Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Reply to topic
[PL] Gadanina o MapMaker 2019
Author Message
Clanger


Helped: 1
Joined: 19 Aug 2017
Posts: 110
Posted: 2019-10-18, 12:10   

nie zniechęci to nowych użytkowników do głosowania, bo oni zwykle nawet nie czytają regulaminu więc nie będą nic wiedzieć :)
 
michal1410 



Helped: 3 times
Joined: 23 Nov 2017
Posts: 75
Posted: 2019-10-22, 16:25   

Clanger wrote:
wprowadzić średnią ważoną gdzie wagą będzie ilość wykonanych recenzji przez recenzenta. Słowem ktoś kto zrobił więcej poprawnych recenzji będzie bardziej wiarygodny od jakichś meteorów jednkrecenzjowych :D


Im dłużej zastanawiam się nad Twoim pomysłem, tym bardziej mi się podoba.
Ale przyszło mi do głowy, że najbardziej straciłbyś na tym Ty - jako piszący najwięcej recenzji - bo 5 od Ciebie dla konkurencji byłaby "cięższa" niż 5 innych dla Twojej mapy.
Dlatego - po przemyśleniu - postuluję, żeby umożliwić autorom recenzowanie własnych map. No bo skoro zakładamy, że konkurencji nie będą "minusować" tylko ocenią sprawiedliwie, to dlaczego swoją mapę mieliby oceniać inaczej.
Byłyby dwie korzyści:
a) ilość recenzji pewnie by wzrosła;
b) byłoby większe prawdopodobieństwo, że mapkę w ogóle da się przejść - no bo chyba nikt nie napisałby w recenzji swojej mapy: "przeciwnik za silny", tylko raczej zamieściłby screeny jak zwycięża.

II miejsce w MapMaker AW '22 (mapa "Arpad - zajęcie ojczyzny").
III miejsce w MapMaker AW '19 (mapa "Bolesław Krzywousty").
Wszystkie moje mapy:
https://www.heroes3.eu/do...thor=michal1410
Last edited by michal1410 on 2019-12-12, 12:58; edited 1 time in total  
 
Clanger


Helped: 1
Joined: 19 Aug 2017
Posts: 110
Posted: 2019-10-22, 16:36   

Mam jeszcze inny pomysł na ocenianie. Każdy kto zrobi mapkę na konkurs dostaje pulę punktów od 1 do 10 bez powtórzeń, musi dziesięciu wybranym mapkom (oprócz swojej) przyznać te punkty. Coś jak na Eurowizji.
 
michal1410 



Helped: 3 times
Joined: 23 Nov 2017
Posts: 75
Posted: 2019-10-23, 10:03   

Clanger wrote:
Mam jeszcze inny pomysł na ocenianie. Każdy kto zrobi mapkę na konkurs dostaje pulę punktów od 1 do 10 bez powtórzeń, musi dziesięciu wybranym mapkom (oprócz swojej) przyznać te punkty. Coś jak na Eurowizji.


To by eliminowało sytuacje, że ktoś nie daje 5, bo 4 lata temu była lepsza mapka, a ktoś inny daje same 5.
Ale dlaczego pule mieliby dostawać tylko autorzy mapek ? Wielu dobrych recenzentów mapek nie robi.
Jednak przydałby się jakiś działający przez cały rok system pozwalający dostawać "certyfikat" recenzenta (dający pule 10-1). A ktoś kto włącza się do zabawy w momencie konkursu miałby tylko pulę (5-1). Tylko że trzeba by jeszcze połączyć to z koniecznością napisania recenzji, żeby autorzy wiedzieli co się podobało, a co nie.

[ Dodano: 2019-10-25, 16:08 ]
Clanger wrote:
Mam jeszcze inny pomysł na ocenianie. Każdy kto zrobi mapkę na konkurs dostaje pulę punktów od 1 do 10 bez powtórzeń, musi dziesięciu wybranym mapkom (oprócz swojej) przyznać te punkty. Coś jak na Eurowizji.


A może taka modyfikacja Twojego pomysłu ?
Kto napisze jedną recenzję może dać mapie, którą zrecenzował 1 pkt, jak napisze dwie recki to jednej mapie może dać 2 pkt, a drugiej 1 pkt. itd. np. przy 20 recenzjach można obdzielić 20 zrecenzowanych mapek punktami od 20 do 1 w kolejności od najlepszej do najsłabszej

II miejsce w MapMaker AW '22 (mapa "Arpad - zajęcie ojczyzny").
III miejsce w MapMaker AW '19 (mapa "Bolesław Krzywousty").
Wszystkie moje mapy:
https://www.heroes3.eu/do...thor=michal1410
 
Tomeczek


Joined: 20 Feb 2017
Posts: 19
Posted: 2020-06-20, 11:50   

Sorry, że nie w temacie. Czyżby nie zanosiło się na mapmakera 2020??
 
tactic


Helped: 4 times
Joined: 27 Dec 2016
Posts: 41
Location: z Polski
Posted: 2020-06-23, 16:28   

Dołączam się do pytania.
 
krzemo



Helped: 21 times
Age: 107
Joined: 23 Jul 2007
Posts: 77
Posted: 2020-06-24, 14:47   

Witajcie. Nie chcę byście czekali w nieskończoność w niepewności. Decyzja należy do glównego admina który obecnie jest zajęty innymi sprawami.

