Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Reply to topic
Loch (Dungeon)
Author Message
Hektor
Oszołom



Helped: 4 times
Joined: 13 May 2010
Posts: 318
Location: mam wiedzieć?
Posted: 2011-07-09, 13:48   

Mógłby ktoś z bardziej doświadczonych graczy napisać swoją kolejność budowania? Ja w 1 dniu stawiam albo up trogli albo up harpii (fajnie się czyści mapkę).




 
 
Malekith 
I Am Justice



Helped: 85 times
Joined: 30 May 2008
Posts: 2986
Posted: 2011-07-09, 14:05   

Up trogów, a potem zależy od tego co jest na mapie. Jak masz dwel minków/lwów to dajesz portal od 1 tyg i robisz 1-4 + stwór z dwela. Ogólnie to 1-6 cytka dobrze się sprawdza. Jeśli się da to nawet z zamkiem.
 
 
Hektor
Oszołom



Helped: 4 times
Joined: 13 May 2010
Posts: 318
Location: mam wiedzieć?
Posted: 2011-07-09, 14:40   

A up harpii to zły pomysł?




 
 
Maszkarra 
Jestem zły i gryzę



Helped: 25 times
Age: 29
Joined: 15 Apr 2010
Posts: 1066
Location: Suwałki
Posted: 2011-07-09, 14:44   

Hektor wrote:
A up harpii to zły pomysł?

Zależy od templa/mapy, ale z założenia kiepski. Tak jak napisał Malek - szukaj dwelli (szczególnie mile widziane smoki, lwy, minoski), stawiasz to do czego masz dwelle + portal i wymiatasz od 2 tygodnia wszystko.

Szanse jeden na milion maja to do siebie, że sprawdzają się w 9 na 10 przypadków.
Last edited by Tarnoob on 2011-08-07, 14:26; edited 1 time in total  
 
 
Skwer 



Helped: 17 times
Age: 33
Joined: 19 Feb 2008
Posts: 2742
Posted: 2011-07-09, 14:48   

Dobry jak masz ich okolo 20 lub wiecej i wtedy jako startowego herosa dobrze byloby wziac boha od harpi.
Ja pokonalem 16 harpiami ok. 20 drzewcow w 1 dniu.

 
 
yarzapp 
Scrab



Helped: 36 times
Age: 34
Joined: 16 May 2010
Posts: 2169
Location: Wrocław
Posted: 2011-07-09, 15:59   

Hektor wrote:
Mógłby ktoś z bardziej doświadczonych graczy napisać swoją kolejność budowania? Ja w 1 dniu stawiam albo up trogli albo up harpii (fajnie się czyści mapkę).

Wystarczy zerknąć 3 strony wcześniej, tam masz full opis rozbudowy lochu:
http://www.heroes3.eu/for...p?p=48819#48819

Skwer wrote:
Ja pokonalem 16 harpiami ok. 20 drzewcow w 1 dniu.

Bo 120 trogów tego nie zrobi...


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
Skwer 



Helped: 17 times
Age: 33
Joined: 19 Feb 2008
Posts: 2742
Posted: 2011-07-09, 17:38   

Zrobi, ale nie bez strat i nie zawsze masz te 120 trogli (przy duzym pechu moze byc ich mniej niz 50), a o taka ilosc harpi raczej nie trudno.

 
 
yarzapp 
Scrab



Helped: 36 times
Age: 34
Joined: 16 May 2010
Posts: 2169
Location: Wrocław
Posted: 2011-07-09, 17:42   

120 (a dokładnie to 119) trogli to jest mniej więcej przeciętna ilość trogli u Shaktiego w 1 tygodniu, a 20 drzewców padnie ze stratą kilku pojedynczych slotów jakiegoś mięsa.


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
Last edited by Malekith on 2011-07-09, 17:55; edited 1 time in total  
 
 
Hektor
Oszołom



Helped: 4 times
Joined: 13 May 2010
Posts: 318
Location: mam wiedzieć?
Posted: 2011-07-10, 09:30   

Na PC2 za dużo dwelli nie znajduję. Grając wczoraj miałem dwell kociaków i postawiłem 2 portale. :mrgreen: A tak to stawiam teraz up trogli i potem 1-6 z zamkiem.




 
 
PeGie 

Joined: 09 Dec 2011
Posts: 6
Posted: 2011-12-15, 12:42   

Co myślicie o mojej taktyce na balance L 130% bez podziemi i silnymi potworami:
wybieram gościa od deszczu meteorytów, kupuje dwa lub trzy szczury (przy farcie w tawernie trafi się bohater od trogów), przerzucam ich armie do głównego, wysyłam szczury na odkrywanie mapy/zbieranie surowców, kupuje jako pierwszy budynek gildie magów, wysyłam głównego na walkę z jakimiś jednostkami blisko zamku, wracam w tej samej turze do miasta, daje turę, kupuję wir magii (bohater ma 40 many) i ruszam na podbój kopalni/pobliskiego zamku/konserwatorium itp. Generalnie na tej taktyce dzisiaj doszedłem w drugim tygodniu do zamku, kapitolu i lokacjami od 1 do 6lv. Smoków nigdy nie zdążam kupić w 2 tygodniu razem z zamkiem a przynajmniej nie na tym templu :P Jestem średnim graczem ale ten templ jest dla mnie za mało obfity :P
 
Samurize 
The Fallen One



Helped: 4 times
Age: 33
Joined: 13 Apr 2011
Posts: 101
Posted: 2011-12-15, 18:47   

Większość "śmietanki" opiera swoje wygrane o skuteczne "wypożyczanie" armii na różne fronty w jak najkrótszym czasie (zazwyczaj jeden dzień, dlatego często widujemy wielu bohaterów na ich save'ach) dzięki czemu rozwijają więcej a niżeli jednego bohatera i dodatkowo szybciej podbijają pobliskie tereny w swym zasięgu. Tego typu sztuczka ma też inne plusy, a im większe mamy doświadczenie przy walkach (np. wiemy jak najlepiej wykorzystać daną jednostkę, bądź jak walczyć by nie stracić nic, od biedy maksimum kilka jednostek 1 poziomu), tym lepiej idzie gra.


