Akademia Wojny - forum

Hyde park - Pojedynek przeglądarek

Leance - 2010-07-22, 21:25
:
krzemo napisał/a:
da się. Słynne są wirusy które np zmieniają temperaturę chłodzenia i spalają (dosłownie) dysk twardy.


Nie sądzę, by istaniały inne sposoby, by wirus mół fizycznie uszkodzić dysk. Bez względu, co mu tam nie porobi, zawsze można to sformatować. A co do spalenia, to wirus nie traktuje dysku zapałkami, ale wyłącza systemy chłodzące. Nie może wirus zmusić dysku do jakiegokolwiego innego działania (którego dysk zresztą nie potrafi).
Majer - 2010-07-22, 21:31
:
Przeceniacie wirusy, ale jakby tak pogdybać sobie to Taliby wymyślą wirusa który uaktywnia ci bombe w kompie i masz zonka.

Co do przeglądarek używam Opery i jestem jak najbardziej zadowolony.
Leance - 2010-07-22, 21:38
:
Cytat:
Co do przeglądarek używam Opery i jestem jak najbardziej zadowolony.


Ja również używam opery i nie mam zastrzeżeń. A tu taki żart, proszę się nie oburzać ;-)
http://operawatch.com/new...er-picture.html
FeestQ - 2010-07-22, 21:44
:
Majer napisał/a:
Przeceniacie wirusy, ale jakby tak pogdybać sobie to Taliby wymyślą wirusa który uaktywnia ci bombe w kompie i masz zonka.


Podstawą do tego może być słynny sztuczny wirus : http://www.youtube.com/wa...feature=related

Leance napisał/a:
Nie sądzę, by istaniały inne sposoby, by wirus mół fizycznie uszkodzić dysk.


Fizycznie to wiadomo, bo przecież nie wyjdzie Ci robot z kompa i nie rozszarpie kompa aby spalić dysk. Zmienia tylko temperaturę chłodzenia, a następnie system zaczyna szwankować i tyle.

Osobiście odnoszę wrażenie, że większość forumowiczów nie używa Firefoxa. Bo u wielu zauważam literówki i orty, a to przecież FF to wyłapuje...
Majer - 2010-07-22, 21:44
:
No bo jak piszecie bzdury że wirus ci kompa spali, to mówie że równie dobrze może ci bombe uaktywnić. Taki joke
Amitamaru - 2010-07-22, 21:44
:
Jak ci wirus wyłączy chłodzenie to komp sam się będzie resetował, takie zabezpieczenie. Ogólnie każdy wirus może namieszać, np. mi zeżarł pliki systemowe kiedyś i dziękuje dobranoc... Osobiście używam firefoxa i jestem zadowolony.
FeestQ - 2010-07-22, 21:48
:
Majer to co napisałeś to może być na serio. Naprawdę. Talibowie szukają różnych sposobów, aby pokonać zachód.

A pliki systemowe to dla vira pożywienie - może z nimi zrobić wszystko, co chce. Mi na antywirusie, zawsze jak "coś" złapię, wyświetla się dokładny komunikat. Pisze też, co ten wirus może narobić itp.
Majer - 2010-07-23, 00:28
:
"Był swego czasu pewien wirus, który ponoć "

Dziękuje nic mi więcej nie potrzeba, by i tak stwierdzić że piszecie bzdury.
maateoo18 - 2010-07-31, 15:04
:
google chrome ;)
Tilogour - 2011-04-20, 20:10
:
Oczywiście, że FF :)
Korzystam z niej wystarczająco długo i ją polecam.
tylkoontamstoi - 2011-04-20, 21:34
:
Tilogour napisał/a:
Oczywiście, że FF :)
Korzystam z niej wystarczająco długo i ją polecam.


Sam również polecam tą przeglądrkę. Jeśli jednak potrzebujecie szybkiego wyświetlania stron bez "migania" to tylko i wyłącznie Opera. Do niedawna korzystałem z Firefox'a, ale po przejściu na Operę, no coż, jest lepiej...
Skwer - 2011-04-21, 04:55
:
Bardzo szybka i coraz bardzie popularna przegladarka jest Chrome. Ma wiele uproszczen i narzedzi ktore ulatwiaja przegladanie stron internetowych.
Olek - 2011-05-20, 16:19
:
Najlepsza oczywiście jest Mozilla Firefox. ;-)