Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Reply to topic
Poprawione kampanie Heroes Chronicles
Author Message
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Helped: 20 times
Age: 100
Joined: 15 Mar 2014
Posts: 871
Location: z groty mbehemociej
Posted: 2017-07-25, 01:56   Poprawione kampanie Heroes Chronicles

Tak jak wcześniej zapowiadałem w jednym z postów, własnoręcznie poprawiłem, jak na razie jedną z kampanii - Władcy Żywiołów. Wybrałem na pierwszy ogień właśnie akurat tę, bo imo była najmniej dopracowana pod względem poziomu trudności, czy też długości rozgrywki niektórych map... Ale mniejsza o to. Zapraszam do testowania osoby chętne na pw. Najbardziej mi zależy na ocenie poziomu trudności, błędów w rozgrywce jako tako nie przewiduję :-D
Ja sam przetestowałem 2 pierwsze misje, ale po wprowadzonych poprawkach, jakoś nie mam ochoty grać drugi raz tego samego ;c W każdej misji na mapie jest postawiona w strefie faktoria handlowa, więc śmiało można grać na 200%, problemów z zasobami nie powinno być :P

EDIT:
na zachęte mały screen:

:P
--------------------------------------------------------------------------------------
Drugą przeze mnie poprawianą kampanią jest Bunt władców bestii. Pierwsza misja została już ukończona. Zapraszam do testów.

HC hard - Władcy żywiołów.h3c
Download 513 Time(s) 211.72 KB


Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
Last edited by Begrezen on 2017-12-11, 20:45; edited 4 times in total  
 
heroes3 



Helped: 8 times
Age: 38
Joined: 31 May 2015
Posts: 757
Posted: 2017-07-25, 12:00   

Ciężko Ci teraz będzie znaleźć testera, bo każdy myśli o konkursowych mapach i w nie będzie grał.
Ponów pytanie po konkursie, będzie więcej chętnych (w tym może i ja) ;-)
 
Homm3 



Helped: 2 times
Age: 23
Joined: 21 Jul 2017
Posts: 187
Posted: 2017-07-25, 12:27   

Ja bym chętnie przetestował bo oprócz bitwy o śródziemie nie mam żadnej fajnej mapki do grania.
A Wszystkie kampanie w h3 przeszedłem i mam z nich save'y więc mogę sobie porównać dwie rozgrywki. :-)
Last edited by Homm3 on 2017-07-28, 08:06; edited 1 time in total  
 
hrabo 



Helped: 17 times
Age: 32
Joined: 07 Jan 2016
Posts: 641
Posted: 2017-07-25, 12:34   

Tak jak pisze Heores3, ale prędzej czy później z sentymentu bym zagrał.

Homm3: Nie masz w przeglądarce podkreślania błędów? Najgorzej "wyglądającym" w mojej opinii jest "u" zamiast "ó", strasznie to razi.

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
Homm3 



Helped: 2 times
Age: 23
Joined: 21 Jul 2017
Posts: 187
Posted: 2017-07-25, 12:54   

Jestem słabym ortografem więc nie poświęcam temu wielkiej uwagi
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Helped: 20 times
Age: 100
Joined: 15 Mar 2014
Posts: 871
Location: z groty mbehemociej
Posted: 2017-07-25, 13:38   

heroes3 wrote:
Ciężko Ci teraz będzie znaleźć testera, bo każdy myśli o konkursowych mapach i w nie będzie grał.
Ponów pytanie po konkursie, będzie więcej chętnych (w tym może i ja) ;-)

no właśnie został jeszcze tydzień do konkursu, więc jakby ktoś się nudził to zapraszam 8-) po konkursie zapewne temat odświeże nową kampanią ;v

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Homm3 



Helped: 2 times
Age: 23
Joined: 21 Jul 2017
Posts: 187
Posted: 2017-07-25, 21:40   

Za mną pierwsza mapa grałem ją na 200%.Moje uwagi.
+ Wykorzystanie zdolności tarnuma jeśli chodzi o kapłanów .
+ Pierwszy raz w chroniclesach nie grałem pod auto walkę (komputer jest dość niezły a czarodziejskie smoki irytujące)
+ Rozszeżenie zakresu możliwych zdolności do zdobycia poprzednio w całej kampani nie trafiłem np: inteligencji i znajdowania drogi
+ Garnizon i golemy przed nim
- Komputer ma troszkę zbyt dużo siedlisk i ma wielki przyrost ja poczekałem aż jego main zajmie się zbieractwem jedostek zająłem mu zamek i dowiozłem sobie armię


poleczm w 1 tygodniu zamek wybudować by było więcej czarodzieji
Bardzo mi się na tej mapce spodobało to że musiałem trochę pogłówkować