Nie wiadomo też czy organizowanie tego konkursu ma większy sens zważywszy na to, że forum bardzo opustoszalo w ciągu ostatnich dwóch lat. Nawet nie wiem czy mamy dostatecznie ludzi którzy zajęliby się organizacją konkursu. Ale to już moja opinia a nie oficjalna.

What's up, Roc?
 
michal1410 



Helped: 3 times
Joined: 23 Nov 2017
Posts: 75
Posted: 2020-06-25, 12:07   

Oczywiście decyzja należy do właściciela portalu, ale jego zaangażowanie w organizację może być na prawdę minimalne.
Osobiście myślę, że organizacja konkursu ma sens. Mimo, że na forum niewiele się dzieje, to jednak mapki stale ktoś ściąga, a sądzę że większość autorów map z ostatniego konkursu i kilku nowych coś tworzy, bo to jest przyjemność sama w sobie.
Gdyby miało dojść do konkursu to będę proponował kilka zmian w regulaminie, ale to później.
Obecnie najważniejsze jest umożliwienie wgrywania map HotA zgodnych z wersjami od 1.6
Wydaje mi się, że jeśli ktoś rozumie techniczną stronę problemu i jest w stanie pomóc w jego rozwiązaniu, to powinien zgłosić swoją ofertę pomocy głównemu adminowi.

II miejsce w MapMaker AW '22 (mapa "Arpad - zajęcie ojczyzny").
III miejsce w MapMaker AW '19 (mapa "Bolesław Krzywousty").
Wszystkie moje mapy:
https://www.heroes3.eu/do...thor=michal1410
 
ToWeRH3



Joined: 14 Oct 2018
Posts: 11
Posted: 2020-06-28, 16:40   

Chyba nie ma sensu organizować turniej dla kilku osób na forum, gdzie admin nie ma na to czasu :-P Idźcie z tym na hirawkę na fb, zbierzcie chętnych ludzi i dopiero ruszajcie z tematem.
@michal14010, no spoko, mapy pobierają, a ilu recenzuje?
 
mbehemot 



Helped: 8 times
Joined: 24 Apr 2007
Posts: 547
Posted: 2020-07-28, 08:04   

Potwierdzam, że MapMaker 2020 został odwołany. Jeśli w przyszłym roku zainteresowanie konkursem nadal pozostanie, a Michael będzie miał możliwości do przeprowadzenia konkursu - wtedy się odbędzie.
 
gastonki 


Helped: 1
Joined: 15 Jul 2016
Posts: 49
Posted: 2020-07-28, 17:58   

Quote:
a sam nie mozesz tego konkursu zrobic? przeciez to dziecinnie latwe, wystarczy skopiowac jakies regulaminy i zasady z poprzednich lat i gotowe, ludzie sami wysylac mapy musza a ty nic nie musisz robic :mrgreen:


A kto ufunduje nagrody? Kto je dostarczy do uczestników? Trzeba to wszystko zorganizować, a jak wiadomo w tych czasach niczego pewien nie możesz być.
 
Dawid Kubacki

Joined: 19 Dec 2019
Posts: 7
Posted: 2020-08-18, 22:49   

gastonek wrote:
a to nie moze byc konkursu bez nagrod? :lol:

Może jeszcze nagrodę Nobla powinni dostać za granie na komputerze?!
 
michal1410 



Helped: 3 times
Joined: 23 Nov 2017
Posts: 75
Posted: 2020-08-25, 16:25   

mbehemot wrote:
Potwierdzam, że MapMaker 2020 został odwołany. Jeśli w przyszłym roku zainteresowanie konkursem nadal pozostanie, a Michael będzie miał możliwości do przeprowadzenia konkursu - wtedy się odbędzie.


Bardzo doceniam i podziwiam pracę Michaela, ale może nie jest jedynym człowiekiem na świecie mogącym poprowadzić MapMakera? Gdyby znieść zastrzeżenie, że główny moderator konkursu nie może w nim wystartować jako autor - to proponuję powołać na to stanowisko Clangera.

Druga sprawa - skąd będzie wiadomo czy istnieje zainteresowanie następnym konkursem? Może trzeba się wpisać na listę chętnych do stworzenia/zrecenzowania mapy?

Przy okazji przypominam swoje postulaty co do następnego konkursu:
1. Wprowadzenie limitu - jeden autor - jedna mapa.
2. Zniesienie wymogu 5 recenzji, żeby załapać się do klasyfikacji.
3. Ocena na zasadzie - liczba recenzji (np. N) uprawnia recenzenta do wystawienia ocen o wartości: N dla najlepszej jego zdaniem, N-1 dla drugiej jego zdaniem itd. aż do 1 dla najniżej ocenionej z tych które zrecenzował.

II miejsce w MapMaker AW '22 (mapa "Arpad - zajęcie ojczyzny").
III miejsce w MapMaker AW '19 (mapa "Bolesław Krzywousty").
Wszystkie moje mapy:
https://www.heroes3.eu/do...thor=michal1410
 
Dawid Kubacki

Joined: 19 Dec 2019
Posts: 7
Posted: 2020-09-06, 02:10   

Też jestem za tym, żeby się odbył, ten konkurs.
 
Dawid-Kubacki


Joined: 06 Oct 2020
Posts: 26
Posted: 2020-12-10, 12:41   

Skoro Michael już wrócił, to czy jest szansa, żeby poprowadził konkurs? Tak jak już powiedziano, nie musi być nagród.
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
Page 4 of 5
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group