Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Wpływ HM&M V na serię.
Autor Wiadomość
Olek 
Grafik II stopnia



Wiek: 24
Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 349
Skąd: Żuławy
Wysłany: 2011-10-15, 21:26   Wpływ HM&M V na serię.

O najgorszym z całej serii. Tego już nie można. Na jednym forum widziałem takiego posta:
Cytat:
Teraz Ja: Heroes of Might of Magic 5 Dzikie Hordy:
Plusy:
Ładna grafika,
Gra nie jest prosta,
ciekawa fabuła
wiele możliwości,
możliwość gry przez internet.
Minusy:
Brak
Ocena 10/10

Wiem, że chłopak ma własne zdanie, ale to kolejny człowiek nie widzący złej strony tej gry. A takich ludzi jest coraz więcej. :oops: Ostatnio dołączyli do nich nawet Moi kumple (tak właściwie to dwóch)! Ech... Teraz Wy.

Oni wszyscy mają dobre intencje, tyle że źle je rozpowszechniają.
 
Set 
Yashiko



Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 210
Wysłany: 2011-10-15, 21:52   

Jeżeli chodzi o samą grę to z chęcią podyskutuje z Tobą mój mistrzu :mrgreen:
Ja uważam że ciekawie się gra, dodano dużo ciekawych umiejętności.

Jednak jeżeli masz na myśli kampanię, to za dużo nie powiem ponieważ w nią nie grałem.

'' Bóg? Jam tam sobie chcesz...
Ale w siebie uwierzyć MUSISZ''

''Sam fakt że żyję, jest wystarczającym pretekstem, aby czynić wszystko''
 
 
Ja
Ego



Pomógł: 3 razy
Wiek: 14
Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 285
Skąd: z domu (twojego)
Wysłany: 2011-10-16, 09:06   Re: Wpływ HM&M V na serię.

Cytat:
Teraz Ja:

Ja?
Cytat:
Ładna grafika

Grafika 3D niszczy klimat heroesów.
Cytat:
Gra nie jest prosta

Jest bardzo prosta.
Cytat:
ciekawa fabuła

Nudna fabuła.
Cytat:
wiele możliwości

Nie mam pojęcia, o co chodzi autorowi. Fabuła gry jest liniowa i nie daje żadnych możliwości.
Cytat:
możliwość gry przez internet

Tego akurat nie mogę podważyć. Tylko, jaka gra nie oferuje gry przez internet?
Cytat:
Minusy:
Brak

-rosyjskie imiona bohaterów (Vladimir, Izabela, Nikolaj), które psują klimat
-miasta, w których nie wiadomo, co czym jest
-pojedyncze scenariusze są słabe i jest ich mało
-poza tym to, co napisałem wyżej
Cytat:
Ocena 10/10

Ocena 5/10.
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-10-16, 09:16   

Dla mnie najgorszą rzeczą w V jest sposób poruszania się... Znacznie utrudnia to rozgrywkę, co rusz klikałem w inne miejsce niż chciałem przez to zryte 3D, które rzeczywiście całkowicie psuje klimat. To ustawianie jednostek na początku rozgrywki w końcu zaczyna nudzić. Jedną rzeczą, którą przeniósłbym z V na III była możliwość rozgrywania samych walk, ustawiało się 2 graczy na przykład i dostawali oni armię z różnych zamków w podobnych proporcjach, ten kto wygrał zostawał na polu z armią, która mu została po walce a drugi dostawał kolejną armię z innego zamku i tak aż do wykorzystania kilku armii, chyba 3.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2011-10-16, 13:08   

Olek napisał/a:
Minusy:
Brak

Według mnie jednym wielkim minusem jest 3D, które wprowadza chaos w część 'ekonomiczną' gry, ale poprawia za to wygląd bitwy, ja należę do tych którzy częściej przbywają na mapie strategicznej, a nie na polu bitwy.
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-10-16, 13:12   

Jak w Byczynie obserwowałem zmagania finalistów turnieju aren na projektorze h5, to nie potrafiłem się kompletnie połapać o co chodzi, wszystko tam lata, płonie, świeci jak psu jajca. Tak więc wcale nie wiem, czy poprawia wygląd bitwy, w h3 bitwa wygląda jak dla mnie tak, jak powinna.


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
Set 
Yashiko



Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 210
Wysłany: 2011-10-16, 20:05   

Piąteczka nie była aż tak tragiczna.
Owszem, przemieszczanie po mapie sprawiało problemy, cukierkowatość mogła razić w oczy, ale przecież były i też plusy.