Bagrezen pierwsza mapka jest o poziom lepsza niż w oryginale już dzisiaj chyba nie będę przechodził drugiej ale jak ją przejdę to dam znać
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Helped: 20 times
Age: 100
Joined: 15 Mar 2014
Posts: 871
Location: z groty mbehemociej
Posted: 2017-07-25, 21:59   

Homm3 wrote:
Za mną pierwsza mapa grałem ją na 200%.Moje uwagi.
+ Wykorzystanie zdolności tarnuma jeśli chodzi o kapłanów .
+ Pierwszy raz w chroniclesach nie grałem pod auto walkę (komputer jest dość niezły a czarodziejskie smoki irytujące)
+ Rozszeżenie zakresu możliwych zdolności do zdobycia poprzednio w całej kampani nie trafiłem np: inteligencji i znajdowania drogi
+ Garnizon i golemy przed nim

no i o to chodzi 8-)

Homm3 wrote:

- Komputer ma troszkę zbyt dużo siedlisk i ma wielki przyrost ja poczekałem aż jego main zajmie się zbieractwem jedostek zająłem mu zamek i dowiozłem sobie armię

Można i tak, ale w moim przypadku była była uczciwa walka, bez większych strat :P wiadomo, główna siła armii to czarodzieje, a reszta to takie mięsko. trzeba pamiętać i pilnować, by sumiennie zbierać jednostki z siedlisk każdego tygodnia(magów i gremliny, reszta mniej ważna) i będzie git :-D


Homm3 wrote:
poleczm w 1 tygodniu zamek wybudować by było więcej czarodzieji

a to nie jest oczywiste? :shock: zresztą, zbyt wielkiego wyboru w tej misji nie ma, dostępność budynków w mieście zostawiłem tak jak w oryginale ;-)

Homm3 wrote:
Bagrezen pierwsza mapka jest o poziom lepsza niż w oryginale już dzisiaj chyba nie będę przechodził drugiej ale jak ją przejdę to dam znać

no to czekam, bo jak na razie jesteś jedyną osobą, która się zgłosiła :evil:

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Homm3 



Helped: 2 times
Age: 23
Joined: 21 Jul 2017
Posts: 187
Posted: 2017-07-25, 22:58   

Fiałowa walka 2 miesiąc 1 tydzień 5 dzień
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Helped: 20 times
Age: 100
Joined: 15 Mar 2014
Posts: 871
Location: z groty mbehemociej
Posted: 2017-07-25, 23:23   

to nie jest źle :-) ja miałem walke finałową w 4 tygodniu 1 miesiąca, zaatakowałem wtedy garnizon bo nie było już nic innego do roboty w strefie :P przewaga wroga narasta z czasem(zdarzenie czasowe daje cpu jednostki co kilka dni), więc im dłużej zwlekamy z atakiem, tym może być trudniej :->

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Homm3 



Helped: 2 times
Age: 23
Joined: 21 Jul 2017
Posts: 187
Posted: 2017-07-25, 23:42   

Wydaje mi się ,że druga mapa jest średniozbalansowana bo gdy grałem na luzie ale magów i kapłanów zbierałem ruszyłem na wroga zanim do niego doszłem w 3 miesiącu miał 1000 rusałek i inne kolosalne liczby czy w tej misji trzeba rushować czy zbierać armie mi się wydaje że rushować.Dodam że fortecą gram dość słabo w porównaniu do innych zamków.
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Helped: 20 times
Age: 100
Joined: 15 Mar 2014
Posts: 871
Location: z groty mbehemociej
Posted: 2017-07-26, 01:28   

rusałki są na 2 strzały max :P ale to dziwne, że dopiero w 3 miesiącu tam poszedłeś, co tak długo robiłeś? masz rozwiniętą logistykę? tak jak pisałem, cpu ma zdarzenia czasowe dające jednostki, może przesadziłem troche z częstotliwością, bo w moim przypadku jak zwykle 4/5 tydzień gry i już atak na wroga :P 3 misji nie graj na razie, bo zrobię małą aktualizację i osłabie te zdarzenia troche :-P

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Homm3 



Helped: 2 times
Age: 23
Joined: 21 Jul 2017
Posts: 187
Posted: 2017-07-26, 10:36   

Powiem ci szczerze że źle rozbudowałem fortecę a w pierwszej misji Aine mi się nie trafiła. Wiem debil ze mnie grałem na kapitol taka wpadka szok jak można być takim debilem :mrgreen:

