Akademia Wojny - forum

Hyde park - Najwspaniejsze imperium w historii

Xeno - 2009-04-26, 19:10
:
Stasek ja ci nie przyznam racji :-P .Ten temat został "zapożyczony" z forum stronghold :-P
Paweł - 2009-04-26, 20:13
:
No, no, no... Wygląda na to, że mamy na forum plagiatora. To bardzo niedobrze, oj niedobrze.
Xeno - 2009-04-26, 20:23
:
To nie jest plagiat tylko zaporzycznie tematu.Ty wiesz co oni tam o H3 gadaja?Nie wiem czy śmiać się czy płakać.
Majer - 2009-04-26, 20:58
:
to zacytuj cos albo daj linka a nie tylko dla siebie trzymasz
Xeno - 2009-04-27, 15:39
:
To jest jeden post takiego gościa.

"Heroes to dobra gra strategiczna,ale myśle,że w nią grają fani teletubisiów i jakichś sukienek starych."Koleś mnie przybił do ziemi na pół minuty.NIe mogłem sie od śmiechu powstrzymać.
Tomson - 2009-05-01, 11:20
:
Napolen był wspaniałym strategiem ale Rosjanie ich wykiwali ;|
stasek93 - 2009-05-02, 00:58
:
Tomson napisał/a:
Napolen był wspaniałym strategiem ale Rosjanie ich wykiwali ;|


A wlasnie, ze G**no prowda :mrgreen: :lol: , nie Rosjanie, tylko mrozny klimat ich kraju, a mianowicie - sroga ZIMAAAA...
Tomson - 2009-05-02, 08:29
:
A kto zastosowal taktyke spalonej ziemi ??!!
Xeno - 2009-05-02, 09:16
:
Gdyby był klimat taki jak we Francji czy Prusach,to ta taktyka by się na wiele nie zdała.
stasek93 - 2009-05-02, 23:18
:
Xenofex napisał/a:
Gdyby był klimat taki jak we Francji czy Prusach,to ta taktyka by się na wiele nie zdała.


Wiete slowa. Napoleon byl geniuszem i wielkim wodzem. To dzieki niemu mielismy chociaz na chwile te namiastki wolnosci i niepodleglosci. Gdyby nie ten Ruski klimat... Wielu ludzi uwaza, ze Bonaparte Polakow lubil, bo ich potrzebowal - nie prawda. Dla niego Polska byla czyms wiecej, on sam mowil, ze: "Chociazby u samych bram Paryza bic sie za Polske z wrogiem przyszlo, to bym sie bil, nawet jezeli by mi przyszlo polec, bo tak to ja ta Wasza Ojczyzne umilowalem, niczym moja, Francje...".
Akolita - 2010-07-18, 18:23
:
Jak dla mnie było to bezwzględnie państwo Aleksandra Wielkiego, rozprzestrzeniające się w owych czasach od Babilonii po Egipt.
Gandalf - 2010-07-18, 18:46
:
Akolita napisał/a:
rozprzestrzeniające się w owych czasach od Babilonii po Egipt.

omg, rotfl, lol, etc.
A teraz poważnie: co szwankuje? Historia czy myślenie? Nie możesz napisać, że imperium Aleksandra Wielkiego rozciągało się "od Babilonii po Egipt", bo akurat Babilonia była mniej więcej na środku państwa (ale mniej więcej). To tak, jakby jakiś Anglik napisał, że Polska ciągnie się od Gdańska po Łódź (znowu: mniej więcej).
To tyle mojego mądrzenia się. Z powyższej listy nie wybrałbym na pewno państwa Aleksandra Wielkiego, bo bardzo szybko się rozpadło, choć jednym z efektów istnienia tego sztucznego tworu było powstanie kultury hellenistycznej. Zastanawiałbym się między Rzymem, Bizancjum a Wielką Brytanią z czasów wiktoriańskich. A argumentów nie podam, bo napiszecie mi, że się mądrzę. Czy tego potrzebuję? Chyba niekoniecznie.
Akolita - 2010-07-18, 18:54
:
Gandalfie!!! Wiem, że zle napisałem, ale nie chciałem wymieniać wszystkich zajętych terenów tylko podkreślić ogrom państwa Aleksandra w tamtych czasach. (to było do jasnej-ciasnej celowe- i nie wymądrzaj się!!! :-P )
Poza tym nie zauważyłeś, że pominełem ważną Macedonię-jak mogłeś?
Gandalf napisał/a:
A argumentów nie podam

Bo ich nie masz. :-)
Gandalf - 2010-07-18, 19:01
:
Akolita napisał/a:
Bo ich nie masz. :-)
Heh, niezłe:D
Dobra, nie będę się już wymądrzać. A Macedonia za Filipa była bardzo silnym państwem, takim mocarstwem regionalnym, tyle, że... jeśli by dodać ją, trzeba by dodać więcej niż tuzin innych państw, aby nie zaburzyć i tak nieszczególnych proporcji (bo gdzie tu np. kalifat arabski, jedna z największych potęg w VII-IX w. ? Lista jest mocno europocentryczna:)). Imperium Aleksandra Wielkiego było zaś, przynajmniej teoretycznie, państwem macedońskim...
Pioter ziom - 2010-07-18, 19:36
:
Tomson napisał/a:
A kto zastosowal taktyke spalonej ziemi ??!!


Prymitywna, lecz skuteczna.


Ja jednak zagłosowałem na rzymian. Zorganizowane wojsko, solidne prawo.

Wybór CHOLERNIE trudny i sam nie wiem czy dobrze zagłosowałem.