Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 3 dni
Odpowiedz do tematu
Gadanina o MapMakerAW
Autor Wiadomość
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2016-09-08, 21:46   

@heroes3, Nie jest źle, tym bardziej, że pewnie ostatniego dnia dojdzie sporo nowych recenzji. Mogę się założyć, że niektórzy (tak, jak ja) będą woleli oceniać mapy, które np. zagrali tylko raz i nie do końca (ale z 70-80%) niż pozwalać im gnić z powodu niewystarczającej liczby ocen :)
Więc kto wie, może jeszcze z 3-4 doczekają się klasyfikacji ;]

[ Dodano: 2016-09-08, 22:46 ]
Kurde, ale jestem ciekawy tych wyników :D

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 870
Skąd: z jaskini mbehemota
Wysłany: 2016-09-08, 22:38   

a ja tam bym się nie obraził, jakby czas na recenzowanie się jeszcze nieco przedłużył :-P

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2016-09-09, 09:40   

Begrezen, domyślam się że jedna z Twoich map nie zyskała jeszcze odpowiedniej ilości not. Współczuję, ale na razie brakuje ocen siedmiu mapom z trzydziestu czterech. To i tak b.dobry wynik! Pech, ale nie ma już co przeciągać konkursu. Mówi się trudno i pozostaje współczuć :-/
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 870
Skąd: z jaskini mbehemota
Wysłany: 2016-09-09, 10:12   

Nie o to chodzi, ale właśnie nadal tym 7 mapom brakuje wymaganych 5 recenzji, jak dla mnie to znak, że konkurs nadal trwa za krótko i trzeba by jeszcze przedłużyć o tydzień :P

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
mbehemot 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 547
Wysłany: 2016-09-09, 10:20   

Konkurs nie będzie już przedłużony, jeszcze dziś (9 września) można oceniać mapy. Po północy będą znane wyniki :).
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-09-11, 08:45   

Gratulacje begrezen, z tych map, które zdążyłem ocenić była to chyba najlepsza mapka choć muszę przyznać, że dwie, które miałem zaczęte IMO były lepsze (przynajmniej do momentu, do którego zagrałem, mogły mieć skopane zakończenie czy coś). Jedną z nich jest ta z drugiego miejsca, na pewno jeszcze ją sobie dokończę.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2016-09-11, 09:20   

Gratulacje, Beg, akurat nie zdarzyło mi się zagrać w "Wirującą Śmierć", ale na pewno to zrobię :D
Gratuluję też reszcie, było w konkursie kilka dobrych map, a pewnie jest jeszcze więcej, tylko nie miałem okazji spróbować. Dzięki też należą się mbehowi za przeprowadzenie konkursu. Czekam na następny, żeby jakoś się odkuć :)

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2016-09-11, 10:09   

Begrezen, Michael, seniu gratulacje!!! :-)
Przy okazji jedna uwaga. Dwie kolejne mapy znów zostały usunięte z portalu. Chodzi o mapę Volkora, którą przerobił na HotA i znowu umieścił i coś jeszcze (nie umiem się teraz zorientować co). Przez to tabela z wynikami zawiera 32 pozycje i nie wiadomo gdzie plasowały się usunięte mapy! Czy to taki problem zrobić tabelę z odnośnikami do map, które nie znikają po usunięciu mapy z portalu a po prostu są nieaktywne? Przynajmniej zawsze będzie wiadomo jakie były wyniki konkursu, nawet jeśli mapa zniknie z portalu!
 
Volkor
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-11, 10:33   

Spoko, moja była 6 ze średnią 4.0. Usunąłem ją, bo przy aktualizacji omyłkowo otworzyłem edytor z HOT-y, przerobiłem i wrzuciłem na stronę jako aktualizację konkursowej. W efekcie, w związku z licznymi poprawkami nie chciałem robić ich na nowo we właściwym edytorze SoD, stąd nowa wrzuta pod zmodyfikowaną nazwą i oby bez błędów. Kto będzie chciał zagrać, zagra raz jeszcze. Uwzględniłem wytknięte błędy w nowej wersji mapy. Konkurs był super, odzew duży, portal się od razu rozruszał, nie chwaląc się pierwszy na forum wrzuciłem propozycję konkursu ;-) Pozostaje raz jeszcze pogratulować uczestnikom, zwycięzcom z top 3 i czekamy na następny :-)
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2016-09-11, 11:20   

Volkor, problemem nie jest usunięcie czy aktualizacja mapy (chociaż ja uważam, że skoro przerobiłeś na HotA, to SoD powinieneś zostawić, bo chociaż rośnie liczba graczy na hota, to i tak wciąż jest więcej zwolenników sod ;-) ). Problemem jest to, że po usunięciu Twojej mapy zniknęła ona z tabeli wyników konkursowych :-?
A nie kojarzy nikt, która to druga mapa zniknęła?
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 870
Skąd: z jaskini mbehemota
Wysłany: 2016-09-11, 12:24   

