Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Reply to topic
Moje mapki (SoD)
Author Message
szerman

Joined: 31 Aug 2011
Posts: 7
Posted: 2011-09-13, 11:51   Moje mapki (SoD)

Witam :-) Jakieś 2-3 tygodnie temu wysłałem do uploudu swoje dwie mapki: "Wojna o Pierścień" i "Ostatni Sojusz". Pierwsza toczy się pod koniec III Ery Śródziemia, druga zaś pod koniec II. Mapy te są bardzo podobne, tzn. wpierw zrobiłem WoP, a później na jej bazie OS. Zmiany dotyczyły niektórych miast i bohaterów (fabuły dzieli o ile dobrze pamiętam niecałe 3000 lat...) oraz pewne zmiany w środowisku (Równina Dagorland -> Martwe Bagna), itp. Niestety WoP zostało odrzucone, co mnie zasmuciło - grałem w nią z 20-25 razy i była już poprawiona :-( Natomiast w OS grałem tylko 2 razy i boję się, że nie wszystkie błędziki zostały wypatrzone. W każdym razie polecam tę mapkę i proszę o komentarze, które pomogą mi w ewentualnej poprawie i w robieniu nowych mapek:
http://www.heroes3.eu/pobierz/ostatni-sojusz.h3m

Z góry dzięki za komentarze!
 
Tilogour 



Helped: 8 times
Age: 50
Joined: 25 Oct 2010
Posts: 945
Posted: 2011-09-23, 17:26   

Za dużo gór i drzew.
Używaj bardziej różnorodnych dekoracji, a twoje mapy będą ładniejsze.
Na pustyni częściowo ukryłeś dwie smocze utopie. Staraj się tak nie robić, bo potem brzydko to wygląda
Pustynia różnorodnością nie grzeszy. Podpatrz u innych mapmakerów, jak zapełniają pustynię.
Nie używaj również "narzędzi przeszkód".

Członek Stowarzyszenia Obrońców Map i honorowy mapmaker Brazzers - portalu z niegrzecznymi mapami.
Save oreo!
 
Archen 


Helped: 1
Age: 33
Joined: 21 Jan 2011
Posts: 152
Location: pl
Posted: 2011-09-23, 21:52   

1. Jedno miasto położone jest jak pisze przy brodzie ale owego brodu próżno szukać. A jest kilka sposobów na zrobienie takiego czegoś w H3.

2. Całość raczej nie przypomina Śródziemia jakie widziałem na mapkach załączonych do książek aczkolwiek budowa musiała być zawiła. Proporcje są złe - ogółem idzie się połapać oczywiście.

3. Dziwię się że nie użyłeś bastionów tylko wrót żywiołów. Jednorożce i elfy wpisują się jak dla mnie lepiej niż dziwadła z Confluxa.
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group