Akademia Wojny - forum

Siemanko - Pochodzenie nicków

yarzapp - 2012-08-07, 23:49
:
Taka hybryda: bies i bosman.
Biesman - 2012-08-08, 00:23
:
Tak też można tłumaczyć ;-)
Kane22 - 2012-08-08, 12:02
:
To może ja i też wyjaśnię.
"Kane". Takicj nicków może być wiele, ale jest to zarówno nazwisko, jak i wiele postaci takie imię nosi.
Moje jednak wzięło się od:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kane_%28fantasy%29

Kane – postać literacka, główny bohater powieści i opowiadań z nurtu „magii i miecza” autorstwa Karla Edwarda Wagnera, tworzonych w latach 1970–1985.

Kane jest niezwykle silnym wojownikiem i czarnoksiężnikiem. Nie starzeje się i nie może umrzeć śmiercią naturalną, choć można go zabić.

Nie mam z nim wielu wspólnych cech, niemniej jednak postać mi się podoba, także jej imię, więc od jakichś 8 lat noszę ten nick.
Mszostus - 2012-12-15, 19:56
:
Mój nick: pierwsza litera, to pierwsza litera imienia M- od Mateusz. Szostus to przezwisko.
SS Cytadela - 2013-03-30, 11:47
:
Mój pochodzi od ulubionego zamku. A to SS... sam nie wiem.
Gellu - 2013-03-30, 12:04
:
Mój pochodzi z Heroesów ._. Tylko kiedyś jak na czymś robiłem konto to "Gelu" było zajęte, dowaliłem jedno "l" i tak zostało.
SCS - 2013-04-01, 01:07
:
SCS od Skradne Ci Serce : )
Wysublimowany95 - 2013-04-02, 11:04
:
Hm, sam dokładnie nie pamiętam.
Na JB mam nick Mateusz, bo dobrze się czuję jak ktoś nazywa mnie po imieniu.
Tu również chciałem mieć Mateusz, ale bodajże taki nick był zajęty.

Nazwę Wysublimowany chyba wymyślałem kiedyś na maila, zupełnie nie wiem na jakiej zasadzie wybrałem akurat taką a nie inną. 95 to rok urodzenia.
PASIXXX - 2013-04-02, 19:33
:
Część nazwiska ... XXX musiały być dodane bo samo PASI było zajęte :( ksywa od dzieciństwa co za tym idzie w późniejszych latach mojego życia motto
mi to wszystko PASI ...
Deltian - 2013-06-17, 11:22
:
A ja swój nick wymyśliłem, jak bardzo dawno temu grałem w Mu Online chciałem wymyślić mojemu bohaterowi (rycerzowi) jakieś oryginalne imię szlacheckie. Znając alfabet grecki, połączyłem literę delta wraz z końcówką ian, która znajduje się w imionach takich, jak Damian, Krystian, Cyprian itd. (ja sam zresztą mam na imię Dorian :)). Sądziłem właśnie, że tak można tworzyć imiona z języka greckiego, tak jak moje imię czy imię mojego brata Damian ;)
Tarnoob - 2013-06-22, 00:32
:
Deltian – całkiem spoko. Współcześnie w Polsce delta się kojarzy z matmą. :-P

Imiona czysto greckie mają częściej końcówki -on, -or, -eles, -enes, -es, -oras, -as, ale i tak brzmi w porządku.

Moje imię jest wzorowane na Tarnumie z Heroes Chronicles. Zdarzyło się, że w gimnazjum ktoś to przeinaczył na Tarnooba – po pewnym czasie sam to przejąłem, bo nick Tarnum brali już inni ludzie.

Niedawno odkryłem, że końcówka -noob pasuje trochę do tzw. noosfery – ogółu myśli ludzi na Ziemi, rozszerzenie geosfery, atmosfery, biosfery, itd., pojęcia z literatury science-fiction i filozofii Pierre’a Teilharda de Chardina, która jest trochę science-katolo-fiction. :-P

Pozdrowienia z tarnoosfery.
Player - 2013-06-22, 23:43
:
Myślałem, że Tarnoob to noob z Tarnowa. Hehe.

To tera historia mojego życia. No, to w Heroesie III domyślny nick dla gracza to Player, no nie? No i tak sobie dałem, bo pomyślałem sobie, że to takie anonimowe i Heroesowe. Hehe.
Majer - 2013-07-07, 20:49
:
Z jakiej mitologii jest mój nick ??
Wojna - 2013-07-25, 22:38
:
Mój nick wziął się od drugiego jeźdźca apokalipsy zwiastującego osąd ostateczny według Apokalipsy św. Jana.
yarzapp - 2013-07-26, 13:11
:
Hmm, po co przypisywać aż tak głębokie zakorzenienie do tak przyziemnego i rozpoznawalnego słowa, które tworzy Twój nick?