Akademia Wojny - forum

Multiplayer - Multiplayer online - pierwszy raz

Ardian - 2018-11-23, 10:27
: Temat postu: Multiplayer online - pierwszy raz
Witam, zacznę od przedstawienia się, mam na imię Adrian, 30 lat, w heroesow pierwszy raz zagrałem jakieś 20 lat temu, teraz co jakiś czas ze znajomym spotykamy się i gramy na LANie przy kieliszku jak kobity pozwolą :):):)
Chcielibyśmy zagrać ze znajomym co mieszka za granicą, próbowaliśmy przez rangera, przez hamachi i ciągle nam nie wychodzi...
Używamy HD moda, próbowaliśmy z tym plikiem heroes33 ale nic nie chce nam wypalić...

Czy ktoś chciałby za opłatą (dam od 30 do 50 zł) nam skonfigurować i pomóc to ogarnąć
Czytałem, że teraz w HOTa jest lobby, jednak wolał bym grać w Shadowa, chyba, że można w HOTa grać bez żądnych dodatkowych zamków (oprócz żywiołaków) i innych według mnie niepotrzebnych ulepszeń,
Begrezen - 2018-11-23, 12:17
:
w sod tez jest lobby. tylko musicie miec hd moda, wchodzicie w lobby, zakladacie sobie gre i gracie. zadnych hamachi nie potrzeba ani plikow heroes33. to nie sredniowiecze xD
Piramidex - 2018-11-23, 13:21
:
Begrezen napisał/a:
w sod tez jest lobby. tylko musicie miec hd moda, wchodzicie w lobby, zakladacie sobie gre i gracie. zadnych hamachi nie potrzeba ani plikow heroes33. to nie sredniowiecze xD

Zdaje się że żeby tam założyć grę na SoD lobby trzeba mieć wykupiony status, HoTa jest darmowa ale jeżeli komuś przeszkadzają nowe obiekty to albo średniowieczne metody, albo SoD lobby.
Begrezen - 2018-11-23, 13:23
:
wykupiony status jest tylko dla opcji tur symultanicznych(jednoczesnych), bez tego można grac za darmo
Piramidex - 2018-11-23, 13:29
:
Ale bez statusu nie założysz nawet gry :(
Begrezen - 2018-11-23, 13:36
:
rzeczywiscie, jedna osoba, ta ktora zaklada gre, musi miec status, ale kiedys bylo darmowe ;P chociaz nie bardzo rozumiem twoj tok rozumowania - chcesz zaplacic komus kto wam to skonfiguruje, zamiast po prostu kupic sobie ten status i miec wszystkie problemy z glowy?
Piramidex - 2018-11-23, 13:41
:
Kiedyś było darmowe, zmienili to z pół roku temu :( lobby SoD to super sprawa bo tam żadnych zmian w rozgrywce nie wprowadzają, w przeciwieństwie do HoTy.
Ardian - 2018-11-23, 19:01
:
Begrezen napisał/a:
rzeczywiscie, jedna osoba, ta ktora zaklada gre, musi miec status, ale kiedys bylo darmowe ;P chociaz nie bardzo rozumiem twoj tok rozumowania - chcesz zaplacic komus kto wam to skonfiguruje, zamiast po prostu kupić sobie ten status i miec wszystkie problemy z glowy?


Nie wiedziałem wcześniej, że jest lobby dla SODa :) właśnie zrobiłem upgrde hd moda i wykupiłem sobie tego daddy i wszystko działa :) dziękuje za pomoc lecę pykać międzynarodowo :D
Begrezen - 2018-11-23, 19:33
:
a gdzie moje 50 zł kappa xD
Ardian - 2018-11-24, 07:54
:
Przewidywałem za tę pomoc od 30 do 50 zł w zależności do czasu/ pracy jaką komuś zajmie pomoc mi w tym żebyśmy mogli z kumplem grać przez neta, Ty wykonałeś minimalna pracę, zajęło Ci to minimalną ilość czasu żeby mi pomóc tak więc należy Ci się minimalna stawka za tą pomoc - 30 zł. Wyślij mi proszę dane do przelewu i tyle Ci prześlę za pomoc :)

Ewentualnie mogę tę kwotę przekazać na jakiś rozwój tego forum czy coś, Twoja decyzja
michal1410 - 2018-11-26, 10:44
:
@Ardian
A możesz przy okazji podzielić się doświadczeniami z waszej gry:
w ile osób gracie ?
na których mapkach ?
Ardian - 2018-11-26, 14:31
:
michal1410 napisał/a:
@Ardian
A możesz przy okazji podzielić się doświadczeniami z waszej gry:
w ile osób gracie ?
na których mapkach ?


No pewnie :) od X lat u nas jest jedna główna zasada: nie atakujemy siebie, niszczymy najpierw komputer, potem określamy ile jeszcze czasu potrzebujemy i spotykamy się w umówionym miejscu głównymi bohaterami i toczymy walkę :)
Gramy zawsze XL - czasami z podziemiami ale raczej bez
Mapy losowe
Bez wody
gramy we dwóch albo trzech i wtedy tyle samo kompów przeciwko nam

z bardziej szczegółowych zasad to:
Nie gramy nekropolią
Nie używamy dyplomacji
Mapę dzielimy na pół zależnie gdzie nas rozlosuje i tam zdobywamy tereny
Utopie dzielimy na pół - jeżeli jest nieparzysta ilość to bierze ją ten na którego terenie się znajduje
Jak dajemy do głównej armii Anioły to nie mogą pochodzić z konserwatorium
Do głównej Armii pobieramy oddziały tylko z 1 zamku
michal1410 - 2018-11-27, 09:24
:
@Ardian
Dzięki za info. Ciekawe zasady. Widać, że chyba raczej nie lubicie ostrej rywalizacji. Taki prawie sojusz z podziałem terytoriów, tylko z walką na koniec. No to gra symultaniczna jest chyba dla Was idealna.
Ardian - 2018-11-27, 12:25
:
michal1410 napisał/a:
@Ardian
Dzięki za info. Ciekawe zasady. Widać, że chyba raczej nie lubicie ostrej rywalizacji. Taki prawie sojusz z podziałem terytoriów, tylko z walką na koniec. No to gra symultaniczna jest chyba dla Was idealna.


no jest taka zdrowa rywalizacja :) najbardziej zależy nam na ostatniej walce, a w momencie dążenia do tej ostatniej walki nawet sobie minerały i złoto pożyczamy, ostatnio mieliśmy taką sytuację, że kolega nie mógł dorwać ani lotu ani wrót wymiarów ani powrotu do zamku w żadnym z zamków, kompy już były rozwalone i żeby szybciej zrobić ostateczną walkę pozwoliłem mu wejść do mojego zamku żeby pobrał sobie te czary żeby szybciej zwiedził tereny jeszcze nie zajęte a należące do niego :)
Ogólnie no gramy w h3 odkąd powstało bo zaczynaliśmy w heroes2 grać, wydaje mi się że znamy większość ciekawostek i nazwijmy to tricków ale w turniejach byśmy polegli bo u nas tury są błyskawiczne i gra zazwyczaj trwa do 411 a czasem 511 w skrajnych przypadkach. Jesteśmy kompletnie nie turniejowymi graczami :P