Akademia Wojny - forum

Świat Heroes 3 - Gelu vs Dracon

Morhad - 2008-05-01, 21:02
: Temat postu: Gelu vs Dracon
Nie wiem, czy w dobrym miejscu ten temat założyłem, ale w końcu to bohaterowie z kampani.
Gelu w kampaniach SoD walczył z Sandro jako powiedzmy ,,reprezentant'' AvLee, z kolei w AB jest dowócą Leśnej Straży - elitarnej jednostki erathiańskiej. Gdy był mały znalazł go w lesie generał Kendal i wychował go. Podobno Gelu jest półelfem (nie wygląda).
Jego specjalność to ulepszanie łuczników/kuszników i elfów/szarych elfów do potężnych strzelców, którzy są niesamowicie silni na dystans (nie mają kary za odległość). Po wojnie o Ostrze Armagedonu (której był głównym bohaterem) Gelu otrzymał ten artefakt na przechowanie.

Dracon z kolei to bohater kampani Łowca smoków. Jest postaci chyba trochę mniej barwną niż Bladolicy, ale ma równie ciekawą umiejętność - zamienia mnichów/kapłanów i magów/arcymagów w potężnych czarodziejów. To on jako pierwszy pokonał błękitnego smoka, uprzednio zabijając smoki kryształowe. Potem uwolnił Bracadę od plagi czarodziejskich smoków, a później (lub wcześniej - kolejność tych misji jest dowolna) wykosił mnóstwo rdzawych w Erathii.
Który z nich jest potężniejszy?
Mój głos leci na Gelu - jednostki, które szkoli on do strzelców ma się szybciej niż te, któych Dracon potrzebuje do stworzenia czarodziejów.
Lord Kloszardes - 2008-05-01, 21:09
:
Ja też stawiam na Gelu. Poza Strzelcami fajniej wygląda, a Dracon ma świecące oczy(Grał w gry komputerowe?).No i Gelu ma Miecz Armageddonu a na jednej z grafik Dracon ma jakąś laskę głupią.Poza tym sam mówi że jego misja nie miała większego sensu bo czuje po niej niedosyt.
Paweł - 2008-05-01, 21:13
:
Niema za bardzo o czym dyskutować...Gelu bezapelacyjnie jest lepszy... możliwość ulepszania elfów na wybitnych strzelców jest rozbrajająca...
Pioter ziom - 2008-05-01, 21:14
:
Hm, no fakt też jestem za Gelu. Jego strzelcy są prawdopodobnie najlepszą jednostką w grze. Gdyby tylko miałyby dodatkowy ruch, to nikt nie miałby szans. Najlepsze jest to, że jak jakiś smok, lub coś podleci to najczęściej po kontrataku smok bądź inna jednostka latająca ginie. A ginie z powodu liczebności strzelców.
Morhad - 2008-05-01, 21:17
:
Pioter ziom napisał/a:
Hm, no fakt też jestem za Gelu. Jego strzelcy są prawdopodobnie najlepszą jednostką w grze. Gdyby tylko miałyby dodatkowy ruch, to nikt nie miałby szans. Najlepsze jest to, że jak jakiś smok, lub coś podleci to najczęściej po kontrataku smok bądź inna jednostka latająca ginie. A ginie z powodu liczebności strzelców.

Strzelcy są supermocni. Gdyby jeszcze miał dodatkowy ruch, to byłaby masakra, a przecież i tak Gelu zawsze wygrywa.
PS Niezły temat, nie?
Paweł - 2008-05-01, 21:19
:
No, ale tak naprawdę strzelcy mają pewną wadę... ich małe hp i to, że ich cena jest dużo za wysoka. Jak walnie w nich proporcjonalna ilość np. złotych smoków, to nic z nich nie zostanie, a nawet jeśli kilka zostanie, to ten kontratak ze scyzoryka nic nie zdziała!
[GA]Kamil39 - 2008-05-01, 21:20
:
Morhad napisał/a:
Strzelcy są super mocni. Gdyby jeszcze miał dodatkowy ruch, to byłaby masakra, a przecież i tak Gelu zawsze wygrywa.

Strzelcy tylko w kampanii super są. To jest 4 lvlem, więc 8 na tydzień przychodzi - 2 smoki pokonają 8 strzelców... co wy gadacie w ogóle. Strzelec jest niezły, ale tylko w kampanii, bo ich jest ZBYT DUŻO.
Morhad - 2008-05-01, 21:24
:
paweł napisał/a:
No, ale tak naprawdę strzelcy mają pewną wadę... ich małe hp i to że ich cena jest dużo za wysoka.Jak walnie w nich proporcjonalna ilość np: Złotych smoków to nic z nich nie zostanie, a nawet jeśli kilka zostanie to ten kontratak że scyzoryka nic nie zdziała!

Tylko, że trudno będzie dla zdobyć tyle smoków, ile ma się strzelców (nie mówię tu oczywiście o sytuacjach, gdy strzelców jest np. 20 - to się nie liczy ;-) ).
lol772 - 2008-05-02, 08:25
:
Ten białas Gelu jest naprawdę dobry i przekonałem się po raz pierwszy o tym w scenariuszu(!), a nie w kampanii!
bartman - 2008-05-02, 09:30
:
Ja też stawiam na Gelu, ale ze zdziwieniem czytam zachwyty nad strzelcami..
Mają co prawda fenomenalny atak na odległość, ale sami są dość słabi..i ponoszą zwykle duże straty.
Anonymous - 2008-05-02, 13:19
:
Ja wam się dziwię - to ma być porównanie Gelu i Dracona, a nie strzelców i czarodziejów. Nie rozumiem, dlaczego się tak zachwycacie tym półelfem. Owszem, pochodzenie z Vori czyni go szczególnym, ale bez przesady - każdemu hirkowi można tak napisać - i co, też będziecie za nim szaleć?

Poza tym Gelu to przygłupawy szaleniec - odsyłam do "Sword of Frost" i intro H4.
Lord Kloszardes - 2008-05-02, 13:49
:
Ale zamiary miał szlachetne - chciał zniszczyć oba miecze. Szkoda, że zapomniał o tej jakiejś przepowiedni czy o innych horoskopach...
lol772 - 2008-05-02, 15:57
:
Jak by nie miał zaden bohater specjalnej umiejętności to był by taki sam więc tu chodzi o pojedynek czarodzeje vs.strzelcy!
[GA]Kamil39 - 2008-05-02, 22:35
:
Cytat:
Jak by nie miał zaden bohater specjalnej umiejętności to był by taki sam więc tu chodzi o pojedynek czarodzeje vs.strzelcy!

Czarodzieje są bardziej przydatni w armii niż strzelcy,
zwlaszcza jak na początek rzuci spowolnienie albo przyspieszenie swoim. ;p
nick194 - 2008-05-02, 23:05
:
Postawiłem na Gelu.
Szkoda tylko, że cena ich polepszenia jest taka droga.
Elfa jest łatwiej wykorzystać, gdyż częściej na mapie trafi (i szybciej w zamku) elf, łucznik od maga i księdza.
Wiadomo, w wielkich bitwach duża ilość magów ratuje nawet magów, gdy skończy im się mana. Oczywiście wolę na początek gry 10 strzelców od 5 magów, ale z braku ich zdobywania, stają się trochę bezużyteczni.