Akademia Wojny - forum

Konkurs MapMaker AW 2019 - Mapmaker 2019 - nagrody

Michael - 2019-01-17, 21:47
: Temat postu: Mapmaker 2019 - nagrody
Witam wszystkich mapmakerów oraz recenzentów!

W związku z nadchodzącym konkursem Mapmaker 2019, w imieniu organizatorów, chciałbym prosić o Waszą opinię na temat nagród. Wszystkich zainteresowanych proszę o wybór opcji ankietowej, dodatkowy komentarz również byłby mile widziany. Powyższa ankieta jest również wyjściem na przeciw zarzutom z poprzedniej edycji o niezadowalające nagrody.

Pragniemy poznać Wasze zdanie i razem udoskonalać nadchodzący konkurs :)

* prawdopodobnie gry z serii Heroes od GoG.com

Clanger - 2019-01-17, 23:21
:
talia kart z jednostkami z heroes byłaby bardzo fajnym gadżetem
Leance - 2019-01-17, 23:22
:
Wg mnie albo opcja obecna, albo ubranie hirołsowe. Z tym że to drugie powinno być wcześniej konsultowane z laureatami, aby mogli sobie wybrać rozmiar
Clanger - 2019-01-17, 23:28
:
Mam lęki przed noszeniem chińskich ubrań
Anonymous - 2019-01-18, 08:27
:
Dla tych, którzy być może nie wiedzą podaję informację. Gadżety heroes'owe można sobie zrobić "samemu". Puzzle, kalendarz są dostępne w kreatorze na stronie Empiku. Za 30-40 złociszy będziecie mieli jakie chcecie i nie trzeba czekać na konkurs.
michal1410 - 2019-01-18, 11:36
:
Głosuję na karty - świetny pomysł (a ile zabawy dyskusji o projekcie), może nie na pierwszą nagrodę, tu bym dał jakąś bluzę
PS. no i przydałaby się opcja kupienia takich kart - przynajmniej dla tych którzy jakąś recenzję zamieszczą;
PS 2. gadżety można sobie zamówić samemu, ale jak taki gadżet miałby dopisek np. "Pierwsze Miejsce w Konkursie Mapmaker AW 2019" - to byłoby extra (przecież nikt sobie sam nie zamówi takiego napisu)
kellavend - 2019-01-18, 17:32
:
Witam

Dla mnie nagroda za konkurs to tylko pamiątka, więc czy to będzie kalendarz, puzzle, kubek to pewnie będę tak samo usatysfakcjonowany (chociaż nie powiem, talia kart mnie osobiście wyjątkowo zaintrygowała; brawa dla pomysłodawcy :mrgreen: ). Generalnie dobrze wiedzieć, że administracja AW myśli o tym na tyle miesięcy przed rozpoczęciem konkursu, ale jest też pewna kwestia, którą warto by poruszyć, a może nawet od tego zacząć.

Rok za rokiem do konkursu zgłaszanych jest coraz mniej map, wystawionych recenzji w MMAW2018 było też mniej niż dwa lata temu. Warto by się zastanowić nad tym, jak zatrzymać niekorzystny trend (Begrezen i Maxin17 coś już o tym wspominali, ale temat ucichł). Osobiście nie mam pomysłu co w tej sprawie zrobić, ale jeśli do zgarnięcia za pierwsze miejsca będą np. solidne słuchawki czy inny osprzęt, na pewno podziała to na wyobraźnię i zachęci niezdecydowanych do zerknięcia w edytor. Dlatego mój typ to „Peryferia komputerowe (myszka, klawiatura, słuchawki)”. Warto by też może pomyśleć o z góry określonych nagrodach dla najaktywniejszych recenzentów.

Pozdrawiam
Inubis - 2019-01-18, 20:37
:
Witam, moim skromnym zdaniem map jest mniej na konkursie ponieważ każdy chce wymaksować swoją mapę zanim ją wrzuci. Mapy konkursowe mają coraz większy poziom i konkurencja jest ostra. Ja np. od dawna mam gotową mapę pod względem graficznym i gameplayowym ale zmagam się z fabułą, normalnie nie mogę przeskoczyć tego etapu, a chcę żeby ta mapa była hitem kiedy ją wrzucę :), Tak więc być może niewielka ilość map wcale nie wynika z braku zainteresowania konkursem ale z pieczołowitości z jaką twórcy podchodzą do swych dzieł ? ;)
Mikus - 2019-01-19, 10:53
:
Volkor napisał/a:
Dla tych, którzy być może nie wiedzą podaję informację. Gadżety heroes'owe można sobie zrobić "samemu". Puzzle, kalendarz są dostępne w kreatorze na stronie Empiku. Za 30-40 złociszy będziecie mieli jakie chcecie i nie trzeba czekać na konkurs.

Poważnie te gadżety można kupić poza konkursem? A myślałem, że mbeh je w piwnicy wyrabia...
Clanger - 2019-01-19, 11:11
:
Fajną nagrodą byłaby gra planszowa oparta o świat heroes. Wiem że kiedyś była w sprzedaży. Dziś to chyba już tylko biały kruk.
Anonymous - 2019-01-19, 12:38
:
Mikus, nie czepiał się chodziło mi o to żeby nie było nie wiadomo jakiej eskalacji żądań co do nagród, bo większość można kupić za grosze. Co niektórych ponosi fantazja, a konkurs to przede wszystkim zabawa.
michal1410 - 2019-01-21, 11:18
:
kellavend napisał/a:

Rok za rokiem do konkursu zgłaszanych jest coraz mniej map, wystawionych recenzji w MMAW2018 było też mniej niż dwa lata temu. Warto by się zastanowić nad tym, jak zatrzymać niekorzystny trend


Jak dla mnie to ilość map w ostatnim konkursie była ok - i tak nie dałbym rady wszystkich zrecenzować.
Natomiast wydaje mi się, że zdecydowanie za mało jest recenzentów. Jak to zmienić ? Wydaje mi się, że można by spróbować zachęcić ludzi do pisania recenzji na bieżąco, wtedy łatwiej będzie im włączyć się do zabawy w czasie Mapmekara. Może dałoby się zorganizować takie miesięczne mini konkursy na recenzję. Jury konkursu wybierałoby jakąś mapkę, nawet z już zamieszczonych na portalu. Przez 3 tygodnie recenzenci pisaliby - koniecznie w trybie ukrytym jak w Mapmakerze - swoje recenzje, które podlegałyby moderacji tak jak prawdziwym konkursie. Autor, który dałby ocenę punktową mapy najbliższą średniej z wszystkich ocen wygrywałby wspaniałą talię kart z grafiką z heroes 3 i adresem strony na koszulce, która - mam nadzieję - już jest projektowana :)
SIRWilczek - 2019-01-22, 18:02
:
"Ubrania Hirołsowe" mają kilka zalet. Po pierwsze zawsze będą funkcjonalne, nawet jeśli ktoś będzie używać ich tylko jako "podomki". Po drugie na wszelakich zlotach i konwentach będzie można zobaczyć, że ten oto człowiek jest wybitnym kartografem. A po trzecie... nie przemyślałem tej wypowiedzi do końca
Clanger - 2019-01-22, 18:55
:
chętnie wygram hirołsowe stringi dla mojej dziewczyny
mbehemot - 2019-01-23, 14:24
:
Clanger napisał/a:
hirołsowe stringi

Hirołsowa bielizna? Czemu by nie :D