Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Reply to topic
Gadanina o MAW '16
Author Message
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Helped: 20 times
Age: 100
Joined: 15 Mar 2014
Posts: 873
Location: z groty mbehemociej
Posted: 2016-04-29, 16:55   

Ravciozo wrote:
Liczbę rund uaktualnimy pewnie 3. marca, jak będzie już wszystko jasne.

No to cholernie długo będzie trza czekać :roll: wtedy to juz bedzie master aw 2017

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Dawidu91


Joined: 18 Oct 2010
Posts: 136
Posted: 2016-04-30, 02:24   

Punkt 13 regulaminu WoH jest idiotyczny troszkę :P DD służy do skakania między strefami właśnie a jest to zakazane :lol: na mini nostalgia trochę do bani bo wbije do ciebie przeciwnik zabierze główne miasto i jesteś już odcięty od innych stref powinno byc dozwolone skakanie latanie bez pokonania straznika za wyjatkiem jebusa tam do dopiero po pokonaniu straznika mozna uzywac dd/fly
ps. z tego co pamietam to regulamin WoH byl wlasnie zmieniany pod turniej na jebusie i troche nie przemysleli tej zasady co do innych map
 
hrabo 



Helped: 17 times
Age: 32
Joined: 07 Jan 2016
Posts: 641
Posted: 2016-04-30, 02:38   

Bez pokonania strażnika? Na 2sm4d to byłby jakiś kosmos, pozwala zrobić wjazd przeciwnikowi kompletnie z zaskoczenia bez walki. Na mini nostalgii faktycznie trochę z dupy ta reguła, ale ominięcie strażnika na środek też imo nieuczciwe.
 
Zwei 



Joined: 06 Feb 2013
Posts: 39
Location: Polska
Posted: 2016-04-30, 09:37   

Mamy teraz długi weekend, możę jak to jest możliwe ruszyć z tym turniejem juz jutro?? rozlosować z tych graczy, którzy się zapisali a osoby, które dopisały by się w przyszłym tyg. połączyć ze sobą w pierwszej rundzie, co Wy na to?

A jeśli chodzi o regulamin to ja bym proponawał skopiowanie tego z hw (ten regulamin jest uaktualniany cały czas i kupe ludzi na nim gra, więc jest duuuuzo bardziej sprawdzony niż nasz z wohu)

Byłbym też za powiększeniem ilości szablonów 8mm6a, anarchy (bez regulaminu- super sprawa), panic... nawet naszego narodowego templa nie ma (pc2), chcemy grac na regulaminie polskim a brakuje naszej mapki :/, to jest bardzo ograna mapka w naszym kraju, więc szkoda, że jej nie ma :/

Z doświadczenia wiemy, że czym dłużej trwa turniej tym bardziej prawdopodobne jest, że nie dotrwa do końca, jedna gra w pierwszej fazie sadze, że wystarczy

Aby "trzymać" wszystkich graczy w turnieju do końca można zrobić tak na zkonczenie pierwszej fazy- podzielic wszystkich graczy po 4 osoby w każdej grupie zgodnie z iloscia zdobytych punktow, 1-sza grupa bylaby z graczami, ktorzy zdobyli najwiecej punktow a ostatnia z osobami z najmniejsza iloscia punktow. W taki sposob, kazdy bedzie uczestniczyl do konca w turnieju oraz bedzie mial możliwosc na koniec turnieju zagrac "pare" gier z przeciwnikiem, ktory prezentuje podobny poziom :)

Narazie byloby na tyle :)
 
 
Cez 


Helped: 5 times
Age: 34
Joined: 06 Mar 2013
Posts: 163
Location: Wschód
Posted: 2016-04-30, 11:12   

Była już dyskusja na temat kształtu regulaminu. Sam optowałem za użyciem tego z HW, wraz z plikiem HW-Rulez 1.38, ale ze względu na fakt, iż był on zbyt długi i nie miał pełnej polskiej wersji, to padło na stosowanie regulaminu WoH z drobnymi zmianami.

Mniejsza ilość szablonów to bardziej ukłon w stronę graczy bez przeszłości w turniejach. Te cztery to najczęściej pojawiające się w dyskusji.
Do PC2 i Anarchii potrzebne są oddzielne regulaminy i zestawy plików. To też dodatkowe zamieszanie. Dlatego chcieliśmy, żeby było prościej.

To ostatnie, to chyba ma załatwić właśnie system szwajcarski.
 
