Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Przesunięty przez: Malekith
2009-07-19, 13:19
Online wars
Autor Wiadomość
Meditation 
Serenity



Wiek: 34
Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 30
Wysłany: 2014-04-27, 00:34   Meditation - raporty z Multiplayer

Witaj,

W tym temacie będę opisywał swoje przygody ze świata Multiplayer.
Jasno, krótko i na temat w formacie: data, rozmiar mapy, miasta, opis, fotografie.

Data:
26.4.2014

Mapa:
Random M, bez żadnych template.
Zasady WCL.

Miasta:

vs

vs


Opis:
Mój przeciwnik życzył aby nie ujawniać jego nazwy użytkownika ze względu na to, że była to jego pierwsza gra w trybie Multiplayer. Nazwijmy go Czerwony.
Do myślenia dał mi fakt, że wybrał Fortecę, co nie jest najlepszym wyborem na mapy M. Choć z drugiej strony, ze względu na bardzo długie tury Czerwonego, myślałem, że niezły z niego wirtuoz i potrafi postawić siedlisko gigantów w I-szym tygodniu gry.
Mapka bardzo biedna. Standardowo w przypadku Rampart, zbudowałem:

I tydz. - siedliska 6 lvl + zamek.
II tydz. - 7 lvl.

Po odkryciu 80% mapy w III-cim tygodniu, naliczyłem zaledwie dwie skarbnice krasnoludów, dwie ważkarnie i dwie puchy (horda arcymagów, horda cycków dlatego nie chciałem ryzykować z 10 many bez mass haste). Straciłem kilka elfów, pegazów i sporo centaurów vs 25 żywiołaki magii pod koniec. Niski poziom bolka usprawiedliwiam nie zebraniem żadnej puchy i sporymi łańcuszkami bohaterów przez co exp. się porozdzielał. Niestety, nie doszło do FB ze względu na konieczność Czerwonego do wyjścia, ale uzgodniliśmy że dokończenie (kwestia 2 dni gry) nie ma sensu gdyż uznał iż nie miał szans. Niestety na samym początku poszedł w Kapitol. Na końcu dowiedziałem się, że to była jego pierwsza gra Multiplayer, więc nie mogłem wymagać zbyt wiele.


Wszelkie uwagi mile widziane (-:




Pozdrawiam ciepło.

[ Dodano: 2014-04-28, 15:29 ]
Data:
27.4.2014

Mapa:
Random M, bez żadnych template.
Zasady WCL.

Miasta:

vs

vs


Opis:
Przeciwnik chciał grać XL, ale na początek zagraliśmy M. Wybrał Inferno, którego gł. siła opiera się na farmieniu demonów. Mki zwykle kończą się w I-IV tyg. gry, co zdecydowanie działa na niekorzyść powyższej taktyki. Właściwie nie ma co opisywać.

I tydzień - chciałem zagrać Czempionów + Zamek. W karczmie trafiła się Valeska, więc zmieniłem koncepcję pod Anioły + Zamek. Niestety, mapka była bardzo biedna. W trzecim dniu, przebiłem się do strefy Inferno i okazało się, że to strefa przeciwnika, dlatego wolałem zbudować jak najwięcej siedlisk stworzeń, rezygnując z Aniołów i Czempionów. Dorwałem drugie miasto (Twierdza), pchli targ, wymiana na złoto i wykupiłem co się dało. Rywal wtopił walkę z "Mnóstwo Licze", stracił gł. bolka i praktycznie, było już po grze. Przejąłem niebronione Inferno przeciwnika. Po dwóch dniach, Czerwony zabrał Twierdzę, ale następnego dnia doszło do FB. Gra zakończyła się na początku drugiego tygodnia.







Pozdrawiam ciepło.
 
Dago 
Człowiek



Pomógł: 4 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 528
Skąd: jestem.
Wysłany: 2014-06-13, 15:03   

jedna walka z graczem który postawił Kapitol, druga z wtapiaczem mainów :-) Still miło że ktoś coś takiego pisze.

