Akademia Wojny - forum

Konkurs MapMaker AW 2019 - [PL] Gadanina o MapMaker 2019

Clanger - 2019-10-18, 11:10
:
nie zniechęci to nowych użytkowników do głosowania, bo oni zwykle nawet nie czytają regulaminu więc nie będą nic wiedzieć :)
michal1410 - 2019-10-22, 15:25
:
Clanger napisał/a:
wprowadzić średnią ważoną gdzie wagą będzie ilość wykonanych recenzji przez recenzenta. Słowem ktoś kto zrobił więcej poprawnych recenzji będzie bardziej wiarygodny od jakichś meteorów jednkrecenzjowych :D


Im dłużej zastanawiam się nad Twoim pomysłem, tym bardziej mi się podoba.
Ale przyszło mi do głowy, że najbardziej straciłbyś na tym Ty - jako piszący najwięcej recenzji - bo 5 od Ciebie dla konkurencji byłaby "cięższa" niż 5 innych dla Twojej mapy.
Dlatego - po przemyśleniu - postuluję, żeby umożliwić autorom recenzowanie własnych map. No bo skoro zakładamy, że konkurencji nie będą "minusować" tylko ocenią sprawiedliwie, to dlaczego swoją mapę mieliby oceniać inaczej.
Byłyby dwie korzyści:
a) ilość recenzji pewnie by wzrosła;
b) byłoby większe prawdopodobieństwo, że mapkę w ogóle da się przejść - no bo chyba nikt nie napisałby w recenzji swojej mapy: "przeciwnik za silny", tylko raczej zamieściłby screeny jak zwycięża.
Clanger - 2019-10-22, 15:36
:
Mam jeszcze inny pomysł na ocenianie. Każdy kto zrobi mapkę na konkurs dostaje pulę punktów od 1 do 10 bez powtórzeń, musi dziesięciu wybranym mapkom (oprócz swojej) przyznać te punkty. Coś jak na Eurowizji.
michal1410 - 2019-10-23, 09:03
:
Clanger napisał/a:
Mam jeszcze inny pomysł na ocenianie. Każdy kto zrobi mapkę na konkurs dostaje pulę punktów od 1 do 10 bez powtórzeń, musi dziesięciu wybranym mapkom (oprócz swojej) przyznać te punkty. Coś jak na Eurowizji.


To by eliminowało sytuacje, że ktoś nie daje 5, bo 4 lata temu była lepsza mapka, a ktoś inny daje same 5.
Ale dlaczego pule mieliby dostawać tylko autorzy mapek ? Wielu dobrych recenzentów mapek nie robi.
Jednak przydałby się jakiś działający przez cały rok system pozwalający dostawać "certyfikat" recenzenta (dający pule 10-1). A ktoś kto włącza się do zabawy w momencie konkursu miałby tylko pulę (5-1). Tylko że trzeba by jeszcze połączyć to z koniecznością napisania recenzji, żeby autorzy wiedzieli co się podobało, a co nie.

[ Dodano: 2019-10-25, 16:08 ]
Clanger napisał/a:
Mam jeszcze inny pomysł na ocenianie. Każdy kto zrobi mapkę na konkurs dostaje pulę punktów od 1 do 10 bez powtórzeń, musi dziesięciu wybranym mapkom (oprócz swojej) przyznać te punkty. Coś jak na Eurowizji.


A może taka modyfikacja Twojego pomysłu ?
Kto napisze jedną recenzję może dać mapie, którą zrecenzował 1 pkt, jak napisze dwie recki to jednej mapie może dać 2 pkt, a drugiej 1 pkt. itd. np. przy 20 recenzjach można obdzielić 20 zrecenzowanych mapek punktami od 20 do 1 w kolejności od najlepszej do najsłabszej
Tomeczek - 2020-06-20, 10:50
:
Sorry, że nie w temacie. Czyżby nie zanosiło się na mapmakera 2020??
tactic - 2020-06-23, 15:28
:
Dołączam się do pytania.
krzemo - 2020-06-24, 13:47
:
Witajcie. Nie chcę byście czekali w nieskończoność w niepewności. Decyzja należy do glównego admina który obecnie jest zajęty innymi sprawami.

