Akademia Wojny - forum

Świat Heroes 3 - Gelu vs Dracon

page - 2009-11-30, 18:57
:
Poza kampanią i Gelu pod kontrolą raczej nie zwerbujemy dużej ilości Strzelców, lepiej więc trzymać tych 150 Szarych Elfów. A Czarodzieje także w niewielkiej ilości robią różnicę, większą niż Dżiny (wiem, inny poziom). Częściej znajdą więc zastosowanie.
FeestQ - 2009-11-30, 20:08
:
Cytat:
Na randomach nie można, bo trzeba ich odblokować ręcznie w edytorze, a podglądanie takiej mapy = cheat. Na 99% gotowych map są zablokowani. Więc odpowiedź brzmi - nie. No chyba, że znajdziesz gracza, który zgodzi się na edytowanie mapki przed grą...

Zgadza się. Gelu, Dracon i inni (np. Katarzyna, Roland czy Kendal) to bohaterowie kampanii, więc na każdej wygenerowanej mapie są automatycznie zablokowani (może da się ich jakoś odblokować, ale nie wiem, nie znam się na tym). Jednak jeżeli chodzi o single, to grałem kiedyś w taką jedną mapę, co można było wybrać np. Gelu na boha startowego.
Gandalf - 2009-11-30, 20:12
:
FeestQ napisał/a:
(może da się ich jakoś odblokować, ale nie wiem, nie znam się na tym).
Wybierasz zakładkę "bohaterowie" w edytorze map i po prostu zaznaczasz "ptaszkiem" bohaterów kampanii. W sumie ta funkcja jest też przydatna w przypadku, w którym możliwość gry niektórymi bohaterami zbytnio ułatwiałaby (wg autora mapy) rozgrywkę. Wtedy usuwamy "ptaszka" i taki bohater nigdy nie pojawi się w karczmie. :-)