Akademia Wojny - forum

Hyde park - Czego się boicie?

Leance - 2011-01-14, 18:16
:
Cytat:
Olek jeśli doktor i nauczyciele fizyki tak mówią to tak jest. Więc się uspokój dla dobra swojego i twojej reputacji.

No własnie! To jest porządne forum i nie tolerujemy tutaj takiego zachowania!
Cytat:
Pewnie coś źle usłyszałeś od tego twojego doktorka! Nie ździw się jak nie skończysz studii!

Nie wiem, czego uczą na przyrodzie, ale 'siła' to tylko nazwa umowna w tym wypadku; jeśli jakiś obiekt utrzymuje siła grawitacyjna, to nie ten obiekt działa z jakąś siłą, ale jakaś siła działa na niego:roll:
PS Widzę tu przyszłego geniusza fizycznego. Nawet Einstein nie obalał wielkich teorii w wieku 11 lat...
yarzapp - 2011-01-15, 08:52
:
Leance napisał/a:
Nie wiem, czego uczą na przyrodzie, ale 'siła' to tylko nazwa umowna w tym wypadku;

Zgadza się, jest to siła pozorna, czujemy, że działa na nas jakaś siła, a tak naprawdę żadna nie działa
Leance napisał/a:
jeśli jakiś obiekt utrzymuje siła grawitacyjna, to nie ten obiekt działa z jakąś siłą, ale jakaś siła działa na niego

Otóż grawitacja też nie jest siłą, wspomniany
Leance napisał/a:
Einstein

stwierdził, że grawitacja to reakcja bezwładności na zagięcie czasoprzestrzeni wokół dużego skupiska masy lub energii, takiego jak planeta, gwiazda, czarna dziura etc. (patrz ogólna teoria względności Einsteina).
Leance - 2011-01-15, 11:41
:
yarzapp napisał/a:
stwierdził, że grawitacja to reakcja bezwładności na zagięcie czasoprzestrzeni wokół dużego skupiska masy lub energii, takiego jak planeta, gwiazda, czarna dziura etc. (patrz ogólna teoria względności Einsteina).

Ja się kłócić nie będę, jeśli tak mówisz, to zapewne masz rację :-P
Edit Chyba dotarło do mnie o co w tym chodzi, szkoda tylko że nie rozumiałem tego przed sprawdzianem z grawitacji w I klasie...
bartem789 - 2011-01-21, 16:09
:
Boję się przechodzić fabułę Postal 2:Eternal Damnation.
Tamika - 2011-01-21, 18:39
:
Popieram, Morgan_Ghost, Bieber to zmora ludzkości jest.
@Internal:jakbym umiała pływać to może bym spróbowała;) No i boję się jeszcze mojej nauczycielki od fizyki. Gigantyczny pająk plujący ogniem;)
bartman - 2011-01-24, 13:37
:
Chyba się tutaj jeszcze nie wypowiadałem.
Boję się głupoty ludzkiej, "bezinteresownej" nienawiści - uprzedzeń rasowych, kulturowych, religijnych i innych. Boję się niektórych polityków i ludzi "mediów", którzy często nakręcają spiralę nienawiści dla własnych interesów i ambicji.
Boję się tego jak łatwo ludźmi można manipulować, tak że krzyczą najgłośniej
Player - 2011-01-27, 21:32
:
Nie słyszeliście o dmuchaniu balonów to jest tzw. technika na hiszpana. Chyba, że mówicie o innych balonach, to ich się nie dmucha, tylko wkłada się do nich sisiorka w stanie erekcji.

A boję się pająków, wody wyższej niż ja i że umrę na jakieś choroby w młodości, nie spełniwszy swych planów.
bartman - 2011-01-27, 22:35
:
Cytat:
nie spełniwszy swych planów.


Nauki pływania?
Sandro123 - 2011-01-27, 22:36
:
Boję się jak patrzę na rasistyczne posty w temacie "kawały"
Leance - 2011-01-27, 22:46
:
Sandro123 napisał/a:
rasistyczne

Co to znaczy? :roll:
Heh, nikt jeszcze nie napisał, że boi się śmierci. Widocznie prawdą jest, że ludzie boją się już samego strachu przed nią.
Mikus - 2011-01-28, 16:44
:
Sandro123 napisał/a:
Boję się jak patrzę na rasistyczne posty w temacie "kawały"


To że ktoś opowiada takie kawały, nie znaczy że jest rasistą ;) Ja znam ich mnóstwo ale rasistą nie jestem, jestem polakiem i z polaków również potrafię się śmiać, o nas też jest w końcu mnóstwo kawałów.
Sandro123 - 2011-01-28, 19:12
:
Nie powiedziałem że wypowiadają się tam rasiści, tylko ,że te kawały są rasistyczne i mocno kontrowersyjne, Napisałem tego posta z przymrużeniem oka.
bartem789 - 2011-01-28, 20:01
:
Leance napisał/a:
Heh, nikt jeszcze nie napisał, że boi się śmierci. Widocznie prawdą jest, że ludzie boją się już samego strachu przed nią.
Nic dziwnego.Chyba każdy się jej boi...W końcu jakiś głupek pokazał światu kostuchę z tym paskudnym i strasznym ryjem.
teh - 2011-01-30, 22:10
:
Boję się:
-pająków
-pająków
-pająków
Mikus - 2011-01-30, 22:32
:
A ja się boję ludzi ;) Nie mam paranoi nie myślcie sobie, wystarczy na to logicznie spojrzeć. Tylko ich zachowania nigdy nie przewidzisz, węży, pająków, skorpionów czy rekinów można unikać ale nie ludzi. Jakby nie patrzeć żyjemy w posranym społeczeństwie.