Bass solo, take one.

- Jestem trollem? - Dago
- Hmmm... Masz 40hp i się regenerujesz. Tak. - Malekith
 
 
Meditation 
Serenity



Wiek: 34
Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 30
Wysłany: 2014-08-05, 22:47   

Dago napisał/a:
jedna walka z graczem który postawił Kapitol, druga z wtapiaczem mainów :-) Still miło że ktoś coś takiego pisze.


Masz tutaj coś lepszego.
Montanaz0reQ vs Meditation.

Data:
5.8.2014

Mapa:
Random L, 160%, Balance template.
Zasady WCL.

Miasta:
Loch (Shakti) vs Castle (Valeska).

Opis:
Poboczne miasto dorwałem dopiero w 117. Ostatni mobek (mnóstwo upg. krasnoludów) wydawał się za mocny na 15 nieupg. łuków i 10 pik. Mapka biedna. Przeszkadzał fakt, że wszędzie miałem naokoło i traciłem tury. Przez pierwsze 2 tyg. bacznie obserwowałem info o Shaktim przeciwnika z karczmy i ciągle grubo przodował w statystykach. Dopiero pod koniec 2 tyg. po dostaniu się do strefy inferno, trafiły się nagarnie, skarbnice, dwie puszki (po 5k exp) i lepsze arty. Żadnych gryfiarnii, dlatego postawiłem anioły w zamku. 144 przeciwnik przebił się do strefy inferno. Nie zdążyłem dosłać krzyżowców i gryfów, ale zwycięstwo i tak wpadło w moje ręcę. Polecam grę z Montanaz0reQ (Mr_Emz na forum). Do zielonych się nie zalicza ;-)





Pozdrawiam ciepło!
 
Konsumenci 2


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 39
Wysłany: 2015-04-06, 03:24   

Więc postanowiłem opisać i ja swoją grę a mianowicie sparing przed turniejem AW
Gra: GiantWar1.5
Zamek vs Forteca
Zasady AW + całkowity brak używania 5 poziomu czarów+rozbudowa tylko jednego miasta
Czas gry:3 miesiące
Opis:Grałem jako niebieski kolor.Bohaterem którego dorwałem w karczmie był Dace szybko poczyściłem nim okolice i postawiłem w 1 tygodniu skorpeny + zamek.Mapa jest dosyć ciekawa i w startowych biomach nie brakuje rozrywki więc kiedy zapewniłem sobie stabilną gospodarkę zabrałem się za expienie bohatera, szybko przygarnąłem jak najlepsze dało się artefakty i poszedłem po tarcze lwiej odwagi która była chroniona prze 9 ognistych ptaków i 8 feniksów . Po stracie 5 magów i 3 dżinów czyściłem resztę wraz z utopią.W połowie 2 miesiąca rzuciłem się na na 100 behemotów starożytnych które przy spowolnieniu+łucznictwie+łuku strzelca nie sprawiły żadnego problemu :) (walka bez start) Na pustyni dorwałem utopie gdzie dostałem hełm boskich mocy :). Po krótkiej chwili razem z oponentem rozpoczęliśmy decydującą walkę. Zaskoczyłem go moi łukiem strzleca + 1 archaniołem z boostem +3 do speed który dawał mi pierwszeństwo ruchu i czaru :). Bitwa była zacięta lecz łuk strzelca przechylił szale zwycięstwa na moją stronę :) Była to bardzo przyjemna ciekawa i zaciekła gra. Pod spodem wklejam screeny z walki bohaterów :) Niestety 1 screen już po wykonaniu 3 ruchów z mojej strony.



