Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 3 dni
Odpowiedz do tematu
Wyniki końcowe swissa
Autor Wiadomość
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2016-11-18, 20:09   Wyniki końcowe swissa

Wklejam wyniki końcowe swissa razem z tiebreakerami. Wyjaśnienie wszystkich terminów użytych w tabeli znajduje się w temacie z zasadami. Gratulacje dla Dawidu91 za zachowanie czystego konta:) Top 6 zapraszam do tematu z playoffami :P

Wnioski na przyszłość:
- Wziąć pod uwagę opcję dużej liczby nieaktywnych uczestników i odpowiednio dopasować liczbę rund (nie do puli startowej, a do, powiedzmy, jej 60%)
- Zmienić nieco system przyznawania remisów - było trochę nieścisłości, niektórzy czuli się poszkodowani. Odpowiedzialność za sprawiedliwą punktację ciąży na sędziach, a mieliśmy z tym problem z kilku powodów. Po pierwsze za mały kontakt z uczestnikami, trzeba położyć na to większy nacisk od samego początku. Po drugie zmiana narzędzia do parowania i liczenia wyników, abyśmy mogli wrzucać obustronny loss w wypadku faktycznej nieaktywności przeciwników i udoskonalić nieco system liczenia tiebreakerów.
- Ustalić lepsze zasady przed turniejem:P

Wszystkim, którzy zakończyli turniej po swissie dziękujemy za uczestnictwo i zapraszamy do kibicowania w playoffach:) Na koniec podamy zbiorczą tabelę z ostatecznymi wynikami.

Turniej MAW16 wyniki poprawione.JPG
Plik ściągnięto 109 raz(y) 67,42 KB

 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2016-11-18, 20:42   

Ode mnie również gratulacje dla wszystkich, którzy grali i ukończyli. Oczywiście dla tych, co wygrywali - również i szczególnie bardzo. Mamy śmiałe plany zmiany software'u na przyszły turniej (ale nie mówię, że ja chcę go organizować, po prostu wierzę, że MAW 2017/18 się odbędzie :D), ale to pozostaje tylko planem, a przy okazji jeszcze tajemnicą, póki Hrabo o tym nie powie, bo to on jest pomysłodawcą. Z mojej strony, jakieś huczniejsze zakończenie będzie przeprowadzone...ale jeszcze nie teraz :D
Więc to nie koniec emocji - stay tuned ;]

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2016-12-27, 11:41   

Fajnie byłoby zrobić mastera w zimę

 
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2017-04-24, 17:14   

Długo upragniony - KONIEC

Choć turniej umarł już ładnych parę miesięcy temu - dzisiaj dokonuję oficjalnego zamknięcia Mastera Akademii Wojny - 2016(/17). Przesunięcie było - jak wszyscy wiemy - spowodowane nadmierną checią do czekania na wszystkich graczy aż skończą swoje mecze.

Wyniki końcowe swissa widnieją na skrinie Hrabo, który jest dołączony do pierwszej wypowiedzi w tym temacie. Do punktów zdobytych w rozgrywce zasadniczej dołączyłem (w nawiasie) punkty zdobyte przez czołówkę (6 graczy) w fazie play-off. Wtedy sytuacja wygląda tak:
(Cez wygrał poprzez walkover z Dorsajem ze względu na to, że ten drugi wcześniej stał się niekatywny - Cez zgłaszał nieaktywność zanim sam zniknął. Jak dla mnie rozwiązanie oczywiste, wszelkie zastrzeżenia oczywiście rozpatrzę na privie na GG)

1. Dawidu91 24 (34)
2. Jaris 21 (29)

3. Cez 18 (24)
4. Immortal 15 (19)
5. Hudzin 15 (19)

(Immortal po części zasadniczej był rozstawiony niżej od Hudzina, jednak w fazie play-off zdobył punkty w grze z wyżej rozstawionymi przeciwnikami, co daje mu wyższą pozycję w systemie Buchholtza)
6. Dorsaj 14 (14)
----------------------------------------------
7. calvert 14
8. woj84 13
9. LordKoper 12
10. romantic 12
11. Ravciozo 12
12. Dan11 12

13. zuro007 11
14. Olenus 11
15. Suris 8
16. As098 8
17. Jarema 8
18. DrWitt 8
19. Begrezen 7
20. Zwei 6
21. Redalion 6
22. Eliasz Bąk 6
23. Soveliss 2
24. MałyFarciarz 2
25. maestro 1
26. Hrabo 1
27. Marduk 1
28. Mateusz 0
29. Blind. 0
30. Koszyk 0


(niestety, jak sami wiecie, wielu uczestników nie rozegrało wszystkich swoich gier. Pogrubiłem nicki tych, którzy faktycznie tego dokonali. Jak widać, był to klucz do zwycięstwa)

Kilka uwag i spostrzeżeń:
1) Ogólnie przez ten turniej przewinęło się - jeśli dobrze liczę - 37 graczy. Wielu opuściło rozgrywki z powodów osobistych, hrabo odszedł ponieważ zajął miejsce innego gracza, który potem wrócił do turnieju.

