Akademia Wojny - forum

Świat Heroes 3 - Fanarty z HoMM

Red - 2013-09-06, 06:05
: Temat postu: Fanarty z HoMM
Nie śpię, bo przeglądam forum ._.
A przeglądając, wpadł mi do głowy pomysł na taki temat.
Szukałam podobnego, lecz nie znalazłam, więc postanowiłam go stworzyć.

Jak mówi tytuł, wrzucajcie tutaj jakieś ciekawe fanarty z HoMM (na początku chciałam ograniczyć się tylko do III, ale to chyba niepotrzebne). Coś co Was inspiruje, zadziwia, śmieszy, czy znalezione w necie, czy swoje własne, pełna dowolność.

Zacznę od osóbki zwanej BasakTinli, która podpierdzieliła mi pomysł ^^"
Postanowiła stworzyć arty do "całych postaci". Są co prawda w jej pracach błędy i niedociągnięcia, ale daję plus za pomysł i wyobraźnię. Załączam 2 arty na zachętę, resztę można przejrzeć na http://basaktinli.deviantart.com/gallery/45048019




Oprócz tego, znalazłam jeszcze świetny, dynamiczny art z Gelu (ech, te nastoletnie miłości...xD)


autor: http://aloira.deviantart.com

I dwa niezłe arty z jednostkami:


autor: http://dekades8.deviantart.com/
Tarnoob - 2013-09-06, 14:59
:
To coś przepięknego.

Oryginalne artworki – by Brian Kemper, Tracy Iwata i inni – też były niczego sobie i są zgromadzone np. w Kwasowej Grocie, Jaskini Behemota i Celestial Heavens. Niektóre można znaleźć na stronach grafików. Grafiki 3D, które później były podstawą do filmików i do animacji stworów, po prostu biją na głowę współczesne gry komputerowe.

To bardzo piękne, że dożyliśmy czasów, kiedy fanów jest na tyle dużo i są na tyle zdolni, że potrafią tworzyć bardzo ładne, wręcz profesjonalne fanarty i je łatwo udostępniać.

Kto wie, być może kiedyś uda się z tych fanartów zrobić wystrój stron fanowskich. Ciągłe zżynanie z plików gry i oficjalnych artworków – jak tutaj, w JB, AC, Celestial Heavens, Drachenwald, Age of Heroes i World of Heroes – trochę się już przejadło, a grafiki z nowszych gier – Heroes V–VI, Clash of Heroes, Heroes Kingdoms – są po prostu brzydkie i nieklimatyczne. :-P
Red - 2013-09-07, 13:41
:
Kurde, jest zatrważająco mało dobrych artów :C
Aż nabrałam ochoty, żeby samej machnąć jakąś serię.
Udało mi się jeszcze trochę wygrzebać, ale jest tego niewiele.
ps. Całkowicie się z Tobą zgadzam, Tarnoob.



Ten ołówkowy arch jest mega.


Nasza ruda Kasia.


Sandro.

I na koniec mały bonus, który mnie nieźle rozbawił:

Di Caprio - Xeron xDD

tutaj jest tego więcej - http://dead-jilly.deviant...436405?offset=0


edit: hmm, im dalej robię research, tym więcej perełek udaje mi się znaleźć. Jest nadzieja ^^

[ Dodano: 2013-09-11, 04:48 ]
Jako, że nikt specjalnie tematu nie podchwycił, nie będę mieć wyrzutów sumienia pisząc dwa posty pod rząd.
Tym razem znów pospamuję fanartami bohaterów, ale mam już przygotowaną sporą bazę artów z jednostkami na następny raz. ^^













page - 2013-09-14, 13:59
:
Najbardziej podobają mi się: rysunki "całych postaci", "triady" bohaterów dla każdego zamku i archanioły (oczywiście).
Adela ma jednak zbyt wysoki połysk szatek. Chciałbym zobaczyć bohaterów z Lochu w całości, szczególnie minotaurów i Jeddite. Z innych miast bohaterowie tacy jak Xarfax, Tazar czy Piquedram mają potencjał na świetną prezencję.
Red - 2013-09-14, 23:39
:
Kolejny spam, tym razem jednostkami z bagien.


