Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Najgorsza część
Autor Wiadomość
Nosio 
Mól książkowy



Wiek: 25
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 20
Skąd: Z bibliteki xD
Wysłany: 2011-05-12, 19:23   

Ja się o I nie wypowiadam, nie grałem.
Hirołsy II bardzo mi się podoba. Grałem (chwilę) na informatyce dodatkowej a niedawno mama ściągnęła na telefon ;-) .
III jest the best!
IV się też nie wypowiadam, bo też nie grałem, ale z tego co słyszałem, jest gówniane.
V jest również ekstra. Nie wiem czemu czepiacie się grafiki 3D. Jest całkiem w porządku.

“ Szczęście to moje drugie imię - zapewnił niewyraźnie Rincewind. - Co prawda moje pierwsze imię to Nie. ”
— Ciekawe czasy / Pratchett
 
Tarnoob 
stary wyjadacz



Pomógł: 24 razy
Wiek: 28
Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 611
Skąd: Warmia
Wysłany: 2011-07-01, 00:06   

Heroes V – zdrada, hańba, zbezczeszczenie tytułu. W 2006 było jeszcze za wcześnie na pełne 3D. To, że się grę da zrobić w trójwymiarze, to nie znaczy, że się powinno. Katastrofalnie przez to ucierpiał realizm i szczegółowość grafiki, przez co stwory wydają się nadmuchane. Dopiero teraz, w Heroes VI, grafika jest już dostatecznie szczegółowa, by dorównać Heroes III i móc tworzyć jakiś stonowany klimat.

Heroes V było jednocześnie za mało innowacyjne. Było odwrotem od dobrych pomysłów z „czwórki”. Stworzyli klona Heroes III, bo wiedzieli, że to się sprzeda. Układ jednostek podobny – siedem poziomów po jednym stworze, każdy z ulepszeniem. Lokacje na mapie prawie identyczne. Długo by można wymieniać. To był plagiat, w dodatku gorszy od oryginału. Potrzeba było zmiany studia z Nival na BlackHole, żeby seria wreszcie odbiła się od dna.
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2017-04-25, 19:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2011-07-01, 00:27   

Widzę, że pozytywnie pochodzisz do HoMMVI. Widziałem, że miast i surowców niewiele. Jakiś klimat z pewnością to stworzy. Pytanie - czy będzie miał on jeszcze cokolwiek (poza nazwą) ze starymi, dobrymi Heroesami wspólnego?
 
Tarnoob 
stary wyjadacz



Pomógł: 24 razy
Wiek: 28
Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 611
Skąd: Warmia
Wysłany: 2011-07-01, 00:32   

Oczywiście. Pod względem reguł gry na pewno więcej niż Heroes IV.

Zauważ jeszcze jedną rzecz: czy to ma znaczenie, że w podstawce Heroes V było tylko 6 miast? Nie, bo w dodatkach doszły jeszcze dwa. Liczy się ostateczna wersja. Z krytyką bym się wstrzymał do wydania wszystkich rozszerzeń.

Rozród nie jest prawem człowieka.
 
 
Simonu 
Simonu



Wiek: 28
Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 10
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-08-09, 15:42   

Tarnoob napisał/a:
Heroes V - zdrada, hańba, zbezczeszczenie tytułu. W 2006 było jeszcze za wcześnie na pełne 3D. To, że się grę da zrobić w trójwymiarze, to nie znaczy, że się powinno.
Heroes V było jednocześnie za mało innowacyjne.



100 % prawda, V wgl do mnie nie trafia, robiona z nie wiadomo jakim rozmachem a wyszło jak wyszło. Mimo rzekomo lepszej grafiki nie umywa się do trójki :P

Co do pozostałych części to I jak to poczatki jest troche niedoskonałości, ale ogólnie daje radę, II podobnie, gdyby była odrobinę lepsza grafika to spokojnie można ją IMO równac z III. III-wiadomo, klasyka, IV średnio mi przypadła do gustu i nie sięgam po nią za często.
 
Olek 
Grafik II stopnia



Wiek: 24
Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 349
Skąd: Żuławy
Wysłany: 2011-09-01, 14:05   

Wszystko zaczęło się pieprzyć już po wydaniu czwórki. Miło mi się grało na Enroth czy Antagarichu... Ale jakieś inne światy prawie w ogóle nie kontynuujące Fabułe... np. Heroes V... 100 czy 200 lat później, skąd mam wiedzieć co się stało przez ten czas? 5-10 lat to rozumiem... ale żeby 200? Ech... Niech Ubisoft sobie odpuści... Tylko Hańbi tą Serię i Daje ubaw Ludziom, którzy nie wiedzą, że fabuła i ogólnie gra jest też ważna. Dziękujemy XXI wieku!

Oni wszyscy mają dobre intencje, tyle że źle je rozpowszechniają.
 
Marcio199801 

Wiek: 26
Dołączył: 07 Lut 2013
Posty: 5
Skąd: Płock
Wysłany: 2013-02-07, 23:08   

Heroes 1 - Nuda , nie fajne ;D To już Tibia lepsza -.-'
Heroes 2 - Przypadła mi do gustu
Heroes 3 - Najlepsza część
Heroes 4 - Też fajna
Heroes 5 - Taka sobie , bo stracila klimat Heroes 3
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2013-02-08, 02:30   

Marcio199801 napisał/a:
Heroes 5 - Taka sobie , bo stracila klimat Heroes 3

A podobno V wracała do pomysłów III, od której odeszła IV.

A co z Heroes VI? Przyznam się, że już wyszedł dodatek, a ja jeszcze w to nie grałem :D
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-02-08, 04:51   

W VI grałem tylko na początku, klimat nawet fajny, ale sporo niedociągnięć, w sumie warto by spróbować jeszcze raz, może aktualna wersja jest już bardziej przemyślana ;)


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
q2 


Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 30 Sty 2013
Posty: 114
Wysłany: 2013-02-08, 14:01   

Rozczaruje troszkę jeszcze poczekacie:

http://www.heroes3.eu/start/news225
 
SS Cytadela 
Tazar, Bron i inni


Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 16
Skąd: Bóbrka k. Soliny
Wysłany: 2013-03-03, 16:43   

Ja mam tak(od najlepszej do najgorszej):
h3
h2
h4
h5
h6
h1

Lewą ręką zabijam, a prawej sam się boję
 
piotrekz77 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Maj 2014
Posty: 105
Skąd: Kaer Morhen
Wysłany: 2014-05-31, 20:32   

6 jest kiepska, bo zawsze wróg spawnuje się z hordami żołnierzy
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 4 z 4
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group