Akademia Wojny - forum

Nowe miasta i nie tylko - The Forge

Olek - 2011-07-05, 13:01
:
Dla mnie to wszystko nie pasuje do Heroesów. Dobra Tarnoob, to co aktualnie się dzieje to są pozostałości po ultra-cywilizacji, ale to było kiedyś! Upadek tej cywilizacji spowodował, że nie wróci już więc jest fantasty i nagle z nicości science fiction? To nie odrodziło by się tak szybko. A poza tym nie było nigdzie w uniwersum might and magic mowy o jakiś dziwnych wydarzeniach zwiastujących pojawienie się nowoczesności.
Player - 2011-07-05, 13:44
:
Forge miało się pojawić w Armageddon's Blade jako fabularne następstwo zwyciężenia ciemnej strony w M&M VII (której akcja rozgrywa się oczywiście na Antagarichu).

O tu jest nawet to samo napisane, ale ze szczegółami fabularnymi: http://pl.wikipedia.org/w...Blood_and_Honor

Zresztą te elementy sf zostały utemperowane już w H3 RoE, bo Kreeganie tak naprawdę powinny wyglądać tak:


A nie jak jakiś diabieł w ogrodniczkach z kosą, co się teleportuje

a ich "zamki" tak:

albo tak


Sorry za rozjechanego posta, ale nie macie spoilerów.
j@kubek - 2011-07-05, 15:31
:
Olek napisał/a:
A poza tym nie było nigdzie w uniwersum might and magic mowy o jakiś dziwnych wydarzeniach zwiastujących pojawienie się nowoczesności.

Złe zakończenie Might and Magic 7 się kłania. A odwiedzenie super-mega nowoczesnego statku u wybrzeży AvLee i wydobycie oscylatora by można było założyć Kużnię, to co? Pies? Pojawienie się "Niszczyciela" na Jadame.
W poprzednich częściach jest również sporo "nowoczesności" lecz nie miałem przyjemności w nie grać. Tak jak napisał Player Kreeganie powinni wyglądać tak jak na tych obrazkach. Nie można wykluczać, że Diabły, Arcy diabły, Demony itd. są jedną rasą ale maja wiele odmian. Stąd ich różne wyglądy...
Olek - 2011-07-19, 00:35
:
W naszych czasach jest tyle ludzi, których nie obchodzi klimat w grach, że z pewnością jakieś 70% z nich chętnie przyjęło by Forge.
Witchking - 2013-04-16, 08:50
:
Pomijając dyskusje na temat tego czy forge jest fajne czy nie prezentuję moją prace zbierającą materiały na ten temat w jeden projekt:



Oto testowa wersja forge pod VCMI stworzona przeze mnie z materiałów dostępnych w necie:
http://www.speedyshare.com/2JxVY/forge-0.2.rar

Całość wykorzystuje prace polskiego forge teamu w którego skład wchodził między innymi Sower i Chad. Po za ich pracą w modzie pojawiają się czołgi zrobione przez Axalotla, gobliny i pyro Alexandera, Ogry, minotaury i Tritha, ekran miasta udostępniony przez wydawców, Zombie i temat miasta Hobbita, Bohaterowie i balans społeczność kwasowej grot, puzzle StasPv, siedliska Obserwatora, miasto na mapie zaczerpnięte z ukraińskiego projektu forge.
Skiper - 2014-10-14, 15:30
:
Sam pomysł, wygląd miasta i klimat jak dla mnie super. Coś oryginalnego. Tylko jeśli chodzi o jednostki - jestem na nie. Gdyby były oryginalne to owszem, ale taki recykling starych stworów i hybrydy typu nago-czołgi czy minotaury z plecaczkami to porażka. Gdyby postawili na coś bardziej oryginalnego i zupełnie nowego to byłoby miasto wręcz idealne. ;)