Dzięki, szczerze to nie spodziewałem się, że moja mapka wygra i to o zaledwie 0.07 oceny/gwiazdki z mapą Michaela :-D Nawet nie jestem jakimś doświadczonym mapmaker'em, mam na koncie zaledwie kilka mapek, których nawet nigdzie jeszcze nie publikowałem, ale przy tej mapie spędziłem szczególnie mnóstwo godzin i starałem się by była jak najdoskonalsza(choć testowałem ją chyba tylko raz) :-P Jak widać, w pewnym stopniu to się udało :-P
Gratuluję również pozostałym zwycięzcom i mam nadzieję, że w kolejnym takim konkursie będzie więcej aktywnych użytkowników! ;-)
PS
@Mikus, rzeczywiście są mapy lepsze, a może i nie, kwestia gustu IMO :-D

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-09-11, 17:49   

Begrezen napisał/a:
@Mikus, rzeczywiście są mapy lepsze, a może i nie, kwestia gustu IMO

Oczywiście, dlatego dodałem, że w mojej opinii ;-)

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
mbehemot 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 547
Wysłany: 2016-09-14, 12:23   

Podsumowanie konkursu jest już dostępne -> http://www.heroes3.eu/akt...2016-zakonczony
Do kilku dni opublikuję opinie zwycięzców.

Padło już w tym temacie kilka propozycji ulepszenia formy konkursu w przyszłym roku. Ze swojej strony chciałbym się podzielić jedną propozycją.
PROBLEM: po I etapie do pobrania dostępnych było w tym samym momencie ponad 40 map. Nie ma możliwości, żeby ktoś mógł rozegrać i rzetelnie ocenić każdą mapę. Przez to ocen było jak na lekarstwo, średnio każda mapa została oceniona 5,5 razy, czyli ledwo ponad wymagane minimum.

ROZWIĄZANIE: Zamiast czekać z publikacją wszystkich zgłoszonych map proponuję, aby każda mapa była publikowana od razu po wysłaniu przez autora. W takim przypadku mapa mogłaby być oceniana przez np. 2 miesiące - taki limit dotyczyłby oczywiście każdej mapy. Dzięki temu szanse będą równe, a oceniający będą mogli spokojnie zagrać we wszystkie mapy. Wada tego rozwiązania to brak możliwości oceny mapy biorąc pod uwagę inne - wydaje mi się, że to nie jest duży problem.

Co sądzicie o takim pomyśle?
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2016-09-14, 14:04   

mbehemot napisał/a:
proponuję, aby każda mapa była publikowana od razu po wysłaniu przez autora.


mbehemot napisał/a:
Wada tego rozwiązania to brak możliwości oceny mapy biorąc pod uwagę inne - wydaje mi się, że to nie jest duży problem.


Nie bardzo, bo:
1) Jak rozumiem część map będzie publikowana wcześniej, inne później. Publikowanie w tym samym momencie = pewność że jeden autor nie podpatrzył nic u konkurencji. Nikt nikomu nie zarzuci plagiatu, a ci co opublikują jako pierwsi, będą mieli trudniej, bo mogą się wystawić na większą krytykę.
2) Ja jednak porównywałem mapy, względem ogólnego poziomu w konkursie ;-) I części map zaniżyłem oceny, części zawyżyłem, bo względem konkurencji mapy były lepsze/słabsze. Wiem, że nie każdy tak robił, ale jednak są tacy co oceniają w ten sposób co ja.

Jeśli już tak boli mała ilość ocen to:
1) Z góry przyjmij, że etap oceniania będzie dłuższy. Teraz to było 56 dni (i to już po wydłużeniu terminu!). Może od razu załóżmy dwa miesiące kalendarzowe? Z opcją przedłużenia o 2 tygodnie?
Na poprzedniej stronie Mikus narzekał, że brak czasu nie pozwolił mu ocenić 2 map. Ja też pewnie dałbym radę z jedną mapą więcej, gdybym miał chociaż z tydzień czasu więcej.
2) Nie wiem, jak wasze relacje z JB, ale może udało by się ich wciągnąć w to? Załóżmy, że mają inną bazę userów i ich userzy nie pokrywają się z naszymi. Zaproponujmy, żeby ich zarejestrowani userzy mieli te same prawa co my, czyli wystarczy podać ocenę bez argumentacji. Dzięki temu możemy zebrać ich oceny i doliczyć do naszych. Jedyna wada, jak mieć pewność, że ktoś nie zagłosuje 2x, na AW i JB.
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2016-09-14, 16:11   

Podpisuję się pod słowami heroes3. Ja też oceniałem mapy porównując je do innych. Przez to niektóre mapy mają zawyżoną albo zaniżoną ocenę właśnie z tego powodu. Też ułatwiło to mi wystawianie ocen mapom które zasługiwały by np. na 4,5 czy coś w tym stylu. Jak mam porównanie do innych map to mogę zdecydować czy wystawić ocenę 4 czy 5. Bez tego jest mi o wiele trudniej.

Patrząc na sytuację z ocenami i czas który mieliśmy wychodzi, że potrzebowaliśmy około 2 miesięcy na danie 30 map przynajmniej 5 recenzji. Podejrzewam, że główną przyczyną braku czasu był fakt, że jeszcze nie wiedzieliśmy jak to będzie wyglądać. Teraz gdy wiemy mniej więcej z czym to się je ustalenie odpowiedniego czasu na zrecenzowanie map nie powinno być większym problemem.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 8 z 10
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group