 
 
altaeir 


Pomógł: 19 razy
Wiek: 32
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1043
Wysłany: 2015-04-06, 10:40   

Będę się czepiać ale jeśli graliście na zasady AW to złamałeś regulamin bo nie można z obozu najemników kupować jednostek 6-7lvl ;p i na Giant Warze 1.5 jest dozwolone db :D
Ale to mniejsza z tym. Dobrze że trenujecie, gry na pewno będą ciekawsze jeśli wszyscy będą wiedzieć co gdzie jest na mapach i co opłaca się robić.
 
kruczy 


Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 7
Skąd: Puławy
Wysłany: 2015-04-06, 11:42   

Konsumenci 2 napisał/a:
Więc postanowiłem opisać i ja swoją grę a mianowicie sparing przed turniejem AW
Gra: GiantWar1.5
Zamek vs Forteca
Zacięta 7-godzinna rozgrywka. Wydaje mi się ze o wyniku przesądziły bogactwa smoczych Utopii, tuz przed tym gdy miałem cie atakować odwiedziłeś smoczą i wzmocniłeś poważnie atak i obronę dzięki odpowiednim artefaktom. Ale łuk strzelca rzeczywiście to było coś (+mistrz łucznictwa +3 jednostki strzelające fortecy +brak kar dzięki niemu =zestaw idealny ). W całej rozgrywce najbardziej dokuczały mi zerowe zdolności logistyczne bohatera. Natomiast w głównej walce pokazałeś klasę, rzucając pole siłowe przed oddział czempionów, zaraz przed atakiem nag na pobliską jednostkę kompletnie mnie zdezorientowałeś tym zagraniem. Chociaż to nie był decydujący punkt w walce, pierwszeństwo ataku (rozbicie kuszników i kapłanów), oraz przede wszystkim posiadanie luku strzelca(co uwidoczniło się zwłaszcza gdy skontrowałem silnym atakiem czempionów z nadzieją na dobrą kontr-grę) przeważyły o wyniku.
 
 
Konsumenci 2


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 39
Wysłany: 2015-04-26, 04:15   

Sparing przed grą Kruczego w grupie :)
Desert War
WŻ (ja) vs Lochy (on)
Zasady turniejowe
Nie chce mi się jakoś bardzo opisywać bo zmęczony jestem ,ale po krótce i na temat.W 1 tygodniu w WŻ postawiłem Ogniste Ptaki i cytadele oraz zdobyłem 2 miasto nekropolis gdzie zrobiłem wampiry. Poczyściłem szybko i postanowiłem że moim bohaterem głównym będzie Caitlin. W 2 tygodniu zbudowałem 7 w moim nekro a następnie ruszyłem na wyspę przeciwnika zdobyć kopalnie i siedlisko do smoków.Na początku 2 miesiąca wjechałem na środek z częścią wojska i zabrałem artefakt do misji oponent zrobił to samo. Potem zaatakowałem przybocznym bohaterem pobliskie stwory ,gdyż przekazałem mu artefakt.Wykupiłem wszystko co się dało odebrałem nagrodę i pojechałem pod utopie. Zabiłem odział 18 diabłów i 7 arcydiabłów bez problemu i przetrząsnąłem utopie 1 poziomu.Artefakty z niej nie były mi ni jak przydatne więc wrzuciłem je na ołtarz i przerobiłem na exp.Kilka dni potem doszło do starcia z którego udało mi się wyjść zwycięsko (była to kolejna wspaniała przygoda i świetna gra z osobą jaką jest Kruczy)
Tu kilka fotek do wglądu i zapraszam do mojego opisu Morowego Jeziora na 200% :D



Co ciekawe mój bohater był wyższy kilka lvli ,ale statystykami sporo tracił z niewiadomych przyczyn :D
 
 
Dawidu91


Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 136
Wysłany: 2015-04-26, 13:05   

3 miechy w 7h?? wtf?:D chciałbym chociaż kiedyś rozegrać 3 tygodnie w 7h:D nie realne :( i jakie wojska :D dawno przy takich liczbach nie walczyłem :P jak nie zapomnę scr zrobić to ja coś wrzucę z jakieś gry :)
 