[ Dodano: 2017-07-26, 12:04 ]
Mam uwagi co do drugiej mapy:
+Spowodna rozbudowa trafia się nam do walki tylko jeden głupi komp na początku.
+Komp daje wyzwanie jeśli się coś zepsuje trzeba restartować.
+Premie trzeba rozsądnie wybierać bo na 200% każda jest dobra ale mnisi jast najlepsza.
-Komp (bez aktualizacji) miał za duże przyrosty
-Odcięcie gracza od czwarto poziomowych czarów łańcuch piorunów.
-Ja uważam że komp te co przed monolitem i na nas spada nie powinien mieć żywiołaków.
-Garnizon przed kompem powiien być niczyji.
Czas przejścia zapomniałem a save'a usunełem i kosz wyczyściłem sory.
Ta misja myślę że jest najtrudniejsza w kampanii ja uważam że łańcuch może być bo i tak można to obejść wynająć Thane i +1poziom idziemy po mądrość +1 poziom z drzewa a w kolejej misji solmyr uczymy thanne łańcucha a potem tarnuma.Zapomniałem dodać że moim zdaniem w drugiej mapie niepotrzebne są czarodziejskie smoki u kompa albo je usunąć albo dać możliwość rozbudowy dwóch fortec do nag.A logistyki nie mam .
Ale ogólnie to jest ok. ;-)

[ Dodano: 2017-07-26, 15:28 ]
Uwagi do trzeciej mapy.Grałem na 200% bochaterami pobocznymi u mnie są Risą i Aine.
+Rozbudowana mapa.
+Możliwość maksowania.
-Komp ma silny garnizon i wszystkie kopalnie dlatego powinien zaczynać od zera z rozbudową i bez armii.
-Poblokować wrota wymiarów w infernach.
-Komp w każdym zamku powinien nic niemieć wybudowanego i mieć te garnizony co są bo i tak będzie miał żywiołaków.
Begrezen, Mała rada nie utrudniaj na siłe daj garinzon ale nie takie startowe armie jak i tak ma on tyle siedlisk. ;-)
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Helped: 20 times
Age: 100
Joined: 15 Mar 2014
Posts: 871
Location: z groty mbehemociej
Posted: 2017-07-26, 16:02   

Homm3 wrote:

-Odcięcie gracza od czwarto poziomowych czarów łańcuch piorunów.

z tego co pamiętam narzekałeś że w kampanii wszystko bije się za pomocą czarów i statystyk, więc jest małe utrudnienie :-x

Homm3 wrote:
Ta misja myślę że jest najtrudniejsza w kampanii ja uważam że łańcuch może być bo i tak można to obejść wynająć Thane i +1poziom idziemy po mądrość +1 poziom z drzewa a w kolejej misji solmyr uczymy thanne łańcucha a potem tarnuma.

to prawda, po prostu musze dla każdego bohatera wyłączyć startowe zaklęcia w tych pierwszych misjach, by ktoś sobie nie ułatwiał gry :P

Homm3 wrote:
-Ja uważam że komp te co przed monolitem i na nas spada nie powinien mieć żywiołaków.
-Garnizon przed kompem powiien być niczyji.

masz na myśli żywiołaki energii? są dla małego urozmaicenia, tak samo jak czarodziejskie smoki, bo walka z samymi żywiołakmi powietrza i rusałki jest troche nudna :< co do garnizonu, gdyby był niczyj cpu by go rozwalił, a chodzi o to, by zrobił to gracz :P

Homm3 wrote:
Zapomniałem dodać że moim zdaniem w drugiej mapie niepotrzebne są czarodziejskie smoki u kompa albo je usunąć albo dać możliwość rozbudowy dwóch fortec do nag.

co ci sie nie podoba w czarodziejskich smokach? :-D z tymi fortecami to moze i racja, ale raczej w jednym(tym drugim) miescie dalbym nagi, żeby znowu aż tak nie ułatwiać :P

Homm3 wrote:
A logistyki nie mam.

Cooo? Przecież w 1 misji była w chatce wiedźmy przy naszej strefie startowej :roll: to by tłumaczyło tak późny czas ataku na wroga

Homm3 wrote:
Uwagi do trzeciej mapy.
-Komp ma silny garnizon i wszystkie kopalnie dlatego powinien zaczynać od zera z rozbudową i bez armii.

W oryginale było to misja nr 5 a nie 3, ale ze względu na wielkość mapy i czas trwania rozgrywki postanowiłem to zmienić :P Ogólnie w 2 tygodniu można mu wbijać w strefe, gdyby był bez armii to nie mielibyśmy żadnego stawianego oporu :v ogólnie garnizon może sie wydawać silny, jeśli czarodzieje nie rzucą spowolnienia, ale po nowej aktualizacji będzie w tej misji dostępne spowolnienie, a garnizon osłabie :evil:

Homm3 wrote:
-Poblokować wrota wymiarów w infernach.

