Akademia Wojny - forum

Hyde park - Telewizja z dzieciństwa

Tarnoob - 2011-11-06, 22:53
: Temat postu: Telewizja z dzieciństwa
Jakie programy i seriale z dzieciństwa dobrze wspominacie? Ciągle się Was pewnie zamęcza pytaniami o maturę, studia albo pracę, a przecież czasami dobrze wrócić wspomnieniami do nie tak dawnej przeszłości.

Moje wspomnienia można znaleźć w shoutboksie – jest późno, więc przepiszę może innym razem.

Wielkie pytanie: „Pokemony” czy „Krecik”? :-D
Malekith - 2011-11-06, 22:57
:
Tarnoob napisał/a:
Wielkie pytanie: "Pokemony" czy "Krecik"?
Atomówki.
Leance - 2011-11-06, 22:57
:
Oczywiście, że
Tarnoob napisał/a:
Pokemony
Co to niby jest
Tarnoob napisał/a:
Krecik

?!
Amitamaru - 2011-11-06, 23:01
:
Pies Huckelberry.
Ja - 2011-11-06, 23:09
:
Pieśń o Rolandzie.
Tarnoob - 2011-11-06, 23:09
:
Podkreślę jeszcze raz spostrzeżenie, które uczyniłem w shoutboksie. Otóż na repertuar bajek, a przez to i wspomnień z naszego dzieciństwa wpływa to, jakie kraje są na świecie najbardziej wpływowe i rozwinięte:
– Dom dla zmyślonych przyjaciół Pani Foster, Fraglesy – USA (1. gospodarka świata)
– Pokemony, Dragon Ball Z – Japonia (2. gospodarka świata)
– Albert i Zora, Kuba Guzik – Niemcy (3. gospodarka świata)
– Było sobie życie, Szadoki i wielkie nic – Francja (4. gospodarka świata)
– Listonosz Pat, Bob Budowniczy, Tygrysek Etelbert – Wielka Brytania (5. g. św.)
– Aparatka – Kanada
– Klub Winx – Włochy

G7, jak widać, wpływa nie tylko na politykę świata, ale i na wspomnienia z dzieciństwa młodego pokolenia Polaków…
bartman - 2011-11-06, 23:14
:
Cytat:
Co to niby jest
Tarnoob napisał/a:
Krecik

?!


Jak można nie znać Krecika??
Krecik, Sąsiedzi, Bolek i Lolek, Wilk i Zając, Zwariowane Melodie, Brygada RR, Smurfy,
a z innych.. Laboratorium, Koło Fortuny, Tok Szok, Sportowa Niedziela i Eurogoals:)
oczywiście wszystko to w przeciągu dobrych 8-10lat
Tarnoob - 2011-11-06, 23:18
:
Kiedyś była jeszcze „Randka w ciemno” z Tomaszem Kamelem no i oczywiście „Życiowa szansa” z Krzysztofem Ibiszem, kiedy był jeszcze stary… Kiedyś się chyba trafiło komuś trzy razy z rzędu pytanie z kategorii „boks i sporty walki”.

Był też jeden przypadek, kiedy człowiek odpowiedział na wszystkie pytania, ale nie wygrał maksimum, bo wprowadzał zbyt niskie stawki.
bartman - 2011-11-06, 23:20
:
Zawsze wolałem Milionerów, ale najlepszy i tak był Miliard w Rozumie, no i może jeszcze Wielka Gra
Tarnoob - 2011-11-06, 23:23
:
Tak, chyba te trzy teleturnieje – Wielka Gra, Miliard w Rozumie i Jeden z Dziesięciu – były mniej widowiskowe, miały niższą oglądalność i niższe nagrody, ale rzeczywiście sprawdzały ludzką wiedzę i miały niewiarygodny prestiż… Tam pytań było nie 10, a kilkadziesiąt, jeżeli nie więcej.
bartman - 2011-11-06, 23:27
:
Zdecydowanie. Był jeszcze Va Banque, do którego kiedyś startowałem i cholera jednej poprawnej odpowiedzi mi zabrakło w eliminacjach, a niedługo potem program zdjęto z anteny.
Leance - 2011-11-06, 23:33
:
bartman napisał/a:
Jak można nie znać Krecika??

Ależ oczywiście znam Krecika, ale czym jest Krecik przy Pokemonach? Ten pierwszy - fajna bajeczka, te drugie - połowa życia w I i II klasie podstawówki.

[ Dodano: 2011-11-06, 23:35 ]
Tarnoob napisał/a:
teleturnieje

NIKT I NIC NIE PRZEBIJE IDŹ NA CAŁOŚĆ
Tarnoob - 2011-11-06, 23:35
:
Pamiętam, jak w zerówce pani postawiła mnie do kąta za bawienie się z kumplami w pokemony. :-D Byłem bodaj scytherem.

[ Dodano: 2011-11-06, 23:35 ]
No tak... I ten zonk... :-D
bartman - 2011-11-06, 23:36
:
Ten pierwszy - dobranocka i wspomnienia z dzieciństwa, te drugie Polsat i jakaś tam kreskóweczka. Czyli mam na odwrót :-)
Tarnoob - 2011-11-06, 23:40
:
Krecik był bez wątpienia jedną z najbardziej charyzmatycznych postaci XX w., może nawet porównywalną z Hitlerem czy Clintonem.