Akademia Wojny - forum

Jednostki - Kryjówka złodziei

black wolf - 2009-08-14, 00:23
: Temat postu: Kryjówka złodziei
Witam jest to mój pierwszy post i chcę się spytać o obiekt kryjówka złodziei czy jak pokazuje moją najmocniejszą jednostkę w oddziale to czy jest tak napewno w realiach bo raz miałem w armii harpią wiedźmę magoga i żywiołaka burz na 1 miejscu żywiołak żadna dziwota :-| ale jak go wyrzuciłem z oddziału to mi pokazoło że na 2 miejscu jest magog nie harpia wiedźma dlatego się pytam czy na pewno tak jest w realiach gry :?: .

Bardzo proszę o odpowiedź :!: :!:
Paweł - 2009-08-14, 07:37
:
Przyznam, że kryjówka złodziei naprawdę dziwnie wskazuję.
Wiem, że Magoga wskazuje jako najlepszego nie licząc Żywiła burzy, Magog sam w sobie jest przeciętną jednostką, ale przecież z niego robi się Demony Czartem- może dlatego autorzy tak to ustalili? No tak, Czarta też pokazuje jak najlepszego, lecz jestem pewien, że tylko i wyłącznie dlatego, że przyzywa demony.
Jest wiele jednostek, których pozycja może być dosyć kontrowersyjna. Według mnie autorzy ustawiając to akurat tak mieli jakieś powody. ;-)
Malekith - 2009-08-14, 08:42
:
Może to cena?
Paweł - 2009-08-14, 09:13
:
Może tylko w przypadku tych jednostek, ale ogólnie wątpię, bo Tytan jest droższy od Archanioła, a pokazuje go niżej. Jest wiele takich sytuacji. Wydaje mi się, że cena u tych jednostek to zbieg okoliczności.
black wolf - 2009-08-14, 09:32
:
Albo raz jeszcze chciałem sprawdzić 4 poziom to się wystraszyłem jak zobaczyłem że na drugim miejscu jest bazyliszek a dopiero na piątym krzyżowiec :-o
altaeir - 2009-08-14, 12:29
:
Paweł napisał/a:
Tytan jest droższy od Archanioła, a pokazuje go niżej.

Nieprawda. Giganci z upem kosztują 30k golda, 40 klejnotów i jeszcze jakieś inne surowce, ale nie aż tak dużo. Anioły i archy kosztują 40k golda i po 20 każdego cennego surowca. Arch kosztuje 5k i 3klejnoty, tytan 5k i 2klejnoty. Jeśli w tym co napisałeś chodziło ci o koszt razem z innymi siedliskami, dla mnie nie jest to takie ważne.I tak trzeba zbudować wszystkie siedliska, a zamek nie postawi wszystkiego w 1tyg.
Paweł - 2009-08-14, 12:53
:
Nie rozumiem. Chodzi o cenę indywidualnej jednostki. Wszystko sprawdzałem na wersji bez pliku podwyższającego cenę Archanioła czyli kosztuje tylko 5000 tysięcy, bez klejnotów.

Pragnę dodać, że tu chodzi o siłę jednostki, a nie całego miasta, więc nie wiem alt o co ci chodzi.
altaeir - 2009-08-14, 13:36
:
Nie ma czegoś takiego jak plik podwyższający cenę.Po patchu uznawanym na całym świecie archy kosztują 5k i 3klejnoty.
j@kubek - 2009-08-14, 14:19
:
A nie chodzi raczej o ilość oddziału? :-P
black wolf - 2009-08-14, 14:28
:
Nie, kiedy robiłem testy chciałem żeby jednostki były w tej samej ilości nie większe nie mniejsze więc to odpada ;-)
Niemotko - 2009-08-14, 14:49
:
Jeśli się nie mylę, to komp po prostu wybiera kolejność po współczynniku AI Value. Można go ustawić w pliku crtraits.txt.
black wolf - 2009-08-14, 15:11
:
Ale co to jest ten AI Value siła jednostki?
Paweł - 2009-08-14, 17:53
:
altaeir napisał/a:
.Po patchu uznawanym na całym świecie archy kosztują 5k i 3klejnoty.

To nic nie wyjaśnia, gościu. Test już dawno robiłem na zwykłej wersji, a na tej z patchem również i wszystko jest tak samo. 8-) Cena na pewno na to nie wpływa. Jednostki są ustawione tak, ponieważ autorzy tak uważali- to jedyny rozsądny powód przez, który zbójecka kryjówka tak wskazuje.
altaeir - 2009-08-14, 18:27
:
Nie twierdzę, że wyjaśnia. Po prostu nieprawdą jest, że tytan jest droższy od archa.Zobacz stronę wcześniej, cały czas o to mi chodziło.
To co napisał Niemotko może być prawdą, bo kusze mają ten współczynnik w wysokości 184, a magogi bodajże 240. Ciekawi mnie za co jeszcze odpowiada ten współczynnik.
ProXy - 2009-08-15, 19:21
:
Może alfabetycznie? :)
Nie oprócz żywiołaka wszystkie przykłady by pasowały...
Niemotko
Nie każdy ma te pliki, po za tym taki Jednorożec ma 1806, a bitewny 950, o ile dobrze odczytałem, bez sensu... A Gogi mają Fight Value 240 z tego co widzę.