Zablokowane jest w zamku w podziemiach, a zamki na powierzchni podbijamy dość szybko, nim wróg zdąży choćby ulepszyć wszystkie swoje jednostki, ale może i racja, w sumie nie są potrzebne, a mogą szkodzić, jak ktoś będzie kiblował w swojej strefie 4 tygodnie ;/

Homm3 wrote:
-Komp w każdym zamku powinien nic niemieć wybudowanego i mieć te garnizony co są bo i tak będzie miał żywiołaków.
Mała rada nie utrudniaj na siłe daj garinzon ale nie takie startowe armie jak i tak ma on tyle siedlisk. ;-)

jednostki z inferna muszą byc, a żywiołaki ognia mu wyrzuce z jednego startowego zamku, tak będzie dobrze :P siedlisk jest dużo, bo tak ma być, to jest w końcu wymiar ognia :-)
ogólnie dla tej misji najlepiej byłoby, gdybym zmienił rozmiar mapy na większy i co nieco ją rozbudował i moze tak zrobie... kiedyś

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Homm3 



Helped: 2 times
Age: 23
Joined: 21 Jul 2017
Posts: 187
Posted: 2017-07-26, 19:40   

[quote="Begrezen"][quote="Homm3"]
z tego co pamiętam narzekałeś że w kampanii wszystko bije się za pomocą czarów i statystyk, więc jest małe utrudnienie :-x
Może i tak ale można go dać jako zwój i wtedy kula była by mega a następna misja bez bicia czarami.

to prawda, po prostu musze dla każdego bohatera wyłączyć startowe zaklęcia w tych pierwszych misjach, by ktoś sobie nie ułatwiał gry :P
Też tak uważam

masz na myśli żywiołaki energii? są dla małego urozmaicenia, tak samo jak czarodziejskie smoki, bo walka z samymi żywiołakmi powietrza i rusałki jest troche nudna :< co do garnizonu, gdyby był niczyj cpu by go rozwalił, a chodzi o to, by zrobił to gracz :P

nie zaklęcie żywiołaków powietrza.


co ci sie nie podoba w czarodziejskich smokach? :-D z tymi fortecami to moze i racja, ale raczej w jednym(tym drugim) miescie dalbym nagi, żeby znowu aż tak nie ułatwiać :P
I to jest myśl.wtedy będziemy mieli solidną jednostkę przejmującą inicjatywę brak kontry lub dać możliwość w dwóch ale nie dać możliwości ich ulepszenia.


Cooo? Przecież w 1 misji była w chatce wiedźmy przy naszej strefie startowej :roll: to by tłumaczyło tak późny czas ataku na wroga

U mnie był napis ta chatka jest już dawno opuszczona czy coś. :-| :-|


W oryginale było to misja nr 5 a nie 3, ale ze względu na wielkość mapy i czas trwania rozgrywki postanowiłem to zmienić :P Ogólnie w 2 tygodniu można mu wbijać w strefe, gdyby był bez armii to nie mielibyśmy żadnego stawianego oporu :v ogólnie garnizon może sie wydawać silny, jeśli czarodzieje nie rzucą spowolnienia, ale po nowej aktualizacji będzie w tej misji dostępne spowolnienie, a garnizon osłabie :evil:

u mnie całą mapę rzucali przyspieszenie które już miałem lub osłabienie.


Zablokowane jest w zamku w podziemiach, a zamki na powierzchni podbijamy dość szybko, nim wróg zdąży choćby ulepszyć wszystkie swoje jednostki, ale może i racja, w sumie nie są potrzebne, a mogą szkodzić, jak ktoś będzie kiblował w swojej strefie 4 tygodnie ;/

Ja uważąm że nie są one potrzebne bo jeśli się ktoś nie pospieszy to komp będzie mocno irytował.

jednostki z inferna muszą byc, a żywiołaki ognia mu wyrzuce z jednego startowego zamku, tak będzie dobrze :P siedlisk jest dużo, bo tak ma być, to jest w końcu wymiar ognia :-)
ogólnie dla tej misji najlepiej byłoby, gdybym zmienił rozmiar mapy na większy i co nieco ją rozbudował i moze tak zrobie... kiedyś

Właśnie zbyt dużo elementów na małe mapy.
Pozatym zdaje sobie sprawę że tą kampanię trudno zbalansować bo jej łatwizną był pierwszy poziom i kolejne 4 mapy główie księgi.

[ Dodano: 2017-07-26, 20:21 ]
Uwagi do czwartej mapy .
-Usunąć rozbitków .
-Usuąć kompowi zaklęcie przyzwania żywiołaków wody jeśli nie to dać w antymagie żeby ktoś pogłówkował i możliwe wpadł na pomysł sami czarodzieje > antymagia > armagedon.
-Smoki u kompa miał u mnie 11 zielonych i jedego błekitnego.
-Do gildii dać możliwość rozbudowy na czwarty bez klonu ale z modlitwą.
+hełm admirała trudny do zdobycia
+bochaterowie wroga mają staty
+dobra ilość żywioławów wody i ich siedlisk
Zabieram się za piątą misję. :-)
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
Page 1 of 12
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group