Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 3 dni
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Facebook
Autor Wiadomość
bartman 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1918
Wysłany: 2010-11-03, 20:34   Facebook

Macie konta na FB? Gracie w jakieś facebookowe gierki??
Ja osobiście gram w Mafia Wars, choć powoli zaczyna mi się nudzić..
Znam ludzi praktycznie uzależnionych od FB, którzy jak kichną to zaraz piszą na swojej tablicy.. co jest już strasznym przegięciem. A z drugiej strony jest dużo plusów: możliwość tworzenia fan page, grupy, wrzucanie linków..i wiele innych.
Wydaje mi się, że hegemonia NK w Polsce zostanie wkrótce przełamana, mimo nieudolnych prób kopiowania przez NK facebookowych pomysłów.

Fantasy.. better than life..?
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2010-11-03, 20:42   

bartman napisał/a:
Macie konta na FB?

Ja mam.
bartman napisał/a:
Gracie w jakieś facebookowe gierki??

:roll: niestety nie. Moim zdaniem gry oferowane przez te portale społecznościowe są strasznie denne. Szczerze to przerażają mnie ludzie grający w to gówno - jest tyle świetnych gier wydawanych corocznie i cała gama starszych gier, a każda z niech przenosi nas w swój Świat - wiele z nich jest jak wspaniała epicka opowieść, a jednak znajdują sie ludzie którzy wybiorą ice towera na nk i się tym chwalą... W sumie to pokazuje jak prawdziwi gracze (miłośnicy sztuki) górują nad hołotą :]
Oczywiście żartuje.
 
 
bartman 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1918
Wysłany: 2010-11-03, 20:57   

Fakt facebookowe gierki nie mają oszałamiającej grafiki, muzyki itd. Natomiast grają w nie tysiące ludzi z całego świata - czyli mamy interakcję, rywalizację, sojusze itd
Ale niektóre rzeczywiście są denne, jak Farmville i inne tym podobne.

Pokazywanie swojej "zajebistości" też mnie wkur..a, ale umiejętne wykorzystanie niektórych funkcji jest całkiem przydatne.

Fantasy.. better than life..?
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2010-11-03, 21:03   

Mnie denerwuje jak pod moim zdj od osób z którymi nawet nie rozmawiam pojawiają sie komentarze typu: "słitaśne:*", "śliczne:*"itp
Myślę, że z pewnością jakbym wstawił zdjęcie swojej dupy (czyt. tyłka) i 'komentatorzy' nie wiedzieliby co to jest pojawiłyby się identyczne komentarze.

 
 
bartman 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1918
Wysłany: 2010-11-03, 21:04   

Fan Page - które umiejętnie wykorzystane, ożywiają społeczeństwo, lub mogą pomagać w realizacji projektów, słusznych i jak najbardziej potrzebnych akcji pomocy itd

Łatwość kontaktowania się ze znajomymi - wielu moich znajomych zrezygnowało z GG, rzadziej mailuje, ale za to chętniej czatuje na FB. Globalność FB - dzięki czemu odnalazłem kilku znajomych, a nawet członków rodziny spoza Polski.. no i dzielenie się linkami, informacjami..

[ Dodano: 2010-11-03, 21:06 ]
Skwer napisał/a:
Mnie denerwuje jak pod moim zdj od osób z którymi nawet nie rozmawiam pojawiają sie komentarze typu: "słitaśne:*", "śliczne:*"itp


poziomu pewnych osób nigdy nie poprawisz, ale głupota była i będzie także bez portali społecznościowych.