Gnoll


Upg. Gnoll


Gnoll (innego autora)


Lizardman


Bazyliszek


Wiwerna Królewska + Smocza Ważka


"Welcome to Tatalia"
page - 2013-09-15, 00:22
:
Bagno całkiem syte. Autorzy fanartów wydobyli z tych jednostek całe pokłady mroku (Bazyliszek, Lizardman) i zwierzęcej, nieokiełznanej siły. Dobra robota.
Mikus - 2013-09-15, 09:46
:
A mi właśnie bazyl i lizard się nie podobają za to pierwszy gnoll jest niczego sobie ;-)
Tarnoob - 2013-09-19, 10:09
:
Bardzo ładne te fanarty. Mogłyby być spokojnie oficjalnymi szkicami do gier Ubisoftu.

[ Dodano: 2013-09-19, 11:10 ]
Nie wiem czemu, ale tamci jaszczuroludzie kojarzą mi się trochę z żółwiami ninja. :-P
SCS - 2013-09-19, 22:29
:

Tarnoob - 2013-09-21, 11:33
:
Epickie. :-) Pogratulować. Lepsze niż te współczesne oficjalne.
Red - 2013-09-29, 17:15
:
Witam wszystkich, po dwutygodniowej przerwie! Urlop zajebiście mi się udał, więc wracam w bardzo dobrym humorze i żeby choć troszkę nadrobić zaległości - wrzucam kolejne arty. ^^

SCS: Świetny art! Gdzie go znalazłeś? Masz gdzieś może większą wersję?

Smoczki:






Szkice stworów z cytki:





Krewetka - 2013-10-28, 17:35
:
Coś od sb:





2 art według mnie zajebisty :evil: szczególnie ta mroczna strona

[ Dodano: 2013-10-28, 18:09 ]
I jeszcze parę pixel artów, które znalazłam w temacie na forum Kwasowej Groty

http://www.forum.acidcave...TID=1423&page=1
Red - 2013-10-29, 13:17
:
Nareszcie ktoś coś napisał! ^^
Nie chciałam wrzucać dwóch postów pod rząd...

Czy ten włochaty słodziak po prawej stronie na pierwszym arcie to behemot? :D
Na drugim mroczna strona faktycznie ma bardzo fajny klimat.
A co do bohaterów - większość moim zdaniem nie pasuje do klimatu HoMMa, ale niektórych widziałabym w grze.

A teraz kolejna porcja ode mnie:










I na koniec bonus, który mnie rozkłada na łopatki xD


Dago - 2013-10-29, 15:11
:
Włochaty misio jest BOSKI <3 OMG JAKI SŁOOODZIAK JA CHCE GO MIEĆ <3
A minecraftowa Gildia rządzi.
Tarnoob - 2013-11-08, 23:00
:
Red, Krewetka, autorzy i autorki tamtych artów – wymiatacie. Tamten artwork z oblężenia mógł być robiony jakoś przed powstawaniem Heroes IV albo przynajmniej przez tych samych grafików, bo powtarza się klimat, zwłaszcza niektóre mroczne budynki.

Podlinkowane obrazki bohaterów są z fanowskiego projektu Forge i faktycznie, nie wszystkim się mogą podobać, bo są trochę cyberpunkowe i steampunkowe, zwłaszcza krasnolud. Wśród fanów nigdy nie było, nie ma i pewnie nie będzie zgody co do tego, jak dokładnie miałoby wyglądać Forge. Pierwsza grafika to oryginalny portret Maximusa z Might and Magic VII, bohatera także Might and Magic III. To jeden z głównych złych w tamtej grze. Przybył z innego świata i kolaboruje z Archibaldem Ironfistem oraz Kastore’em w Czeluści, stolicy miasta Necropolis w krainie Deyja.

Gdyby Forge wyszło w dodatku Armageddon’s Blade, pewnie zmierzylibyśmy się z Maximusem w kampanii. Oprócz tego istnieje inny, bardzo podobny Maximus w Heroes I i II – New World Computing zaadaptowało dużo grafik bohaterów z gier Might and Magic III–V, ale widocznie wtedy jeszcze nie wiedzieli, że chcą połączyć fabułę tych gier z Heroes w zupełnie inny sposób.