Akademia Wojny - forum

Świat Heroes 3 - Jaki dodatek jest najlepszy i dlaczego jest to WoG?

Shakti - 2008-06-24, 22:59
: Temat postu: Jaki dodatek jest najlepszy i dlaczego jest to WoG?
Przypomniało mi się pytanie maturalne z j. polskiego z lat 70 zdaje się. "Kto jest najlepszym człowiekiem na świecie i dlaczego jest to Stalin?"
Parafrazując utworzyłem nowy temat. Chciałbym w nim pokazać wyższość tego dodatku nad zwykłym "gold edition". Temat połowicznie należy do heroes 3 i woga. Mam więc nadzieję, że nie przeniosą mi go admini strzegący ładu na tym jakże znamienitym portalu.

Moze Wy zaczniecie. Który dodatek wolicie?

Albo ja zacznę, bo coś odzewu nie ma. Łudze się, że to li i wyłącznie wina godziny.

1. W wogu mozemy walczyc wręcz łucznikami, kiedy tylko chcemy.
2. możemy ustawić atak harpii tak żeby nie wracała.
3. jednostki zostały zbalansowane.
4. nieuzyteczne umiejętności stały się bardzo uzyteczne.
5. bezużyteczni herosi doatali nowe przydatne umiejętnośc idodatkowe.
6. kolejne miasto
7. dodatkowy 8 poziom
Majer - 2008-06-24, 23:22
:
Wog jest na tyle dobry ze mi sie tam podobaja tylko niektore rzeczy a niektore nie i najlepsze jest to ze moge sobie wybrac. nie mniej jedna gra posiada wiele bledow i czasami sama wychodzi do windowsa. nie wspomnę juz o tym ze przez jeden blad nie da sie kampanii przejsc czy o duzej ilosci obiektów "pustych". Bardzo mi sie podoba pomysl z Finksem lecz za latwo nie jest odpowiedziec moze jak by go przeprogramowac na Polski z Polskim humorem i polotem to by bylo cos. Jed 8 lvl jak dla mnie troche przesadzili Czarny Smok lepsza wersja i jest jak harpia heh no masakra. I wiele innych przykladow. Sam system zdobywania dos utrudnia gre (czlowiek sie zastanawia jaka jed. lepeij zaatakowac zeby zdobyc expa) ale przy grze online to by bylo dobre

Przyklad:

Bastion vs Cytka

Wazki atakuja elfy itp. i gracz grajacy cytadela wybija jednorozce. itp. a ja grajac Bastionem dawalem exp w centki i maja max lvl i jest ich z 200 to one maja moc.

Tutaj daje troche na + troche na - bo dobrze grajac taktycznie jestesmy w stanie rzekomo slabsza armia ale z dobrym expem wygrac. Lecz z drugiej strony utrudnia to zycie czlowiek sie zastanawia mam 50 centkow i czy dozucic jeszcze 20 ale za to spadnie im lvl. Albo co lepsze 20 elfow czy 12 z expem i czlowiek momentami nie wie co ma robic.

Dodatek w miare udany ale do doskonałości wiele mu brakuje

[ Dodano: 2008-06-24, 23:24 ]
Shakti napisał/a:
6. kolejne miasto


Cos ci sie pomylilo jakie masz kolejne miasto ?
Shakti - 2008-06-24, 23:27
:
Neutralne miasto. Można wstawić w miejsce WŻ. NA 7 poziomie gorynicz upowany do rdzawego smoka.
Majer - 2008-06-24, 23:29
:
Jak kit nie mialem pojecia o tym.

A inne poziomy ? oczywiscie wystruj w zamku i bohowie z WZ tak ?
Shakti - 2008-06-25, 08:09
:
1. niziołek - złodziej
2. dzik - nomad (albo odwrotnie)
3. niebieski golem - czerowny golem (tak wygląda, nie amiętam nazwy)
4. wilkołak - troll
5. wiedźma - czarodziej
6. koszmar - koszmar (nie pamiętam tej nazwy)
7. gorynicz - rdzawy smok

Zamek ciągle wygląda jak WŻ. Bohowie ci sami.