Fantasy.. better than life..?
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2010-11-03, 21:44   

Cytat:
Łatwość kontaktowania się ze znajomymi
Owszem, ale pod warunkiem, że duża liczba znajomych korzysta z takiego portalu. Wolę gg lub komórkę - wygodniejsze.
krzemo napisał/a:
to nie głupota, to niedojrzałość. To ona tak pcha ich do udziału w wyscigu.
...a może zbyt duża ilość wolnego czasu? Zamiast przeczytać jakąś książkę, obejrzeć film, a nawet pograć w jakąś grę wolą robić idiotę z siebie w internecie. Ogólnie teraz wydaje mi się, że czym młodsze pokolenie to głupsze jest - zbyt mało powagi, a zbyt dużo infantylnych zabaw.
 
bartman 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1918
Wysłany: 2010-11-03, 22:51   

Nie chcę wychodzić na jakiegoś wielkiego fana FB, ale kilka rzeczy postaram się wyjaśnić. Po pierwsze "Fan Page" to strony zrzeszające ludzi popierających podobną ideę, fanów kogoś lub czegoś, ludzi o podobnych zainteresowaniach , pasjach, charakterze itd - zastosowanie może być szerokie. GG owszem kiedyś było przydatne, ale taki Facebook to prawdziwy kombajn jeżeli chodzi o kontakty. Telefonu nie zastąpi, ale może go uzupełnić szczególnie gdy nie musisz się z kimś skontaktować "już teraz", a nie chcesz tracić kredytu na komórce. Ludzie głupi, lanserzy, idioci znajdą się wszędzie a że FB to odbicie społeczeństwa są też i tam, ale nie ma co generalizować - chyba że ma się samych takich "bezwartościowych" znajomych..
Wszystko z umiarem - nikt nie twierdzi, że spędzanie wielu godzin na Fb jest zdrowe, tak samo jak nie jest zdrowe spędzanie wielu godzin na AW;)

W mojej ocenie FB jest "inteligentniejszy" niż NK, właśnie dzięki łatwości komunikowania się, a także dzięki coraz większej obecności na FB stron informacyjnych, mediów, stron poświęconych wydarzeniom itd

Fantasy.. better than life..?
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2010-11-04, 21:04   

Nie mam konta na FB i nie zamierzam mieć. Mam już na nk i boję się wchodzić częściej, niż raz na miesiąc.

Paweł napisał/a:
zbyt mało powagi, a zbyt dużo infantylnych zabaw.


Jeden mój kolega sam powiedział, że spadek w poziomie jego zachowania zaczął się z momentem rejestracji na FB. Ale ww. cechy to nie tylko właściwości młodego pokolenia - obserwuje je na codzień w swojej klasie...
 
bartman 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1918
Wysłany: 2010-11-04, 21:47   

Oj .. strasznie się zrobiło.. ważne żeby wykorzystać pozytywy, a nie widzieć wszystko w czarnych barwach :-P
NK prawdę mówiąc nie dorasta do FB

Fantasy.. better than life..?
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2010-11-04, 21:59   

bartman napisał/a:
strasznie się zrobiło


Nie strasznie, ale życie to nie tylko zabawa. Niestety, do coraz mniej osób to dociera.

bartman napisał/a:
NK prawdę mówiąc nie dorasta do FB


W ocenie takich portalach nie liczą się opcje, ale użytkownicy. Jeśli zarówno fb, jak i nk tworzą ci sami ludzie, to poziom będzie ten sam, bez względu na to, co można na tych stronach robić.
 
bartman 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1918
Wysłany: 2010-11-04, 23:42   

Nie bardzo Cię Leance rozumiem. Przedstawiłem kilka pozytywów, ale z takim podejściem jak Twoje to tak naprawdę wszystko można skrytykować. Ja wcale nie twierdzę, że Fb jest taki super - po prostu daje sporo możliwości. Akademia Wojny też jest prowadzona z myślą o zabawie, czy zbliżaniu ludzi o podobnych zainteresowaniach - niestety nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę (parafrazując Twój cytat).