Większość jednostek posiadała dodatkowe umiejętności - nawet taka nimfa z pierwszego poziomu mogła się zregenerować dzięki symbiozie, jednorożec dostawał czaru z magii światła za darmo, smoczy jezdziec atakował inne jednostki, które stały obok niego, berserker bił kilkakrotnie mocniej duże jednostki, rębacz bił podwójnie - W sumie można wymieniać dla przyjemności, ale zaraz jest must be the music więc starczy tego :)

Specjalności danego zamku, czy to nie było fajnie robić artefakty dla swoich jednostek? Zwiększać umiejętności danej jednostki za pomocą szału? Za pomocą bramy mnożyć swoją armię? Dzięki runom można było siać postrach wśród innych.

Drzewko umiejętności było bardzo rozbudowane, mi przykładowo nie udało się wszystkiego wbić na mistrza, natomiast w h3 z tym nie było problemu. W dodatku można było tworzyć ''umiejętność specjalną'' którą robiło się długo, ale efekty były widoczne.
( W dodatku umiejętności naszych bohaterów - trucizna na początek, większa szansa na powodzenie run, czary wymagające mniej many, regeneracja many w zamian za przeczekanie kolejki w miejscu - Jak wiadomo można wymieniać w kółko.

A trzecie ulepszenie jednostek?
Fajne było to że można było wybrać czy zamek ma iść w atak czy w obronę.
Drugie ulepszenia szły w obronę, natomiast trzecie w atak. Dzięki temu można było pogłówkować, i w zależności od naszej sytuacji zmieniać formę jednostek.
Również nie było monotomii, zawsze można było grać ''innym zamkiem'' pomimo tego że grało się tym samym. Również walka z przeciwnikiem nie wyglądała jak ''wojna klonów''.

O ile się nie mylę, to komputer był silniejszy niż w ''starszaku''.
Nie można również zapomnieć o artefaktach, które w zestawie dodawały coś miłego ;)

Podsumowując trójeczka jest najlepsza, jednak trzeba docenić nowe rzeczy dodane do piątki. Każdy widzi wady, jednak mało kto plusy.
Jak można zauważyć pisałem nieraz '' i tak można wymieniać długo'' - to pokazuje że każda jednostka, bohater był inny, gra tym samym zamkiem wydawała nam się, jakbyśmy grali nim pierwszy raz.

Zle jest, że h5 nie jest tak prostu w obsłudze, jak poprzednik. Przez to nie ma wiele map do ściągnięcia oraz do gry przez internet.
H3 jest o wiele prostszy, ma mniejsze wymagania i dlatego tak się wybija od piątki.
Jednak ona jest bardziej urozmaicona, więc gra się przyjemnie oraz ciągle na nowo.

Pozdrawiam

'' Bóg? Jam tam sobie chcesz...
Ale w siebie uwierzyć MUSISZ''

''Sam fakt że żyję, jest wystarczającym pretekstem, aby czynić wszystko''
 
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-10-16, 20:20   

Set napisał/a:
Za pomocą bramy mnożyć swoją armię?

To jest moim zdaniem przegięte, nie grałem dużo w V ale jak na arenie z kuzynem zagrałem to tymi bramami rozgromił mi 2 pierwsze armię i większość z trzeciej. Zupełnie nie mogłem się w tym połapać :/

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Set 
Yashiko



Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 210
Wysłany: 2011-10-16, 20:56   

Umiejętność zacna, jednak staje się ona mocna po kolejce.
Grając lochami można uderzyć z armagedonu i już po ptakach.
Twierdza ma szał, więc obrona przetrzyma atak, i zawsze można szybko zaatakować.
Forteca za pomocą run może stać się ''niezniszczalna'' - wtedy wystarczy atakować orginały.

Wszystko da się pokonać, przecież wystarczą kody :lol:

( Na arenkę zawsze bierz Lochy, i wal z armagedonu, wygrana w kieszeni).

'' Bóg? Jam tam sobie chcesz...
Ale w siebie uwierzyć MUSISZ''

''Sam fakt że żyję, jest wystarczającym pretekstem, aby czynić wszystko''
 
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-10-17, 16:29   

Wyszło po prostu moje znikome doświadczenie w piątce, raczej do niej nie wrócę ale dzięki za rady ;)

Set napisał/a:
orginały


oryginały chyba :P

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group