Co do tych pustych budynków to tyle ich jest po to, żebyś sobie im własne właściwości wstawił.
lol772 - 2008-06-25, 08:57
:
Według mnie to miasto pod względem 1 lvl jest najlepsze bo kto by nie chciał mieć złodziei?
Morhad - 2008-06-25, 09:25
:
WoG bardzo mi się podobał, ale miał jedną ogromną wadę - często się zawieszał, wyłączał i ogólnie chodził (przynajmniej u mnie) wolniej niż GE.
Wiele pomysłów jest świetnych. Że wspomnę tylko:
1.Dowódcy! To jest to!
2.Doświadczenie jednostek - więcej rozwiązań taktycznych
3.Nowe jednostki!
4.I chyba najważniejsze: zawsze można wyłączyć w tzw. menu wogifikacji (choć bardzo nie lubię tego słowa).
Podoba mi się również możliwość wyboru sposobu ataku (tzn. czy atakujemy zaklęciem, czy ,,normalnie" , lub też strzelając)
Cytat:
1. W wogu mozemy walczyc wręcz łucznikami, kiedy tylko chcemy.

Co chcesz przez to powiedzieć?
Cytat:
Neutralne miasto. Można wstawić w miejsce WŻ. NA 7 poziomie gorynicz upowany do rdzawego smoka.

Jest taka opcja - nazywa się neutralne wrota żywiołów
Cytat:

6. koszmar - koszmar (nie pamiętam tej nazwy)

Pewnie chodzi o zmorę
Cytat:
Według mnie to miasto pod względem 1 lvl jest najlepsze bo kto by nie chciał mieć złodziei?

Mają oni odpowiednio obniżone statystyki, by pasowały do pierwszego levela.
Shakti - 2008-06-25, 10:03
:
Mamy wybór łucznikiem. Możemy strzelać, albo walczyć wręcz nawet gdy przeciwnik koło nas nie stoi.
Morhad - 2008-06-25, 11:53
:
Shakti napisał/a:
Mamy wybór łucznikiem. Możemy strzelać, albo walczyć wręcz nawet gdy przeciwnik koło nas nie stoi.

Cytat:
Podoba mi się również możliwość wyboru spodobu ataku (tzn. czy atakujemy zaklęciem, czy ,,normalnie" , lub też strzelając)


Czyli krótko mówiąc mamy to samo na myśli. Bardzo dobra rzecz jak można wybierać.
Eaglevcl - 2008-07-06, 21:52
:
po 1 wog jest beznadziejny....

Jest spelnieniem wizji jednostek chlopca w wieku do 7 lat...
Brakuje tlyko zeby jednostki ostatniego lv po smierci przemienialy sie w roboty atakujace laserami xD....

Najlepszy - bo oficjalny/zawiera pelna wersje gry [samodzielny]/najpopularniejszy - SoD =)

w tym wypadku nie odpowiem czemu WoG jest "najlepszym" dodatkiem jak nakazuje temat ^^
Cor Kalom - 2008-07-06, 22:15
:
Eaglevcl napisał/a:
po 1 wog jest beznadziejny....

Jest spelnieniem wizji jednostek chlopca w wieku do 7 lat...
Brakuje tlyko zeby jednostki ostatniego lv po smierci przemienialy sie w roboty atakujace laserami xD....

Najlepszy - bo oficjalny/zawiera pelna wersje gry [samodzielny]/najpopularniejszy - SoD =)

w tym wypadku nie odpowiem czemu WoG jest "najlepszym" dodatkiem jak nakazuje temat ^^

Zgadzam sie z tobą wog to najgorszy dodatek jaki jest!
Eaglevcl - 2008-07-07, 08:36
:
WoG Niszczy klimat i chyba dlatego spora czesc graczy go nie lubi...

Ze stwierdzeniem ze tworzy zupelnie nowy klimat sie nie zgodze ^^ A nawet jesli to duzo lepszy jest w SoD.
Paweł - 2008-07-07, 08:39
:
Ja powiem tyle - w woga grałem tylko pól godziny i zrezygnowałem ponieważ to nie było warte nawet uruchomienia... Rozczarowałem się.
shankar. - 2008-07-07, 09:18
:
paweł napisał/a:
Ja powiem tyle w woga grałem tylko pól godziny i zrezygnowałem ponieważ to nie było warte nawet uruchomienia...


dokladnie a te jednostki 8 lvl to serio sa spelnieniem najwiekszych marzen 8 latka^^' po co to komu??
Paweł - 2008-07-07, 09:27
:
shankar. napisał/a:
dokladnie a te jednostki 8 lvl to serio sa spelnieniem najwiekszych marzen 8 latka^^' po co to komu??

Odpowiedzi na te pytania pozostawmy filozofom... :lol: Pokolorowanie jakiejś jednostki to nie jest dobre posunięcie podczas tworzenia moda. To powinno być lepiej wykonane.