Nie wiadomo też czy organizowanie tego konkursu ma większy sens zważywszy na to, że forum bardzo opustoszalo w ciągu ostatnich dwóch lat. Nawet nie wiem czy mamy dostatecznie ludzi którzy zajęliby się organizacją konkursu. Ale to już moja opinia a nie oficjalna.
michal1410 - 2020-06-25, 11:07
:
Oczywiście decyzja należy do właściciela portalu, ale jego zaangażowanie w organizację może być na prawdę minimalne.
Osobiście myślę, że organizacja konkursu ma sens. Mimo, że na forum niewiele się dzieje, to jednak mapki stale ktoś ściąga, a sądzę że większość autorów map z ostatniego konkursu i kilku nowych coś tworzy, bo to jest przyjemność sama w sobie.
Gdyby miało dojść do konkursu to będę proponował kilka zmian w regulaminie, ale to później.
Obecnie najważniejsze jest umożliwienie wgrywania map HotA zgodnych z wersjami od 1.6
Wydaje mi się, że jeśli ktoś rozumie techniczną stronę problemu i jest w stanie pomóc w jego rozwiązaniu, to powinien zgłosić swoją ofertę pomocy głównemu adminowi.
ToWeRH3 - 2020-06-28, 15:40
:
Chyba nie ma sensu organizować turniej dla kilku osób na forum, gdzie admin nie ma na to czasu :-P Idźcie z tym na hirawkę na fb, zbierzcie chętnych ludzi i dopiero ruszajcie z tematem.
@michal14010, no spoko, mapy pobierają, a ilu recenzuje?
mbehemot - 2020-07-28, 07:04
:
Potwierdzam, że MapMaker 2020 został odwołany. Jeśli w przyszłym roku zainteresowanie konkursem nadal pozostanie, a Michael będzie miał możliwości do przeprowadzenia konkursu - wtedy się odbędzie.
gastonki - 2020-07-28, 16:58
:
Cytat:
a sam nie mozesz tego konkursu zrobic? przeciez to dziecinnie latwe, wystarczy skopiowac jakies regulaminy i zasady z poprzednich lat i gotowe, ludzie sami wysylac mapy musza a ty nic nie musisz robic :mrgreen:


A kto ufunduje nagrody? Kto je dostarczy do uczestników? Trzeba to wszystko zorganizować, a jak wiadomo w tych czasach niczego pewien nie możesz być.
Dawid Kubacki - 2020-08-18, 21:49
:
gastonek napisał/a:
a to nie moze byc konkursu bez nagrod? :lol:

Może jeszcze nagrodę Nobla powinni dostać za granie na komputerze?!
michal1410 - 2020-08-25, 15:25
:
mbehemot napisał/a:
Potwierdzam, że MapMaker 2020 został odwołany. Jeśli w przyszłym roku zainteresowanie konkursem nadal pozostanie, a Michael będzie miał możliwości do przeprowadzenia konkursu - wtedy się odbędzie.


Bardzo doceniam i podziwiam pracę Michaela, ale może nie jest jedynym człowiekiem na świecie mogącym poprowadzić MapMakera? Gdyby znieść zastrzeżenie, że główny moderator konkursu nie może w nim wystartować jako autor - to proponuję powołać na to stanowisko Clangera.

Druga sprawa - skąd będzie wiadomo czy istnieje zainteresowanie następnym konkursem? Może trzeba się wpisać na listę chętnych do stworzenia/zrecenzowania mapy?

Przy okazji przypominam swoje postulaty co do następnego konkursu:
1. Wprowadzenie limitu - jeden autor - jedna mapa.
2. Zniesienie wymogu 5 recenzji, żeby załapać się do klasyfikacji.
3. Ocena na zasadzie - liczba recenzji (np. N) uprawnia recenzenta do wystawienia ocen o wartości: N dla najlepszej jego zdaniem, N-1 dla drugiej jego zdaniem itd. aż do 1 dla najniżej ocenionej z tych które zrecenzował.
Dawid Kubacki - 2020-09-06, 01:10
:
Też jestem za tym, żeby się odbył, ten konkurs.
Dawid-Kubacki - 2020-12-10, 12:41
:
Skoro Michael już wrócił, to czy jest szansa, żeby poprowadził konkurs? Tak jak już powiedziano, nie musi być nagród.