Dalej stwierdzasz, że nie masz konta na FB, ale oceniasz użytkowników i twórców. Oczywiście że to biznes i reklama przede wszytkim - ale przecież na samych dobrych chęciach tak duże projekty nie mogą funkcjonować.

jak już wyżej napisałem portale społecznościowe są odbiciem społeczeństwa, znajdziesz tam i inteligentnych ludzi i debili.. ale widocznie przeoczyłeś

Fantasy.. better than life..?
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2010-11-04, 23:46   

bartman napisał/a:
jak już wyżej napisałem portale społecznościowe są odbiciem społeczeństwa, znajdziesz tam i inteligentnych ludzi i debili.. ale widocznie przeoczyłeś


Nigdzie nie napisałem, że myślę inaczej. Wiele osób korzysta z tego portalu, w celu kontaktu z przyjaciółmi itp. Ale chyba nie można zaprzeczyć, że z czasem liczba użytkowników zachowujących się bardzo dziecinnie rośnie, a wraz z nimi poziom portalu spada. Oczywiście, jeśli ktoś chce, może odciąć się od tych ewenementów i z fb korzystać w celu kontaktu z 'normalnymi' ludźmi. Tylko, że ja patrzę na takie strony nie na wyrywki, ale raczej na zwięzłą całość.
 
bartman 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1918
Wysłany: 2010-11-04, 23:58   

Jeżeli jest różnorodność to nie ma "zwięzłej całości: ;-)
Mnie denerwuje wiele rzeczy na FB, NK, Interii, Onecie, AW, ale nie ma co generalizować.
Oczywiście 90proc komentarzy na NK np. jest słaba lub żałosna, ale sama idea "odnajdywania" dawnych kolegów, koleżanek jest świetna. Oczywiście większość gierek na Fb jest denna, a reklamy są wszędzie, ale plusów też jest mnóstwo.
Ja wśród swoich znajomych mam znakomitą większość ludzi na poziomie, bez "lansu", bez chamstwa.. ale może też trzeba trochę zapracować by takie osoby znaleźć i zatrzymać w swoim otoczeniu.

Fantasy.. better than life..?
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2010-11-05, 09:28   

bartman napisał/a:
Łatwość kontaktowania się ze znajomymi - wielu moich znajomych zrezygnowało z GG, rzadziej mailuje, ale za to chętniej czatuje na FB.

Moim zdaniem możemy potraktować to jako plus i minus. Wielu ludzi rezygnuje, aż za bardzo z kontaktów w realnej rzeczywistości i zastępuje je wirtualnymi znajomymi, albo po prostu nie chce im się ruszać z domu - wolą czatować. Mnie przeraża perspektywa społeczeństwa które zrezygnuje z normalnych kontraktów, spotkań, a zastąpi je czatami i różnego rodzaju wirtualnymi sposobami komunikacji. Jak na razie wszystko idzie w tą stronę.
 
 
Lowcakur 
von Hackfleish



Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 910
Skąd: Drakmoor
Wysłany: 2010-11-05, 12:01   

[quote="Skwer"]
bartman napisał/a:

Mnie przeraża perspektywa społeczeństwa które zrezygnuje z normalnych kontraktów, spotkań, a zastąpi je czatami i różnego rodzaju wirtualnymi sposobami komunikacji.


Czasem niektore osoby jedyna mozliwosc kontaktu z kimkolwiek(np. ja) maja w internecie, wiadomo, spora odleglosc robi swoje. Z mojej strony ja nie rozumiem tych osob, ktore mieszkaja obok siebie, i musza wejsc na Nk/FB/GG, aby pogadac ze soba, dla mnie jest to chore.

A tak ogolnie tak zwiezle do tematu:
Ja nie mam konta na FB, poniewaz jesli chce z kims pogadac, calkowicie wystarcza mi gg. Nie potrebuje wstawiac moich fotek do neta, zeby pozniej poczytac pod nimi "intelygentne" komentarze typu: "Sw33t FoCiA :*** :DD:D:D xDxD"
Ogolnie na codzien jestem optymista, ale jak widze akie pokemony to automatycznie zastanawiam sie, "Co z ta Polska bedzie za 20 lat, jesli te pokemony dorwa sie do wladzy"
Uch, alem zem siem rozpisal.

One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 2
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group