Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 4 dni
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Cytaty
Autor Wiadomość
Mandraghora 



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Cze 2012
Posty: 578
Wysłany: 2012-06-27, 17:14   Cytaty

Najlepsze wg Was cytaty z książek, filmów, gier i życia. Dziwię się, że jeszcze tu nie ma takiego tematu. :-)

"Muszę jeszcze pogadać ze Starym Vincentem. - Machnął ręką z lekceważeniem. - Nie to, żeby było z nim coś nie tak - zapewnił wyzywającym tonem. - Tyle że pamięć mu szwankuje. Mieliśmy z nim trochę kłopotów po drodze. Cały czas mu tłumaczę, że gwałci się kobiety, a pali domy."

"Z trzech faktów, znanych powszechnie na temat konia, trzeci to ten, że na krótkim dystansie koń nie potrafi biec tak szybko jak człowiek. Rincewind przekonał się już, ku swej korzyści, że koń ma więcej nóg do rozplątania.
Człowiek zyskiwał też dodatkową przewagę, jeśli a) ludzie na koniach nie spodziewali się, że zacznie uciekać, i b) przypadkiem, ale bardzo dogodnie, zajął już lekkoatletyczną pozycję startową.
Wyrwał się niczym bumerangowe curry z delikatnego żołądka.
Słyszał krzyki, ale - co pocieszające i co najważniejsze - wszystkie rozlegały się za nim. Wkrótce spróbują go dogonić, ale na razie nie warto się tym martwić. Później zastanowi się także, dokąd właściwie ucieka. Jednak doświadczony tchórz nie dba o „dokąd”, dopóki „przed czym” stanowi problem tak fascynujący."

"Przy kluczu w zamku wisiało kółko z innymi kluczami.
Niedoświadczony więzień natychmiast rzuciłby się do ucieczki. Ale Rincewind ukończył studia doktoranckie na kierunku pozostawania przy życiu. Wiedział, że w takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest uwolnienie wszystkich więźniów. Potem należy klepnąć każdego z nich w ramię, szepnąć: „Szybko! Idą po ciebie!”, a następnie usiąść w miłym i spokojnym miejscu, dopóki pogoń nie zniknie w oddali."

"Patrząc wciąż na Cohena, samuraj wyjął spod pancerza i rzucił w powietrze skrawek jedwabiu. Drugą ręką chwycił rękojeść swego długiego, wąskiego miecza...
Prawie nie usłyszeli świstu, ale na ziemię spłynęły powoli trzy paski jedwabiu.
- Cofnij się, Ucz - powiedział wolno Cohen. - Ten jest mój. Masz jeszcze chusteczkę? Dzięki.
Samuraj spojrzał na miecz Cohena. Był długi, ciężki i miał tyle szczerb, że można by go używać jako piły.
- Nigdy ci się nią uda - stwierdził. - Takim mieczem? Nigdy.
Cohen hałaśliwie wydmuchał nos.
- Tak myślisz? To patrz.
Chusteczka poszybowała w górę. Cohen ścisnął miecz...
Zanim jeszcze chusteczka zaczęła opadać, ściął głowy trzem gapiącym się w górę samurajom. Inni członkowie ordy, którzy myśleli podobnie jak ich przywódca, załatwili dodatkowe pół tuzina."

"Edukacja na Niewidocznym Uniwersytecie działała uświęconą przez wieki metodą umieszczania dużej grupy młodych ludzi w pobliżu dużego zbioru książek, w nadziei że coś przejdzie z jednych na drugich. Tymczasem zainteresowani młodzi ludzie najchętniej umieszczali się w pobliżu oberży i tawern - z tego samego powodu."

Terry Pratchett, "Ciekawe czasy"

Life is complex: it has both real and imaginary components.
 
 
bartman 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1918
Wysłany: 2012-06-27, 17:25   

He he he he he - Jacek Gmoch

Fantasy.. better than life..?
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2012-06-27, 18:36   

"Nie wierz cytatom zamieszczonym w internecie" Abraham Lincoln

"To je amelinowe, tego nie pomelujesz" Paulo Coelho
 
isan



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 1541
Wysłany: 2012-06-27, 18:47   

"Głupie Polaki, piją ze szklanki Sagę robaki" Józef Piłsudski
 
Ja
Ego



Pomógł: 3 razy
Wiek: 14
Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 285
Skąd: z domu (twojego)
Wysłany: 2012-06-27, 18:51   

Pierwsza zasada:
"Nie działaj pochopnie, kiedy stajesz naprzeciw łysych, pomarszczonych i uśmiechniętych staruszków!"
Terry Pratchett "Złodziej czasu"

"Shame is like having a daughter with red hair and freckles. You cannot let it become part of your life." - Wilfred
 
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2012-06-27, 19:07   

"Jedynym grzechem jest głupota" (patrz mój podpis;p) - Oscar Wilde (nie pamiętam już, z czego to, głupim;>).
"Naród wspaniały, tylko ludzie k*rwy" - Józef Piłsudski (o Polakach).
"Nie należy się gniewać na bieg wypadków, bo to ich nic nie obchodzi" - Marek Aureliusz.
"Myśl porusza ogrom świata" - Wergiliusz.
"Człowiek jest tylko trzciną, najwątlejszą w przyrodzie, ale trzciną myślącą" - Blaise Pascal.
EDIT: I tak każdy wie, że to druga myśl pokazuje mój prawdziwy poziom.;D

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
 
 
bartman 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1918
Wysłany: 2012-06-27, 19:15   

"Uuuu-hu-hu-uuhuu, uhuuu- uhuuu-uhuuuu,
Don't worry, be happy!