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Helped: 15 times
Joined: 19 Feb 2014
Posts: 874
Location: Polska, Opole
Posted: 2016-04-30, 11:45   

Rozpoczęcie wcześniej? Spoko, nie zdąży się ktoś wpisać, pomimo, że cały czas mówimy o 4.05 jako końcu zapisów. Wprawdzie nowe osoby (amatorzy) i tak wejdą na koniec tabeli, ale. Co jak zapisze sie jakis nowy pros? To bedzie niezgodne z ideą systemu szwajcarskiego, zeby zaczynal z tylu tabeli. Co do punktu o omijaniu stref - nie znam sie na tyle, niech Cez decyduje. Natomiast brak templa PC2 to juz wasza wina/zasluga - pytalem o to (w pierwszym temacie o maw 16), jakie szablony chcecie i odezwaly sie 3 osoby plus ja. I PC2 nie bylo wskazywane jako to, co chcecie. Trzeba bylo wtedy sie odzywac (albo zeby inni sie odezwali), niestety. PC2 to moj ulubiony szablon chyba i tez mi szkoda, ale taka bylw wola ludu, niestety. Dasz rade pokazac klase na czterech mapach.

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
hrabo 



Helped: 17 times
Age: 32
Joined: 07 Jan 2016
Posts: 641
Posted: 2016-04-30, 13:21   

Zwei wrote:
Z doświadczenia wiemy, że czym dłużej trwa turniej tym bardziej prawdopodobne jest, że nie dotrwa do końca, jedna gra w pierwszej fazie sadze, że wystarczy

Tak, to już ustaliliśmy.
Zwei wrote:
Aby "trzymać" wszystkich graczy w turnieju do końca można zrobić tak na zkonczenie pierwszej fazy- podzielic wszystkich graczy po 4 osoby w każdej grupie zgodnie z iloscia zdobytych punktow, 1-sza grupa bylaby z graczami, ktorzy zdobyli najwiecej punktow a ostatnia z osobami z najmniejsza iloscia punktow. W taki sposob, kazdy bedzie uczestniczyl do konca w turnieju oraz bedzie mial możliwosc na koniec turnieju zagrac "pare" gier z przeciwnikiem, ktory prezentuje podobny poziom :)

Swiss załatwia wszystko to, a nawet więcej. Po dwóch rundach wszyscy gracze powinni dostawać w miarę wyrównanych przeciwników.

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
Olenus 


Joined: 29 Apr 2016
Posts: 45
Posted: 2016-04-30, 19:09   

"Czesc ja mam taką propozycje moze zeby podzielic konkurs na amatorski i zaawansowany. Niech każdy dopisze swój poziom zaawansowania."
A siła mobów i powierzchnia wody jaka?

(przepraszam za edit, chciałem zacytować - Ravciozo)
Last edited by Ravciozo on 2016-04-30, 20:39; edited 3 times in total  
 
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Helped: 15 times
Joined: 19 Feb 2014
Posts: 874
Location: Polska, Opole
Posted: 2016-04-30, 20:40   

Olenus wrote:
"Czesc ja mam taką propozycje moze zeby podzielic konkurs na amatorski i zaawansowany.


To, że gramy bez podziału ustaliliśmy jeszcze przed ogłoszeniem turnieju. Graliśmy tym systemem rok temu i nie zdał on egzaminu.

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
hrabo 



Helped: 17 times
Age: 32
Joined: 07 Jan 2016
Posts: 641
Posted: 2016-04-30, 20:57   

Nie obawiaj się o wymieszanie amatorów i prosów - po około 2-3 rundach swiss będzie Cię parował z przeciwnikami o podobnych umiejętnościach.

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
Cez 


Helped: 5 times
Age: 34
Joined: 06 Mar 2013
Posts: 163
Location: Wschód
Posted: 2016-04-30, 22:44   

Gramy na mapach bez wody, przy poziomie trudności 130%.
 
 
Olenus 


Joined: 29 Apr 2016
Posts: 45
Posted: 2016-05-05, 00:09   

potwory silne tak?
 
 
Cez 


Helped: 5 times
Age: 34
Joined: 06 Mar 2013
Posts: 163
Location: Wschód
Posted: 2016-05-05, 08:26   

Tak. Potwory silne.
 
 
Zwei 



Joined: 06 Feb 2013
Posts: 39
Location: Polska
Posted: 2016-05-05, 12:19   

Jakby jakiś "nowy" gracz chciałby popatrzeć jak powinno grać się w h3 to jest na yt kanał marettiego, jest tam pare fimikow z jego gier, między innymi na jebusie, dzień po dniu- https://www.youtube.com/user/maretti0/videos


 
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Helped: 15 times
Joined: 19 Feb 2014
Posts: 874
Location: Polska, Opole
Posted: 2016-05-05, 12:37   

Szkolisz mi przeciwników, Zwei :D

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
Page 3 of 12
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group