Akademia Wojny - forum

Seria Gier HOMM - Heros of Might and Magic IV

Anonymous - 2007-07-08, 10:59
: Temat postu: Heros of Might and Magic IV
Podejrzewam, że jako fani "Hirołs" III nie lubicie Heroes IV. Ja jednak uważam, że to nawet fajna gra - trzeba się tylko przyzwyczaić. A co Wy myślicie na ten temat?
Pioter ziom - 2007-07-08, 16:47
:
Jak miałem wybrać pomiędzy sagą heroes I-III, a heroes IV Złota edycja wybrałem heroes I-III. Po prostu uważam, że w heroes IV narobili bałaganu. Nie mogli kontynuować tego i usunąć jakiś zamek po stronie zła i znowu zrobić przygody Katarzyny, Gelu? ( Przygody Crag Hacka teś mogli kontynuować taki fajny facet :-D )
mbehemot - 2007-07-08, 22:11
:
Kiedyś grałem u kumpla w Heroes IV to powiem Wam, że nie zrobił na mnie złego wrażenia. Grafika nie jest zła, podoba mi sie ze bohater moze walczyc, jednostki mogą same poruszać się na mapie przygody. Podoba mi sie także wygląd miasta z mapy przygody, nie jest tak jak w H3(zwykly budynek) tylko widac mury i rozne budynki.
Ogolnie mowiąc Heroes 4 jest spoko, ale wole H3 :-)
Majer - 2007-07-11, 22:58
:
szcerze mowiac jak zalatwilem sobie pirata h4 to przy instalacji mowie lol co to bedzie za hit. Jesze jak dzis pamietam ze leciala w telewizji reklama H4 nnie wiem czy ktos z was pamieta. Potem zarabisty filmik poczatkowy. Uruchamiam gre a tu wow dobry zamek fajnie wyglada itp. jednak po 2 godz gry emocje opadly i juz patrzylem realistycznie na ta gre i powiem tak widzi mi sie ze jak kupisz cytadele,zamek,fort itp. to widac to na mapie przygody. Podobala mi sie tez fabula kampan. Jednostki tez niczego sobie i mozna powiedziec ze nie jest zla gra tylko jak tak na nia patrze to brakuje jej tego "czegos" takiego naturalnego blasku i wdzieku jak w H3 i dlatego szybko odstawilem go na polke i nawed sie o dodatki nie staralem. Potem tez to pamietam wielkie oczekiwanie na H5 w sumie nie tak dawno . Czytanie recenzji sciagnia trailerow - chyab zle napisalem. I wkoncu byl ten dzien kiedy wyszlo. Niestety nie chodzi mi ale mialem okazje grac wiele razy i stwierdzam ze posiada to "cos" ale nie w takim stopniu co H3.


"cos" - to pojecie zrozumie tylko prawdziwy fan i znawca heroesa jest to klimat polaczony z muzyka, grafika i fabula ktore razem ze soba sa dzielem sztuki hehe mowie jak jakis poeta 8-)
Pioter ziom - 2007-07-12, 16:28
:
Majer!!! Ja wiem co to! Przede wszystkim klimat!!! Muzyczka, i... dość stara grafika H3. I powiem jeszcze jedno: jednostki są "cieplejsze" w H3. Ehhhhh... Ja zanim kupiłem H3 Złota Edycja czytałem fora... oglądałem jednostki... a kupiłem tę gre bardzo nie dawno. I nie często też gram.
Najlepiej żeby to zrozumieć, trzeba zobaczyć pierwszy raz odrodzenie erathii. (najlepiej zobaczyć albo zagrać zamkiem) Ja zobaczyłem jak mój kolega pokazał mi po raz pierwszy archanioły... i pokazał mi jak zmiótł wrogich pikinierów... Ach! wspomnienia...
lol772 - 2007-07-19, 12:13
:
Umnie w 4 leci ciągle ta sama dobijająca muzyczka
Gyross - 2007-07-21, 13:03
:
H4 na popczątku kosztowała 99zł i myślę sobie: nie opłaca się za drogo. Kumpel mi załatwił pirata - po angielsku i jakoś się grało, w sumię gra - jako produkt niezła. Tylko ta cena. Ale mineły dni, miesiące, lata i teraz H4 można kupić za symboliczne 20zł i to z obydwoma dodatkami. Przy najbliższej okazji zamierzam kupić oryginał, ale chyba lepiej zamówić przez gram.pl.
lol772 - 2007-07-28, 19:12
:
a propo gram ile płaci sie za pszesyłke????
Anonymous - 2007-07-30, 13:19
:
lol772 napisał/a:
Umnie w 4 leci ciągle ta sama dobijająca muzyczka

Tym razem wyjątkowo zgadzam się z Lolem. To, co mnie najbardziej irytuje w Hirołs IV to ścieżka dźwiękowa. Nie mówię, że jest fatalna - twórcy musieli włożyć przecież mnóstwo czasu i pracy w jej przygotowanie, ale jeśli chór miał denerwować graczy, to spełnia swoje zadanie :-)
Pioter ziom - 2007-07-30, 15:11
:
To muzyczka jest ta sama co w h3? w h3 denerwujące jest UUUUUuuuuuuuuu.... i obniżają nam się morale...
Anonymous - 2007-08-18, 22:12
:
A ja wam powiem że mi się Heroes 4 podoba podoba jednak nie zkradł mojego serca pozostaje wierny 3 chociaz ostatnio coś pogrywałem w Heroes IV osobiście uważam że jest to nieźle zrobiona gra
Dracon - 2007-10-07, 17:26
:
A ja mam Heroes 4 od wczoraj chyba od godziny 16:30 albo 17:30 i mi się nawet podoba z pewnością lepszy od 1 i 2 ale z Heroesem 3 nie mogę go porównywac bo wg mnie to zupełnie coś innego choć pewnie pomyślicie że gadam bez sensu... Wiem, że większość ludzi nie lubi HoMM 4 ale mi, jak pisałem, bardzo się podoba brakuje mi jeszcze tylko 5 do uzupełnienia kolekcji..

:evil: :evil: HEROES 2 i 4 MAM ORGINAŁY HEROES 3 MAM I PRZEGRANE, I ORGINAŁ WIĘC JAK NIC NIE WIESZ O MOICH GRACH TO SIĘ LEPIEJ NIE ODZYWAJ A NAJLEPIEJ PISZ W SWOICH POSTACH A NIE PRZYCZEPIAJ SIĘ DO MOICH NO I KTO TU ZACZYNA :evil: :evil:
lol772 - 2007-10-07, 17:43
:
a ja już mam całą kolekcję
Mefisto - 2007-10-11, 15:07
:
jejciu ale nerwy w tym przedostatnim poście...
jeśli chodzi o mnie, bardzo lubię Heroes IV, chyba nawet na równi z Trójeczką.
szczególnie odpowiada mi możliwość przemieszczania się samych jednostek
Filipp - 2007-12-11, 19:29
:
Po pierwsze primo ciekawe jednostki
po drugie primo możliwość poruszana się samych jednostek
po trzecie primo miasto fajnie wygląda na mapie
po czwarte primo trójeczka lepsza o jakieś 10% czyli wygląda to mniejwięcej tak Heroes III vs. Heroes IV 55 :45