Bobby McFerrin

Fantasy.. better than life..?
 
Ja
Ego



Pomógł: 3 razy
Wiek: 14
Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 285
Skąd: z domu (twojego)
Wysłany: 2012-06-27, 20:06   

http://pl.wikiquote.org/wiki/Podziemny_kr%C4%85g
krzemo napisał/a:
"miałem kiedyś sowę.. teraz jest moim psem" - Ja

Wpadłeś oszuście! W życiu nie postawiłbym dwóch kropek zamiast wielokropka! Nie jestem bartmanem.

"Shame is like having a daughter with red hair and freckles. You cannot let it become part of your life." - Wilfred
 
restling 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2010
Posty: 381
Wysłany: 2012-06-27, 20:21   

"Jedna śmierć to tragedia, milion to statystyka" - Józef Stalin
 
Ja
Ego



Pomógł: 3 razy
Wiek: 14
Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 285
Skąd: z domu (twojego)
Wysłany: 2012-06-27, 20:24   

"Józef Stalin" restling

"Morituri nolumus mori" Rincewind

"Shame is like having a daughter with red hair and freckles. You cannot let it become part of your life." - Wilfred
 
Mandraghora 



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Cze 2012
Posty: 578
Wysłany: 2012-06-27, 20:38   

"restling" - Ja

Life is complex: it has both real and imaginary components.
 
 
Tilogour 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 50
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 945
Wysłany: 2012-06-27, 20:46   

"Cena oryginalnych płyt nie ma wpływu na piractwo" - Zbigniew Hołdys
"Posłuchaj, może Cię oświeci" - Zbigniew Hołdys.
(Jest tego więcej, ale musiałbym dorwać filmik na którym się wypowiadał :mrgreen: Ktoś poda linka? Błagam! Filmik z debaty ACTA na której był tusk - Już nie trzeba. Ktoś wrzucił na yt.)

Członek Stowarzyszenia Obrońców Map i honorowy mapmaker Brazzers - portalu z niegrzecznymi mapami.
Save oreo!
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-06-28, 00:09   

Orson Scott Card:

"Czasami na kłamstwach można bardziej polegać niż na prawdzie" - Gra Endera.
"Nikt nigdy nie ma na myśli dokładnie tego, co mówi. Nawet, jeśli wierzy, że mówi prawdę, zawsze coś kryje się poza słowami" - Cień Olbrzyma

"-Jak chcesz umrzeć Tyrionie, synu Tywina?
-W wieku 80 lat, z brzuchem pełnym wina i kutasem w ustach dziwki" - Gra o Tron - George R.R. Martin


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
Ostatnio zmieniony przez yarzapp 2012-07-02, 13:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lowcakur 
von Hackfleish



Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 910
Skąd: Drakmoor
Wysłany: 2012-06-28, 09:38   

"Cel uswieca srodki" - Machiavelli
"Ora et labora" - haslo przewodnie Benedyktynow (oczywiscie, w moim wykonaniu nie jest to labora, a na pewno nie ora)
"Mortale pax iacta templum templi templa, sacrificum satana" - Moj wlasny egzorcyzm(ol rajts riserwd)

One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...
 
 
Marduk_Kage 
Wszędobylski



Pomógł: 1 raz
Wiek: 29
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 171
Skąd: Bukowa
Wysłany: 2012-07-02, 13:00   

Peter V. Brett:
"Strach i ból mogą Cię dotknąć tylko wtedy, gdy im na to pozwolisz."
"Każde dziecko pewnego dnia musi sobie zdać sprawę, że dorośli również popełniają błędy i okazują słabość, tak jak wszyscy inni. Następnego dnia, czy tego chce czy nie, nie jest już dzieckiem."

Mały Książę:
"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu."

Forrest Gump:
"Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co ci się trafi."
"Poznasz głupiego po czynach jego"

Władca Pierścieni:
"Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć. A niejeden z tych, którzy umierają zasługuje na życie. Czy możesz ich nim obdarzyć? Nie bądź więc tak pochopny w ferowaniu wyroków śmierci, nawet bowiem najmądrzejszy nie wszystko wie."

"To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia"

"Kto czyta - żyje wielokrotnie, kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany."

"Są plusy dodatnie i plusy ujemne"
"Szłem czy szedłem, ale doszedłem"
"Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie"

Zbrodnia i kara:
"Gdybyśmy chcieli szukać ludzi dobrych pod KAŻDYM względem, to czy wielu byśmy znaleźli?"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 4
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group