Konsumenci 2


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 39
Wysłany: 2015-05-18, 12:03   

Gra z Altaeir
Giant War
Czas 2/1/3
Bastion(Ja) vs Inferno (Alt)
Co by powiedzieć o tej grze :D. Przede wszystkim że była to gra błędów jak źle na początku zagrałem i pogubiłem się w tym co chciałem a Alt popełnił inne błędy :D.Dostałem bastion i zacząłem wykupywać bohaterów lecz dostałem sam shit :D niestety postanowiłem że Malkolm będzie moim main bo dostał magie ziemi i płatnerstwo.Na grę było klika taktyk, najpierw liczyłem na księgę ognia w utopi bo miałem kulkę 50% ogień ,ale to odpadło (armagedon nie jest świetną opcją przeciwko inferno) potem chciałem zrobić uber hiper maga z Malkolma ,ale wszystkie arty podeszły mi pod Atak i obronę o on sam mocy zaklęć nie wiele dostawał.Na koniec moje błędy z początku,strata połowy elfów i zbyt wolne czyszczenie kluczowych miejsc i bohater kupa sprawiły że byłem mocno w dupie :D.Na moje szczęście Altaeir też popełnił kilka znaczących błędów jak wtopienie mięsa na demony przez balistę czy strata 5 arcydiabłów z braku możliwości wskrzeszenia.Ostatecznie i tak wygrał gracz lepszy i bardziej skillowy czyli Alt ,ale rozgrywka była przesympatyczna i ciekawa.
Tu ss z walki
JA

ALT
 
 
altaeir 


Pomógł: 19 razy
Wiek: 32
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1043
Wysłany: 2015-05-18, 12:33   

Najgorsza gra jaką kiedykolwiek grałem :D




Po pierwsze słaby rozwój Marius co zresztą widać na screenie, skutecznie spowolnił moją eksplorację mapy. Po drugie zrobiłem tyle błędów i to takich, po których miałem zamiar nigdy więcej nie grać w h3 online...
Nie zebrałem puszki w 1tygodniu bo zabrakło mi 1 kratki, przez co nie postawiłem diabła w 2 infernie.
Wyexpiłem sobie Ash która miała magię ziemi żeby mieć czym wejść na pustynię...
W 2tyg pajacerka zaczęła się od tego że przerabiałem szczurem(bez artów) 52 albo 53 gogi na grupie gorgon :D W momencie kiedy gorgony dobiły ostatniego goga, moja balista dobiła ostatnią gorgonę :D Strata 19demonow. Potem kolejne walki kiedy neutrale nie dawały rady ubić mięsa. Zamiast planowych 80+ demonów w 2tyg miałem ich około 45.
Przy wbijaniu na środek zapomniałem zdjąć płaszcza blokującego czary, nie mogłem używać wskrzeszenia i straciłem 3 arcydiabły. Potem w walce o kartografa walczyłem mainem i znów strata 2 diabłów. W momencie kiedy hasałem na pustyni moja Marius miała 20lvl, a Ash 17.
Generalnie od 3tygodnia nie chciało mi się już farmić demonów, tylko grałem na janusza. Postawione 2 gildie maga, dały mi berserka którym zaskoczyłem przeciwnika. Jednak biorąc pod uwagę że użyłem go 2 razy(i to bardzo słabo, za 1x tylko smoki zaatakowały pegazy po czym K2 użył leczenia, a za 2x użyłem też na swoje jednostki ale w tamtym momencie gry już było mi obojętne jak gram), raczej udało by się wygrać i bez niego.

Jeszcze zapomniałem że miałem mieć atak na ostatni skill bo w podziemiach u chatki miałem się nauczyć, ale zapomniałem o tym i kliknąłem walkę z guardem namiotu. Po walce zaproponowali mi artylerię i balistykę :D
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 38 z 38
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group