Akademia Wojny - forum

Świat Heroes 3 - Dowodzenie czy szczęście?

[GA]Kamil39 - 2008-08-31, 00:01
:
Majer na M grasz Mephala?Kiedy zagramy mapkę?Może następna sobota :D?Tak btw wole dowodzenie i to stanowczo,Atos dowodzenia nie jest tak łatwo zastąpić :często mam armię złożoną z kilku oddziałów..zamiast pendanta +3 luck wole mięć+3 atk etc czy nawet choćby 1 speed,z ringami tak samo-rękawice +1 speed i już porobione z tym okiem smoka.Zamiast glejtów są kajdany,arty od łucznictwa, książki magii etc..
Majer - 2008-08-31, 00:06
:
Kamil tak gram caly czas Mephala na ivora sie nie przerzucilem chodz kiedys nim gralem. Zobaczymy jak tam w nowej budzie bedzie jak na poczatku luz a raczej bedzie mozemy zagrac
Foryal - 2008-08-31, 13:45
:
Ja myślę, że te umiejętności są mniej-więcej na równi. Ze słabym morale potworek może zastygnąć w bezruchu (panika), nie wiem dokładnie co może dać mały poziom szczęścia. Wiem jednak, że z dużym szczęściem zadaje się (co jakiś czas, losowo) większe obrażenia, z dużym poziomem morale można za to uderzyć dwukrotnie. Moim zdaniem dobrze jest mieć szczęście oraz dowodzenie na expercie i mamy wszystko jasne ;-) . Jednak to nie rozwiązuje problemu, jeżeli miałbym wybierać, to zawsze wezmę dowodzenie (taki kaprys po prostu), jednakże w ankiecie była także alternatywna opcja (a mianowicie trzecia opcja), dlatego też zaznaczyłem właśnie tę ostatnią.

Wilk syty i owca cała...
Majer - 2008-08-31, 14:07
:
Własnie tym sie rozni morale od szczescia ze w walce czesciej bedzie sie mialo zle morale np. rozna armia itp. a zeby miec zle szczescie "pech" trzeba albo rzucic czar albo przed walka wejsc do jakiegos budynku co ci zabierze szczescie dlatego tez dowodzenie jest czesciej uzywane
Malekith - 2008-09-01, 13:02
:
Majer napisał/a:
a zeby miec zle szczescie "pech" trzeba albo rzucic czar albo przed walka wejsc do jakiegos budynku co ci zabierze szczescie dlatego tez dowodzenie jest czesciej uzywane


Ewentualnie wróg może mieć w armii diabły.
Broghuld - 2009-05-06, 18:04
:
Dla mnie te zdolności są na równi. Ale i tak najlepiej mieć je obydwie ;-)
Malekith - 2009-05-06, 20:04
:
Najlepiej nie mieć żadnej z nich...
Nie mają polotu do takty, ataku, czy ziemi.
altaeir - 2009-05-06, 21:35
:
Ostatnio musiałem wybierać mniejsze zło i dostałem szczęście na M.Niby nie fajnie,ale aż miło było patrzeć na obrażenia jakie zadawały prawie cały czas mające szczęście rusałki i burzyki.
(pomyliłem się wpisując zamiast szczęście wysokie morale)
Paweł - 2009-05-10, 21:24
:
Ja jak mam do wyboru szczęście, albo dowodzenie to wybór któregoś z nich nigdy nie jest spowodowany tym, że muszę wybierać mniejsze zło. Może to nie są jakieś przepakowane umiejętności, ale to właśnie przez nie gra w moim przypadku jest najprzyjemniejsza, widząc praktycznie cały czas morale i szczęście na moich jednostkach jest czymś pięknym.
Dearell - 2009-05-11, 15:16
:
Mhm... Trudne pytanie. Szczęście czy Dowodzenie? No cóż, nic nie jest lepsze. Dowodzenie dodaje morale- bardzo ważną funkcję wśród jednostek. Jednakże Dowodzenia zyskujemy w Karczmie, przy oddziałach z jednakowej rasy, czy w dzięki artefaktom. Ze szczęściem jest tak samo- wpływa na jednostki, lecz można nie marnować okienka i zdobywać artefakty, czy odwiedzać konstrukcje, przyczyniające się do mnożenia wpływu Szczęście. Można również zdobyć te obydwie zdolności. Takie pytanie jak Pieczeń czy Galaretka? A nie lepiej zjeść obie?
Malekith - 2009-05-11, 18:21
:
Eh...
Najlepiej nie brać żadnych z tych skilli, bo są po prostu za bardzo losowe. Porównajcie sobie je z taktą, atakiem, płatnerzem, logą, czy ziemią...
Wivernus - 2009-05-15, 15:18
:
Dowodzenie lepsze, bo daje większe mozliwości taktyczne, chociaż kompletnie bezużyteczne dla zdechlaków.
lady - 2009-06-29, 12:26
:
Dla mnie jest lepsze szczescie bo gram zamkiem ale to zalezy tez od tego jak dlugo grasz w scenariusz z dana osoba jak krotko to wole dowodzenie a jak dlugo wole szczescie.
nick194 - 2009-06-29, 12:42
:
Dowodzenie - mogę łączyć oddziały.
Jak robie bohatera pod jednostki strzelajace to biore te obydwie umiejętnośći. Ale jeśli mamy duzo artefaktów dających szczęście i morale to nie warto.
Kosa[M] - 2009-07-28, 01:24
:
Moim zdaniem dowodzenie lepsze gdyż moge zadecydować nad ruchem danej jednostki.
Zaś nad szczęściem nie ma się panowania ( tzn. uruchamia się podczas ataku ) , nie ma co
dyskutować dowodzenie jest lepsze , wystarczy na to popatrzeć z pewnej perspektywy (...) .