Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Reply to topic
Ważki przy drodze
Author Message
Leance 



Helped: 44 times
Age: 30
Joined: 05 Aug 2009
Posts: 2682
Location: Warszawa / Lublin
Posted: 2010-01-08, 15:58   Ważki przy drodze

Chciałbym przedstawic moja oryginalną mapę, którą zrobiłem gdzieś w zimie 2002/2003. Nie dokonywałem w niej zbyt wiele zmian, dlatego nie czepiać sie jej niezbyt skomplikowanej konstrukcji :lol:
Oczywiście została zrobiona na grę na 80%, ale na 200% nie jest już tak prosta.
Komentarze, uwagi i bluzgi na mapę mile widziane ;-)

ważki rzadza.h3m
Download 589 Time(s) 7.56 KB

 
czorbok


Helped: 5 times
Joined: 28 Sep 2007
Posts: 200
Posted: 2010-01-09, 16:13   

Ogolnie mapa fajna, nietypowa, ale chyba ma powazny błąd, ktory robi z niej banalnie łatwą mapę.
kolo zielonego sa 2 zdarzenia czasowe:
te kolo namiotu mozna ominac odwiedzajac namiot (to akurat szczegol)
te kolo siedliska (na lewo od miasta zielonego) - komp sie o nie rozbija tracac od poczatku swoja armie i bohaterow. w mojej grze dopiero w 3 tyg pokonal to zdarzenie (100 oslizgow) i dopiero potem ruszyl na lewo. niestety mial pecha bo w tym samym momencie juz ja tam bylem. co prawda podbic miasta nie moge, bo chroni je zdarzenie 450 oslizgow, ale wrog tez za daleko nie wyjdzie, bo nie ma armii, ktora by mi mogla zagrozic. dokonczenie mapy to juz raczej tylko formalnosc.
mysle, ze nie powinno byc tych 2 błednych zdarzen (tylko poprostu strzegace potwory moze) i cos mocniejszego pilnujacego drogi pomiedzy kompem a graczem.
 
Sauron 
Członek SG-1



Helped: 6 times
Age: 25
Joined: 24 Aug 2009
Posts: 512
Location: Z Marsa
Posted: 2010-01-11, 14:16   

Mapa jest wykonana starannie. Jednak, tak jak pisał czorbok, banalna. Oceniam ją więc na 79/100
 
 
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Helped: 24 times
Age: 103
Joined: 04 Sep 2008
Posts: 1690
Location: Wiskitki
Posted: 2010-01-17, 19:02   

Leance, przeszedłem Twoją mapę na poziomie 200%, grając na luzie. Myślę, że (tak, jak wspomniał czorbok) warto wywalić to zdarzenie utrudniające "życie" komputerowi. Poza tym bardzo mocne artefakty, czasem nawet łączone (np. eliksir życia) są słabo pilnowane. Ponadto nie wiem, czy cytadela z graalem, dzięki której nie ma problemów z kasą to nie za duże ułatwienie (po zajęciu takowej w 2 czy 3 tyg. jest po prostu za łatwo). Graficznie mapa nie jest tragiczna, ale jakaś super piękna też nie. Denerwuje mnie niemożność wyboru zamku i bohatera; poza tym fabuła jest "trochę" uboga, ale jak na dziesięcioletnią czy jedenastoletnią osobę (takową byłeś, gdy tworzyłeś mapę) nie jest źle. Gdybyś wywalił zdarzenie z ważkami osłabiające komputer i dał jakiś limit czasowy, byłoby OK. ;-)
PS Wnerwia mnie też fakt, iż Solmyr ma już jakiś ustawiony poziom doświadczenia; pojawiają się przez to kiepskie umiejętności (np. pierwsza pomoc :lol: ), które zajmują miejsce, jakie przeznaczyłbym najchętniej na m. ziemi, przez co potem ponoszę straty...
PS2 Zrobię sobie przerwę w grze cytadelą - nie zniósłbym znowu widoku oślizgów. :-)

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group