2) Kto zgadnie ile meczów zostało rozegranych? :D

3) W play-offach nie wydarzyła się żadna "niespodzianka" - ZAWSZE wygrywał gracz wyżej rozstawiony

4) turniej zajął - oficjalnie - 355 dni (faktycznie 275 dni)

5) Pomimo tego, że domyślną opcją była gra do jednego zwycięstwa, zdarzały się gry do dwóch - z tego, co pamiętam, co najmniej raz (poza play-offami)

6) Zwycięzca - Dawidu91 - NIE PRZEGRAŁ ANI JEDNEGO MECZU! Gratulacje

Słowo zakończenia od organizatora (jednego z organizatorów):
Dzięki wszystkim za ten turniej, to było ciekawe przeżycie organizatorskie, nawet pomimo tego, że często komunikaty były spóźnione o jeden dzień czy po prostu organizacja zjadała masę czasu. Frekwencja "dupy nie urywała", ale koniec końców dotarliśmy do rozstrzygnięcia, które jest gdzieś wyśrodkowane pomiędzy "wygrywają gracze z najlepszym skillem, frekwencja się nie liczy" a "wygrywają gracze z najlepszą frekwencją, skill się nie liczy". Z naszej strony nie widzę, żeby można było zrobić coś więcej - nikogo do gry nie zmusimy :v
MtG ARENA to bardzo dobry software do przeprowadzania tego typu eventów - jeśli ktoś będzie w przyszłości prowadził jakiś turniej, to bardzo polecam. Być może jednak uda się znaleźć jakiś program z funkcją dostępu do turnieju więcej niż jednej osoby oraz zawierający szerszą paletę wyników (brakowało nam raz bodajże 0-0-0, ale głowy nie daję). Jeśli ktoś zna coś takiego, może to ułatwić przyszłym organizatorom sprawę.

Mini-tabela dla amatorów, jak obiecane w regulaminie, punkt 1b:
1. calvert
2. Ravciozo
3. Dan11 12
4. Olenus 11
5. As098 8
6. Jarema 8
7. DrWitt 8
8. Begrezen 7
9. Redalion 6 (???)
10. Eliasz Bąk 6
11. Soveliss 2
12. Hrabo 1
13. Marduk 1
14. Blind. 0
15. Koszyk 0


Powyższa tabela ma jednak tylko charakter informacyjny, nie jest oficjalna ani nic ;]

Czyli no...master zakończony :D
Dzięki wielkie dla pozostałych organizatorów, hrabo zajął się całym losowaniem par (o zastępowaniu mnie w ogłaszaniu newsów nie wspomnę ;]) , co było OGROMNĄ pracą, Cezowi zawdzięczamy brak błędów rzeczowych, części systemu rozgrywek i różnorakie korekty. Tej dwójce należą się spore podziękowania! Bez nich turniej by się nie odbył

Co moim zdaniem (i waszym, z tego, co pisaliście) jest do poprawy?
Cóż, system szwajcarski okazał się - imo - być bardzo dobrym sposobem przeprowadzania MAW, dodatkowy play-off pozwolił, przynajmniej częściowo, trzymać nas w napięciu po rundzie zasadniczej. Do zmiany raczej jest nadmierna pobłażliwość w czekaniu na graczy, przydałoby się też jakoś przeciwdziałać odchodzeniu z turnieju prawie połowy graczy. Liczę, że w odpowiedziach ustalimy jakieś dogmaty a propos następnego Mastera. Lepsza reklama turnieju też nie zaszkodzi. Swiss nie ma limitu graczy :D

Czy to ja będę go organizować?
Nie wiem. To było jednak troszkę roboty, na pewno CHCĘ następnego mastera i mogę pomóc w jego organizacji (w charakterze zastępcy) - ale nie daję słowa, że MAW '17 LUB MAW '18 będzie pod moim przewodem.

Co z nagrodami?
Proszę pytać prywatnie mbehemota.

Do zobaczenia na polu bitwy!

edit:
zapomniałbym, w załączniku znajdziecie skrin tabeli play-off. Wyniki graczy czytamy w rzędach, nie kolumnach ;)

skrin tabeli.png
Pobierz Plik ściągnięto 408 raz(y) 7,83 KB


And we'll all dance alone to the tune of your death...
Ostatnio zmieniony przez Ravciozo 2017-04-24, 21:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2017-04-24, 18:28   

To jeszcze jako współorganizator dorzucę parę słów, choć Ravciozo niemalże wyczerpał temat.

Na przyszłość trzeba z góry założyć, że połowa graczy nie dotrwa do końca i wziąć na to poprawkę ustalając liczbę rund. Ostatnie dwie już niestety mocno kulały pod kątem parowania graczy (była już o tym mowa, ale warto to podkreślić).

Przyszli organizatorzy powinni także od razu doprecyzować kwestie remisów i walkowerów, dodatkowo osobiście zrezygnowałbym z gg na rzecz komunikacji na pw, łatwiej to jakoś utrzymać w ładzie.

Również bardzo dziękuję Ravciozo i Cezowi za współpracę. Wszystkim, którzy dotrwali do końca, a zwłaszcza zwycięzcy i uczestnikom play-offów, gratuluję:D
 
mbehemot 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 547
Wysłany: 2017-05-12, 11:37   

Tak jak zapowiadałem, nagrodami są:
Heroes3 HD (wersja pudełkowa lub elektroniczna), M&M X - Legacy, Król Artur

Proszę Dawidu91 o wybór jednej z nagród w tym temacie, następnie jedna z dwóch pozostałych nagród zostanie wybrana przez Jarisa, a ostatnia trafi do Ceza.

Czołówka listy (6 graczy) otrzymuje kubki AW, są to:
Dawidu91, Jaris, Cez, Immortal, Hudzin, Dorsaj
Kubki trafią także do organizatorów, czyli Ravciozo, Hrabo i Cez.

W sprawie wysyłki odezwę się do każdego na PW.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group