Akademia Wojny - forum

Jednostki - zjawy i zombie na szkielety ?

Xardas - 2013-10-30, 14:47
: Temat postu: zjawy i zombie na szkielety ?
Witam serdecznie :D mam takie pytanko gramy sobie z kumplem mapki losowe ja teraz bede gral nekromancja.i mam takie pytanko czy zombie i zjawy wykorzystujecie w walce czy zamieniacie na szkielety ? bo z jednej strony no to zombie jak na 2 poziom wytrzymale ale powolne,zjawy z kolei sa slabe tyle ze punkty zabieraja i tak mysle czy zamieniac tych dwoch oddzialow w szkielety.bo w sumie na tydzien okolo 100 by bylo :) co o tym myslicie ?
Red - 2013-10-30, 15:08
:
Na początku myślałam, że to jakiś temat na Halloween :D

A co do Twojego pytania, wydaje mi się, że to całkiem rozsądne rozwiązanie. Zombie są strasznie powolne i praktycznie nieprzydatne, ale co do zjaw musiałabym się zastanowić. W sumie, to faktycznie są słabe, sama rzadko ich używam, ale poczekaj może na opinię herosowych wyjadaczy. ^^
Mikus - 2013-10-30, 16:03
:
Moim zdaniem średnio się to opłaca, jak jest średnio z kasą to po prostu nie wykupuję tych jednostek żeby zaoszczędzić a nawet jak kasy starcza to wolę zostawić zombiaki do obrony zamku a zjawy ewentualnie nosić na mięso. Nekromancja daje takie profity, że te kilkadziesiąt szkieletów tygodniowo nie zrobi za dużej różnicy.
Xardas - 2013-10-30, 17:17
:
Mikus no wlasnie sie nad tym zastanawialem czy sie oplaca czy nie a z tymi szkieletami to wiesz tez roznie moze byc gram juz dlugo w herosy ale na ten pomysl wpadlem ostatnio.gralismy nekropolia vs bastion.1 na 1. i tylko po jednym zamku wiecej na mapie nie bylo.i po 3 miechach mialem 2000 szkieletow -nekromancja,dyplomacja,siedliska.i okazalo sie ze byly jedna z glownych sil napedowych !!mialem taktyke wiec wcisnalem ich w kat zeby ich chronic w 1 turze,potem w natepnej przyspieszenie i w nastepnej klonowanie i powiemCi ze robily sieczke.oczywiscie jakbym ich nie chronil to roznie moze byc ale mysle ze odpowiednio uzytew takiej ilosci moga zrobic roznice.dlatego wlasnie pomyslalem ze zjawy i zombie moze warto poswiecic :)
Mikus - 2013-10-30, 17:54
:
Tego mi nie musisz tłumaczyć, to oczywiste, że szkielety to główna siła nekropolii i to na nich opiera się głównie ten zamek jednak jak sam zauważyłeś nie jest ciężko nazbierać ich spore ilości tak więc zamiana zjaw i zombie wydaje mi się zbędna, chyba że na początku kiedy tych szkieli nie mamy zbyt wiele.
Malekith - 2013-10-30, 23:02
:
Upiory są bardzo skuteczne, gdy rozdzielimy je po 1 dla pobocznego bohatera i wbijemy się tym w maina przeciwnika. Czasem można zredukować manę do 0, co właściwie gwarantuje wygraną.

Inna opcja to 1 upiór + fala śmierci - taki bohater może łatwo wybić większość skautów przeciwnika.
SCS - 2013-10-31, 18:06
:
Zombie polecam zostawiać do obrony zamku, zawsze podzielone odeprą więcej niż szkielety, a zamiana w szkiele daje mało profitu.

Zjawy zostaw, pięknie mogą ściągnąć manę, przy początku regeneracja też pomaga blokować strzelaków
Mały Farciarz - 2013-11-03, 01:21
:
Zombie- tak, zjawy- nie.

Są jednak odstępstwa od takich sytuacji. Jeżeli mamy 6 silnych jednostek i zbliża się walka finałowa, to na szkielety zamieniamy wszystkie zbędę jednostki, nawet gdyby to byli mnisi.

Sytuacja odwrotna, mamy złą sytuację i możliwe, że będziemy się bronić w zamku, wtedy zostawiamy zombie, ponieważ mają dość hp, by przedłużyć walkę. Oczywiście pod warunkiem, że zombie będę stanowić jeden ze slotów, inaczej należy je przerobić.