Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Reply to topic
Nieprzydatne budynki
Author Message
Shakti 



Helped: 4 times
Age: 39
Joined: 01 Aug 2007
Posts: 999
Location: Poznań
Posted: 2007-08-16, 19:14   Nieprzydatne budynki

Jakie Waszym zdaniem budynki w miastach są bezużyteczne lub mają po prostu małe znaczenie? Tylko uzasadniajcie odpowiedź, proszę.
Ja sobie przypominam takie:
Wieża obserwacyjna w Tover (mam angielską wersję) - za droga na początku, potem bezużyteczna.
Kanał ewakuacyjny czy coś takiego w Stronghold - komu żal stracić słabego herosa? Silny nie musi uciekać.
Kuźnia, gdy sprzedaje namiot medyka - darmowe uleczenie jednej jednostki na turę to bardzo mało.
Budynek który daje 1000 exp. w Lochach - tak jak wieża.
Budynki podnoszące morale, szczęście i inne w czasie oblężenia miast - słaby heros i tak zginie, silnemu nie potrzebne.
Całun ciemności w Nekropolii - pewnie tu będzie najwięcej przeciwników - dla mnie ten budynek świetnie lokalizuje wroga, zamiast go ukryć.

"nie ma mocnych na sentymenty"
 
 
Filipp
[Deleted]

Posted: 2007-08-17, 15:36   

Hmm... najmniej potrzebny budynek??? Pomyślmy... według mnie takim oto budynkiem jest w Nekropoli Kuźnia. Zapewne zaraz krzemo będzie bronił Nekropolii! Utwierdziłem to czytając kilka jego postów.
 
Filipp
[Deleted]

Posted: 2007-08-17, 22:31   

Krzemo, nie powiedziałem że nie lubię nekropoli! Ma wiele rzeczy które dostają u mnie dużego +. I u mnie Nekropolia zajmuje około 4 miejsca.
 
Pioter ziom 
Po prostu ziom



Joined: 03 Jun 2007
Posts: 511
Location: Erathia
Posted: 2007-08-19, 19:26   

Nie zgadzam się z Shatkim z wyjątkiem całunu ciemności. Reszta jest przydatna.

pIsHeM PoPrAfFnIe pO PoLsKó :*:*:*:* :) ^^
.
 
 
Filipp
[Deleted]

Posted: 2007-08-19, 21:05   

Mi tam osobiście całun ciemności się podoba.
 
Pioter ziom 
Po prostu ziom



Joined: 03 Jun 2007
Posts: 511
Location: Erathia
Posted: 2007-08-19, 21:14   

Ale dzięki niemu lokalizujemy wroga!

pIsHeM PoPrAfFnIe pO PoLsKó :*:*:*:* :) ^^
.
 
 
Tarnoob
[Deleted]

Posted: 2007-08-20, 08:46   

Racja - całun ciemności to całkiem fajny pomysł, ale jego działanie, no cóż....
Pozostawia wiele do życzenia - jeżeli będziemy jakieś pół dnia drogi od wroga bez całunu ciemności, nic nie zobaczymy i trzeba go tropić np. po kopalniach. Jeżeli ma całun ciemności, z daleka zobaczymy przynajmniej fragment tego wielkiego czarnego koła...
Tak więc całun ciemności jest zupełnie nieprzydatny.
 
Shakti 



Helped: 4 times
Age: 39
Joined: 01 Aug 2007
Posts: 999
Location: Poznań
Posted: 2007-08-20, 14:59   

Może i loteria, ale na mapie masz go rzadko (żadko?) a gdy wiesz, że przeciwnik to nekropolia to możesz spokojnie kierować się na taki zadymiony obszar. Możesz też odróżnić miasto od budynku na mapie po podłożu - jeśli podłoże odpowiada Nekropolii to na 99% jest tam miasto; jeśli podłoże nie jest zgodne to na 100% nie ma tam miasta. No chyba, że mapa robiona i ktoś dał d... bo się nie znał i pomylił podłoże.

