Akademia Wojny - forum

Hyde park - Kącik artystyczny - Opublikuj swoją twóczość!

Sauron - 2010-08-21, 09:39
: Temat postu: Kącik artystyczny - Opublikuj swoją twóczość!
W tym temacie można publikować własną twórczość. Nie zabraknie miejsca na oceny, recenzje, krytykę, komentarze.
Ja zacznę
"ROZPRAWA O ISTARI"

W rozprawie tej jest brak śródziemskich znaków.

Istari(czarodzieje) z twórczości Tolkiena to postacie niewątpliwie zagadkowe. W tej krótkiej rozprawie przytoczę kilka informacji na ich temat.
Istari to istoty potężne, zrodzeni z myśli Iluvtara (Boga) jako Ainurowie. Pochodzą konkretnie z grupy Majarów - istot zesłanych na Ardę (Ziemię). Majarowie to były słabsze rangą potężne duchy. Ich zwierzchnicy to Valarowie.
CZŁONKOWIE BRACTWA
Curunir - Saruman
Olorin - Gandalf
Aiwendil - Radagast
Alatar - nie ma (nieznane)
Pallado - nie ma (nieznane)
imię w Valinorze - imię w Śródziemiu

Króciutki tekścik brzmi w oryginale dłużej, ale nie przytoczę go.

Mam nadzieję iż temat się spodoba (moje teksty już się nie spodobają :lol: )
bartman - 2010-08-22, 13:43
:
Sauron wybacz, ale skoro piszesz o świecie tolkienowskim to gdzie Twoja twórczość i wkład "autorski"?
poza tym o co tak naprawdę chodzi z tymi kilkoma zdaniami i wyrwanymi z jakiegokolwiek kontekstu informacjami?
Sauron - 2010-08-23, 13:08
:
bartman, No niewiem :) Mówię, iż to jest wersja z tylko paroma informacjami. W oryginale jest ich 10 - 20 razy więcej. Zakres mojej twórczości jest spory - od wierszy przez opowiadania i powieści do dokończeń istniejących powieści/opowiadań i rozprawy popularnonaukowe. Jakby ktoś zamierzał mogę dodać zakończenie paru książek (nie rozwinięte)
zlatan - 2010-08-23, 13:12
:
Nie szkoda Ci marnować czasu na pisanie jakichś bzdur o wymyślonych ludzikach z jakiejś książki?
Sauron - 2010-08-23, 13:16
:
zlatan, nie. Zdecydowanie. Nie wiem czy wiesz ale w przyszłości na kolonii paleontologicznej będę miał sporo czasu na pisanie różnych interesujących tekstów, tak popularnonaukowych o erach paleozoicznych, paleobotanice, paleontologii itp. jak i książek / opowiadań przygodowych lub fantastycznych. TO może być pasja mojego życia (druga - pierwsza to paleontologia, paleobotanika itd.)
Jakby nie było zrozumiałe to przepraszam.
zlatan - 2010-08-23, 13:22
:
Sauron napisał/a:
Jakby nie było zrozumiałe to przepraszam.

Nie jest. Wybaczam.
Sauron - 2010-08-23, 13:26
:
zlatan, wyjaśnię Ci to (innym zresztą też)
Paleontologia - nauka o Wielkich Jaszczurkach (popularnie dinozaurach) oraz o innych organizmach żywych zwierzęcych żyjących w pasmie dewon - kreda także sprzed epoki dinozaurów (czyli np. z permu). Perm, kreda, dewon itd. to są epoki w erach.
Paleobotanika - nauka o roślinach z przestrzeni dewonu - kredy
zlatan - 2010-08-23, 13:29
:
Znam te terminy, nie o to chodzi.

Nie rozumiem, po co pisać o jakichś Gandalfach i komu to potrzebne. I powiedz lepiej, co to jest kolonia paleontologiczna.
Sauron - 2010-08-23, 13:32
:
Nie wiem komu potrzebny taki szajs. Nie - wiem! Fanatykom J.R.R. Tolkiena (czyli mnie).
Kolonia paleontologiczna to np. 6 zbitych domków i parę namiotów na pustyni Gobi (na przykład)
Maszkarra - 2010-08-23, 14:56
:
Sauron napisał/a:
Fanatykom J.R.R. Tolkiena


Fanom ;) Fanatyk ma zabarwienie negatywne, chyba, że za takiego się uważasz.
Co do Tolkiena.. Facet napisał świetną trylogię (i wprowadzającego do niej Hobbita), naprawdę miło się czytało. Polecam wszystkim niedowiarkom :-P
j@kubek - 2010-08-23, 15:07
:
Ja nie czytałem i jakoś nie zamierzam czytać Tolkiena. Wole polskich autorów ;-)
Sauron - 2010-08-24, 09:59
:
Maszkarra napisał/a:
Facet napisał świetną trylogię (i wprowadzającego do niej Hobbita)

Czyli znasz tylko tyle?
Maszkarra napisał/a:
Fanatyk ma zabarwienie negatywne

I takim jestem.
j@kubek, nie wiesz co tracisz, choć Polacy są również nieźli.
SebaSan1981 - 2010-09-03, 21:49
:
Mocno to stare bo ma już klka lat ale wrzucę...


bartman - 2010-09-03, 23:13
:
Niezłe, podoba mi się taki styl. Trochę kojarzy mi się z "miejskimi' rysunkami Papcia Chmiela, tymi z większą ilością szczegółów - ale wielkim znawcą nie jestem ;-)
Komiksy mógłbyś rysować. Ciekawe jakby Ci wyszły bardziej dynamiczne obrazki.
Lowcakur - 2010-09-04, 13:22
:
http://img96.imageshack.us/img96/7636/rycerzp.jpg
A oto moje dzielo, Black Knight z Monty Python i Swiety Grall.