Akademia Wojny - forum

Miasta i Budynki - Nieprzydatne budynki

czorbok - 2007-10-02, 18:05
:
Może chodziło Ci o twierdzę, bo to tam jest gildia najemników i niedobór kryształów na behemoty i cyklopy. No jakieś rozwiązanie z tym wymienianiem jest, ale jeśli są gdzieś kryształy na mapie do zebrania to lepiej armią się po nie wybrać niż zamieniać jednostki - bardzo nie korzystne są te wymiany. Jestem ciekaw czy jak się ma dużo targowisk to czy się dostaje więcej zasobów, nigdy tego nie sprawdzałem.
Shakti - 2007-10-03, 21:09
:
Przelicznik w targowiskach zwiększa się, aż do uzyskania 6 targowisk. Potem już żadna różnica czy masz 6,7 czy 107. Umiem odróżnić bastion od twierdzy. Co zrobisz gdy masz np. 300 zjaw w armii i 30 złotych smoków gotowych do rekrutacji? Gdybyś zajął kopalnię to czekałbyś 2 miesiące, żeby uzbierać odpowiednią ilość. Za jednostki dostajesz kryształy od razu.
czorbok - 2007-10-04, 11:55
:
Chodziło mi o to czy jak się ma dużo targowisk to się dostaje więcej zasobów w gildii najemników? Podejrzewam, że nie.

Chodziło mi raczej o szukanie gotowych zasobów na mapie, a nie kopalń - te wiadomo, ze trzeba zajmować, a czasem są gdzieś za stworami losowe zasoby itp.
A gdybym bardzo potrzebował zasobów to wolałbym wymienić inne zasoby lub nawet złoto niż poświęcać inne jednostki. Zależnie od ilości targowisk mogłoby się bardziej opłacać wymieniać złoto na kryształy niż kupować zjawy i je wymieniać na kryształy.
Poza tym nawet mając 30 smoków dobrze jest se zostawić 300 zjaw 'na zapleczu'.
Wyjątkiem są tylko naprawdę nietypowe mapy - i tam, rzeczywiście mógłbym przykładowe zjawy wymienić.
Dracon - 2007-10-07, 17:05
:
Wg mnie, raczej nieprzydatnym budynkiem jest szkieletornia, bo szkielety i tak są najsłabsze w Nekropolii, to po co zamieniać w nie inne jednostki a jak się do ciebie przyłączą jakieś to wole je zostawić w zamku aby strzegły bo wszystkich nieumarłych wolę dać dla bohaterów
(Szkieletornia jest przydatna w kampanii "Niech żyje król" :-) ).
czorbok - 2007-10-09, 13:08
:
Szkieletornia jest przydatna do wymiany 1-poziomowych jednostek z innych zamków.
Dracon - 2007-10-09, 15:13
:
E tam, ja tam wolę np. centaury czy pikinierów niż szkielety lepsze. Albo Gremliny - zasięgowce. Najwyżej rusałki i chochliki się nadają do przemiany...
lol772 - 2007-10-09, 15:54
:
No a jednostki większych poziomów można zamienić na zjawy.
Morgan-Ghost - 2007-10-09, 16:18
:
Panie Dracon, a co by pan powiedział gdyby na planszy można było rekrutować w kilku miejscach chłopów? Np. 4 chaty, co nam daje 100 szkieletów na tydzień.
czorbok - 2007-10-09, 16:18
:
Dracon napisał/a:
Etam, ja tam wolę np. Centaury czy Pikinierów niz szkielety lepsze. Albo Gremliny- zasięgowce. Najwyżej rusałki i chochliki się nadają do przemiany...

A jak masz armię szkieletów i reszty trupiaków oraz kilka centaurów i chochlików, których i tak do armii nie mieścisz, to nadal wolisz te drugie? Dzięki szkieletorni można stworzyć dużą ilość szkieletów w jednym oddziale.

A co do tych zjaw z lepszych jednostek to to jest w podstawowej wersji czy w dodatku?
[GA]Kamil39 - 2007-10-26, 20:12
:
Mnie tam nie robi różnicy czy tych 100chlopow zamienię na szkielety czy nie za każdą walkę gdy gram nekropolią (gram zawsze Isrą) dostaję masę szkieletów i nawet nie chce mi się innych jednostek przytłaczać i zamieniać inaczej jak się przyłączy legion chłopów a tak łazić po tych chatkach się nie opłaca... a według mnie najbardziej nieudanym budynkiem jest stocznia chyba w Zamku jest całun choć na malej mapce jest fajne ;-)
Morgan-Ghost - 2007-10-26, 22:05
:
A jak to jest początek planszy? 100 chłopa=100 szkieleta za darmo. Zwłaszcza jak się da trudność 200%...
[GA]Kamil39 - 2007-10-27, 13:18
:
Ja gram zawsze random map i rzadko się pojawiają chłopi koło zamku a jak później w grze znajdę te domki chłopów to już nie są mi potrzebne poza tym rzadko gram nekropolis ale jak coś staram się żeby licze zamiast szkieletów przychodziły :-D

nie rób tylu błędów ///matej64
Skwer - 2008-02-27, 09:10
:
tu piszemy o nieprzydatnych budowlach, a nie o tym w jakie mapy gramy i jakimi miastamii!
...całun ciemności jest za równo dobrym budynkiem (z uwagi na to, że zasłania mapkę), ale też może się okazać zgubienny, gdyż przydaję się tylko z komputerowym graczem.. w innym wypadku zdradza położenie naszego miasta
[GA]Kamil39 - 2008-02-27, 14:37
:
skwer123 napisał/a:
tu piszemy o nieprzydatnych budowlach, a nie o tym w jakie mapy gramy i jakimi miastamii!
ten post byl na temat szkieletorni grgr? cos nie pasi??? nie byl na temat??
Tarnum2 - 2008-03-02, 14:28
:
Nieprzydatne
-Bractwo miecza[chała]
-Całun ciemności[załamka]
-Podziemny Tunel[zawał]