Co do Twojej strategii PeGie - trick ze szczurami często stosowany, a co do rozwoju to nie mogę za wiele napisać, bo zazwyczaj budowanie uzależnione jest od sytuacji ogólnej. Mimo to mogę Cię zapewnić, że strategia nie jest zła :)

Hunt down the weak, Predators of the sea...
 
 
yarzapp 
Scrab



Helped: 36 times
Age: 34
Joined: 16 May 2010
Posts: 2169
Location: Wrocław
Posted: 2011-12-16, 01:42   

PeGie, Twoja strategia na grę lochem na balance jest ciekawa, ale ma jedną wadę, taki Deemer potrzebuje stanowczo zbyt często odnawiać manę, a zbudowanie wiru to strata tury w 1 tygu, żeby można nim było osiągnąć chociaż część tego, co potrafi Shakti, w 2 tygu zamiast stawiać kapitol, poulepszaj sobie jednostki (lwy, minosy - w lochu można zrobić powerstacka praktycznie z każdej jednostki - szczególnie na balance, gdzie można w 1 tygu postawić dwa portale przyzwania, wszystko od dwelli zależy). Dlatego Deemera raczej zostaw w spokoju i wypróbuj Shaktiego. Kilka postów wyżej umieściłem link do posta sprzed kilku stron, gdzie w miarę dokładnie opisałem rozwój lochu na większości map.


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
PeGie 

Joined: 09 Dec 2011
Posts: 6
Posted: 2011-12-16, 19:33   

yarzapp wrote:
Deemer potrzebuje stanowczo zbyt często odnawiać manę

Fakt. Taki deszcz kosztuje 16 many bez magii ziemi, więc trzeba kombinować z wracaniem do miasta na noc, lecz gdy bohater zdobędzie np. 4 pkt. wiedzy lub inteligencje (a może nawet jedno i drugie) zaczyna robić się ciekawie (co nie zmienia faktu, że gość od trogów jest dużo lepszy - sam sprawdziłem). Zacząłem stosować taktykę z Shaktim, lecz natrafiłem na posty z Confluxem i rusałkami...

Próbowałem Conlfux i rusałki - na początek niezły kopniak jak dobrze rozegra się pierwsze dni. Na jednostki podchodzące masowe spowolnienie, na strzelające taktyka na poziomie 2 lub masowe przyspieszenie. Wszystko super tylko jak grać innymi jednostkami? Nie ogarniam tego zamku, brakuje mi w nim doświadczenia. Nie wiem, czy uczyć się nim grać. Ogólnie mam go za średni zamek. Wiem, że są ludzie, którzy uważają Conflux za najsilniejszy i rzeczywiście w ich rękach pokazuje swoją moc ale mi on po prostu nie podchodzi. Zniechęcony tym zamkiem wróciłem do lochu.

Quote:
w 2 tygu zamiast stawiać kapitol, poulepszaj sobie jednostki

Spróbuję, lecz bywało tak, że trafiłem na malutką część mapy, gdzie nie było z czego się rozwinąć i zaraz brakowało złota na wykup jednostek a przejście na pustynie było strzeżone przez silne jednostki. Oczywiście można było się trudzić ale stworzyłem nowego randoma (to był 2 tydzień więc dużo czasu nie straciłem). Ogólnie gdy dorwę dwell np. z bykami często w trzecim tygodniu brakuje na wykup jednostek ale później się to stabilizuje.

A tak całkowicie nie do tematu chciałem zapytać się czy dobrym byłoby pomysłem nagrać moją grę, wrzucić ją na youtube i dać do niej linka na forum. Dzięki temu bardziej zaawansowani gracze mogliby zwrócić uwagę na moje błędy, powytykać to i tamto, oraz dać kilka dobrych rad. Chcę się rozwijać w herosach i mam do tego chory zapał... A przynajmniej na razie :mrgreen:
 
Samurize 
The Fallen One



Helped: 4 times
Age: 33
Joined: 13 Apr 2011
Posts: 101
Posted: 2011-12-16, 20:13   

PeGie wrote:
A tak całkowicie nie do tematu chciałem zapytać się czy dobrym byłoby pomysłem nagrać moją grę, wrzucić ją na youtube i dać do niej linka na forum.
Zapewniam, że zapisy gry z każdej tury z jednej mapy wystarczą.

Hunt down the weak, Predators of the sea...
 
 
Mikus 



Helped: 18 times
Age: 31
Joined: 27 Jan 2011
Posts: 2897
Location: Bydgoszcz
Posted: 2011-12-16, 23:20   

Czy ja wiem, ja tam wolałbym filmik, lepiej wszystko obrazuje. Tyle tylko że pewnie trochę by potrwał ;/

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
Page 24 of 26
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group