Jednak pisze się "rzadko" ;-)
≈Tarnum

"nie ma mocnych na sentymenty"
 
 
Maxi14 



Age: 30
Joined: 26 Aug 2007
Posts: 11
Posted: 2007-08-26, 18:43   

Shakti wrote:
Budynek który daje 1000 exp. w Lochach - tak jak wieża

Co do tego to nie mogę się zgodzić ponieważ on nie daje tylko jednemu bohaterowi tego doświadczenia tylko wszystkim co odwiedza miasto, a innym bohaterom dopiero co wyuczonym przyda sie drugi poziom na początku. :-D
 
Shakti 



Helped: 4 times
Age: 39
Joined: 01 Aug 2007
Posts: 999
Location: Poznań
Posted: 2007-08-27, 09:47   

Nie zrobisz tego budynku na początku gry, bo szkoda kasy i czasu - lepiej ulepszyć jakąś jednostkę lub rozwijać kapitol.
1000 expa nie daje żadnej przewagi - wolałbym już +1 do obrony lub ataku. Gdyby ten budynek podnosił do około 5 poziomu to byłby sens go budować. Wtedy byłby konkurencujny - dawałby odczuwalną przewagę.

"nie ma mocnych na sentymenty"
 
 
Maxi14 



Age: 30
Joined: 26 Aug 2007
Posts: 11
Posted: 2007-08-27, 12:06   

No ale jeden poziom nie zaszkodzi tylko pomoże. A jak dostajesz dodatkowy poziom, to dostajesz jedną umiejętność +1.
 
Shakti 



Helped: 4 times
Age: 39
Joined: 01 Aug 2007
Posts: 999
Location: Poznań
Posted: 2007-08-27, 13:15   

Ja to widzę tak:
Na początku nie zrobisz tego bo - pisałem w poprzednim poście.

Później nie warto bo żadna różnica. Gdy masz już rozwinięty cały zamek i rekrutujesz tygodniową popluację to nie odczujesz tego dopingu.

No i ciutkę drogi jak na budynek tego typu. Zwykle chcą 5 drewna albo 5 rudy, a tu to i to.

"nie ma mocnych na sentymenty"
 
 
Eaglevcl
Dyplomacji NIE!



Helped: 2 times
Joined: 24 Aug 2007
Posts: 238
Posted: 2007-08-28, 16:51   

A tam wg mnie najbardziej beznadziejnym budynkiem [a dokładnie jego częścią] są miny u tytanów w końcu każdy player wie gdzie są... Mało zadają i wyniku bitwy nigdy nie zmienia... Co innego gdy przeciwnik traci turę na fosie albo innym badziewiu... to już nie raz mi tyłek uratowało ^^

Kolejnym dennym budynkiem jest staw i fontanna w bastionie wg mnie dużo za droga...

Brothers I am calling from the valley of the kings with nothing to atone
A dark march lies ahead, together we will ride like thunder from the sky
May your sword stay wet like a young girl in her pride
Hold your hammers high
 
 
Tarnoob
[Deleted]

Posted: 2007-08-28, 17:42   

Rzeczywiście - magiczny staw nie dość, że nawet w późniejszym etapie gry jest stosunkowo drogi, to jeszcze zupełnie nieprzydatny - na początku szkoda tracić kolejkę i kasę, a potem ma się mnóstwo kopalń, więc istnienie budynku nie ma większego sensu :-/
 
Eaglevcl
Dyplomacji NIE!



Helped: 2 times
Joined: 24 Aug 2007
Posts: 238
Posted: 2007-08-28, 21:11   

Co do podziemnego tunelu sie nie zgadzam to super budynek.
Zawsze możesz wpaść na czas obrony najsilniejszym bohaterem i zrobić większą szkodę atakującemu albo nawet i wygrać [ale zakładam że mamy tego użyć xD]

Nieprzydatne budynki to też magazyny zasobów dające drewno i kamień -.-'
Są zdecydowanie za drogie... Na standardowej mapie ma się obydwie kopalnie od razu na losowych jak nie masz kamienia to i magazynu nie zrobisz a jeśli masz zastawioną kopalnię drewna czymś mocnym to i tak na tyle późno kupisz magazyn że nigdy przeciwników nie dogonisz.

Brothers I am calling from the valley of the kings with nothing to atone
A dark march lies ahead, together we will ride like thunder from the sky
May your sword stay wet like a young girl in her pride
Hold your hammers high
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
Page 1 of 11
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group