użytkownik rzeczywiście ocenił daną mapę tylko raz? W pamięci cały czas mam mapę METRO z konkursu z zeszłego roku :mrgreen:
 
Odpowiedź
Gość
Wysłany: 2017-06-20, 13:38   

Najpierw to muszą być mapy do oceny, a ich chwilowo brak
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 870
Skąd: z jaskini mbehemota
Wysłany: 2017-06-20, 22:12   

Pytanie techniczne napisał/a:
Czy macie jakieś sposoby aby sprawdzić czy anonimowy użytkownik rzeczywiście ocenił daną mapę tylko raz? W pamięci cały czas mam mapę METRO z konkursu z zeszłego roku :mrgreen:


Cytat:
Aby mapa została uwzględniona w końcowym rankingu, musi mieć co najmniej 5 recenzji, przy czym 3 recenzje muszą pochodzić od użytkowników zarejestrowanych, którzy napisali co najmniej 10 postów na forum lub założyli konto przed 19 maja 2016 (rok przed publikacją niniejszego regulaminu)


Więc drugi raz coś takiego nie przejdzie.

https://cdn.discordapp.com/attachments/423457907317669898/642878021015044126/9LPPDD2GQOnd.gif
Członek Stowarzyszenia Pogromców Map i honorowy mapmaker IV stopnia.
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2017-06-20, 22:41   

mbehemot napisał/a:
Aby mapa została uwzględniona w końcowym rankingu, musi mieć co najmniej 5 recenzji, przy czym 3 recenzje muszą pochodzić od użytkowników zarejestrowanych, którzy napisali co najmniej 10 postów na forum lub założyli konto przed 19 maja 2016 (rok przed publikacją niniejszego regulaminu)


Tu bym jeszcze dodał, że te konta z dziesięcioma postami też muszą być założone w jakimś terminie. Zaspamowanie forum dziesięcioma postami w celu oceny mapki to nie jest szczególny problem. Alternatywnie można po prostu obserwować takie podejrzane przypadki, ale trzeba zwrócić na to uwagę.

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
Dago 
Człowiek



Pomógł: 4 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 528
Skąd: jestem.
Wysłany: 2017-06-21, 00:38   

Ło ludzie, jak cyztam te wszystkie wasze proceduralne kłótnie nad konkursem dla 5 dziadków któzy jeszcze w to grają i tworzą mapy (!) to mi się śmiać chce... Jeszcze powołajcie sobie sąd do badania zgodności wszystkiego z regulaminem. I nie zapomnijcie o drugiej instancji. Lol.

Bass solo, take one.

- Jestem trollem? - Dago
- Hmmm... Masz 40hp i się regenerujesz. Tak. - Malekith
 
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2017-06-21, 07:25   Re: Regulamin

@Dago, teraz na topie są sejmowe komisje śledcze :mrgreen:

Bardziej mnie martwi, że póki co nie ma żadnych map :-? Może faktycznie każdy chce dopicować swoją mapę, nie ujawniać się przed konkurencją i wstawić ją na ostatnią chwilę... Może i taką mam nadzieję ;-)

mbehemot napisał/a:
<li>Aby mapa została uwzględniona w końcowym rankingu, musi mieć co najmniej 5 recenzji, przy czym 3 recenzje muszą pochodzić od użytkowników zarejestrowanych, którzy napisali co najmniej 10 postów na forum lub założyli konto przed 19 maja 2016 (rok przed publikacją niniejszego regulaminu)</li>

Chyba przed 26 maja 2017 roku? :roll: Literówka w regulaminie?
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2017-06-21, 13:32   Re: Regulamin

heroes3 napisał/a:
Bardziej mnie martwi, że póki co nie ma żadnych map :-? Może faktycznie każdy chce dopicować swoją mapę, nie ujawniać się przed konkurencją i wstawić ją na ostatnią chwilę... Może i taką mam nadzieję ;-)

Na pewno

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 870
Skąd: z jaskini mbehemota
Wysłany: 2017-06-21, 14:25   

Dago napisał/a:
Ło ludzie, jak cyztam te wszystkie wasze proceduralne kłótnie nad konkursem dla 5 dziadków któzy jeszcze w to grają i tworzą mapy (!) to mi się śmiać chce... Jeszcze powołajcie sobie sąd do badania zgodności wszystkiego z regulaminem. I nie zapomnijcie o drugiej instancji. Lol.

Mi się śmiać chce, gdy czytam takie ignoranckie posty jak twój. Ludzie, którzy tworzą/grają takie mapy jest ni mniej, jak nie więcej niż tych, którzy grają tylko z żywymi ludźmi. Przyjrzyj się zainteresowaniu poprzednią edycją konkursu, wyciągnij wnioski, a dopiero później pisz takie bzdury :-) To, że ty nie grasz na takich mapach nie znaczy od razu, że nikt nie gra. A co do regulaminu, chyba jeśli coś się organizuje, to powinno to mieć ręce i nogi, czyż nie? Tak samo masz w tych swoich turniejach ligowych, więc powinieneś to zrozumieć. xD

https://cdn.discordapp.com/attachments/423457907317669898/642878021015044126/9LPPDD2GQOnd.gif
Członek Stowarzyszenia Pogromców Map i honorowy mapmaker IV stopnia.
 
Volkor
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-21, 15:50   

Zgadzam się z tym co napisał Begrezen. Dodam, że jako "stary dziad" czuję się urażony :-D
 
ktoś
Gość
Wysłany: 2017-07-24, 14:51   

a czy będzie zaznaczone ile recenzji jest "ważnych" a ile od plebsu?
 
Maximus
Gość
Wysłany: 2017-07-25, 22:12   

Wgl czemu autor mapy nie widzi recenzj które dostanie? to jest beznadziejny pomysl!!! Co w momencie gdy zaużmy zrobiłem kozak mapę, no cud miód malina itd. i w tym momencie ktoś z konkurencji zaspamuje mnie złymi ocenami. Nawet nie bedę tego wiedział bo bede widział tylko liczbę recenzji. I wtedy na koniec konkkursu moja mapa nie dostanie sie na podium a mapa znacznie slabsza tak. Gdybym widział czy ktos tak robi w trakcie moglbym go chociaz zglosić, a tak nie mogę.
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2017-07-26, 04:59   

Bo znalazłyby się ameby umysłowe myślące, że ich mapka to "cud miód malina" i zgłaszałyby każdą negatywną opinię jako spam.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2017-08-01, 12:32   

mbehemot napisał/a:
Użytkownik zalogowany może dokonać edycji swojej recenzji aż do zakończenia II etapu konkursu.

Czy jest jakaś możliwość edycji recenzji? Ja już jedną wystawiłem i żadnej takowej opcji nie widzę.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
mbehemot 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 547
Wysłany: 2017-08-01, 12:34   

New Year napisał/a:
Czy jest jakaś możliwość edycji recenzji?

Opcja nie działa jeszcze w 100%, dlatego jest niedostępna, będzie działać na pewno w tym tygodniu.

[ Dodano: 2017-08-17, 15:02 ]
Oceny konkursowe można już edytować, przepraszam za opóźnienie.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 2
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group