Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Reply to topic
Previous topic «» Next topic
Jednostki do HoMM3 by Sezu
Author Message
Sezowaty 
The Vampire.


Joined: 13 Jun 2010
Posts: 7
Posted: 2010-06-13, 20:12   Jednostki do HoMM3 by Sezu

Witam.
Chciałbym w tym temacie zamieszczać moje ulepszenia do jednostek HOMM3 oraz (z biegiem czasu) własne, wymyślone.
Grafiki robię w paincie (ew. w GIMPie, do zmieniania np. kolorów i innych efektów), czas wykonania to mniej niż godzina. Grafiką pixelową zajmuje się od 3 lat (tibijska, pixelarty, paint, sprity, heroes) i są to w 100% moje dzieła.
Tak więc, proszę o komentarze, oraz o propozycję na nowe jednostki :D

ULEPSZENIA NEKROPOLII



Kościej Bojowy

Atak: 6
Obrona: 5
Obrażenia: 1-4
Wytrzymałość: 6
Szybkość: 5
Przyrost: 12/24/39
Koszt: 80

Opis: Kościeje Bojowe powstały w wyniku wskrzeszenia dawnej armii barbarzyńskiej generała Rytharta. Ów generał zginął wraz ze swoją armią (liczącą 9000 żołnierzy) podczas burzy piaskowej ok. 80 lat przed wydarzeniami w kampanii ''Odrodzenie Erarthii''. Nekromanci, szukając nowych szkieletów, natknęli się na ten masowy grób, i ożywili armię. Te kościeje posiadają dwa miecze, przez co atak oraz obrażenia wzrosły. Niestety, posiadają stare, zardzewiałe pancerze, przez co obrona spadła.



Gnijący Zombie

Atak: 7
Obrona: 5
Obrażenia: 3-4
Wytrzymałość: 20
Szybkość: 4
Przyrost: 8/16/24
Koszt: 150

Opis: Nekromanci już nie raz ukazywali swoją chorą wyobraźnię. Gdy brakowało im już części ciał do ożywienia, wpadli na pomysł używania innych rzeczy... deska, zamiast nogi, oraz siekiera, zamiast ręki. Gnijące Zombie mają na tyle zniszczone ciała, że złączyć mogą się z praktycznie wszystkim. Te stwory posiadają dużo lepsze obrażenia i atak niż ich poprzedniki, jednak szybkość, obrona i wytrzymałość nie zmieniły się ani trochę.



Kostucha

Atak: 8
Obrona: 8
Obrażenia: 3-5
Wytrzymałość: 18
Szybkość: 8
Przyrost: 7/14/21
Koszt: 300

Opis: Na wpół niematerialne dusze, zwane Kostuchami, to strażnicy bram zaświatów. Przewożą dusze na tamten świat, oraz pilnują, by również nikt z tamtąd nie uciekł. Wbijają swoje kosy w dusze, niszcząc je tym sposobem raz na zawsze. Zostały powołane do armii Nekropolii, gdyż wystarczył jeden ruch ich kos, by przeciwnik umarł na zawsze. Jednak nikt nie przypuszczał, że gdy wyjdą na powierzchnię tego świata, ich moce zostaną osłabione... Kostuchy są dużo lepsze od Upiorów pod względem ataku, obrony i szybkości.



Wampirzy Hrabia

Atak: 12
Obrona: 8
Obrażenia: 5-10
Wytrzymałość: 50
Szybkość: 9
Koszt: 550

Opis: Niebezpieczne eksperymenty przeprowadzane na wampirach, jeszcze bardziej połączyły ze sobą człowieka i nietoperza. Wampirzym Lordom wyrosły skrzydła, które teraz nie mogą już schować. Szał bojowy jeszcze bardziej zwiększył się w ich umysłach, niż przedtem. Z inteligentnych stworzeń stały się maszynami do zabijania. Wampirzy Hrabia ma aż o 10 punktów wytrzymałości od Lordów oraz o 2 więcej ataku, jednak spadła ich obrona o 2. Wybór należy do gracza, co kupi...



Mag Kości

Atak: 14
Obrona: 12
Obrażenia: 13-15
Wytrzymałość: 45
Szybkość: 7
Przyrost: 3/6/9
Koszt: 800

Opis: Hierarchia u Liszów jest niezwykle ważna. Na czele zwykłych magów stoją Arcylisze, a na czele Arcyliszy - Magowie Kości. Ci czarodzieje są mistrzami w nekromancji oraz magii ofensywnej. Mówi się, że istota, która spojrzy im prosto w oczy, w tą pustą czaszkę, traci wszelką odwagę na polu bitwy. Są to oczywiście tylko plotki. Rzadko kto do nich podejdzie, gdyż Magowie Kości atakują zawsze na końcu, z dystansu. W porównaniu z Arcyliszami, te stwory są o niebo lepsze. Są jednak droższe aż o 200 złota.



Bezgłowy Jeździec

Atak: 19
Obrona: 18
Obrażenia: 15-30
Wytrzymałość: 135
Szybkość: 10
Przyrost: 2/4/6
Koszt: 1700

Opis: Znacie pewnie opowieść o Jeźdźcu bez Głowy? To jest właśnie to samo. Dusza, której został odcięty rozum (głowa), zostaje całkowicie pozbawiona wszelkich skrupułów. Zabija od razu, bezlitośnie. Mają zatrute miecze, które w połączeniu z ich wytrzymałością, tworzą jednostkę doskonałą. Warto wydać na nie te 1700 złota.



Smok Cienia

Atak: 22
Obrona: 19
Obrażenia: 30-60
Wytrzymałość: 240
Szybkość: 14
Przyrost: 1/2/3
Koszt: 3500, 2 uncje rtęci

Opis: W końcu nekromanci pomyśleli o ulepszeniu Upiornych Smoków. Po wielu eksperymentach, udało im się stworzyć coś pomiędzy duszą, a ciałem - cień. Tak oto powstały smoki, które wręcz nie posiadają ciała. Nie łatwe to było. Smoki Cienia posiadają o wiele lepsze statystyki niż ich poprzedniki. Warto je kupić, jednak przydatne tylko w dużych ilościach.

@Down

A nie przypadkiem Upiorne Smoki?
Last edited by Sezowaty on 2010-06-13, 20:39; edited 2 times in total  
 
The Shadow 
Tsukuyomi user



Helped: 14 times
Age: 30
Joined: 05 Nov 2008
Posts: 959
Location: Łódź/Łowicz
Posted: 2010-06-13, 20:15   

Całkiem niezłe te planty [grafiki] potworków. Co prawda, niektóre "błache" uzupełnienia, ale całkiem, całkiem to wygląda ;-)
Jednakże, przy wampirach brakuje mi tutaj przyrostu, oraz mógłbyś zrobić jakieś specjalności.

PS smoki cienia już istnieją. Są to w wersji HIII M&M ul. kościane smoki.
 
 
Maszkarra 
Jestem zły i gryzę



Helped: 25 times
Age: 29
Joined: 15 Apr 2010
Posts: 1066
Location: Suwałki
Posted: 2010-06-13, 20:19   

Bardzo ciekawe jednostki, solidnie wykonane. Jeśli to Twoje dzieło, jestem naprawdę pod wrażeniem ;-) . Trochę małe te zdjęcia. Szkielety wg. mnie ciut za mocne (to i tak przesadzona jednostka z nekromancją). Czarni rycerze mają aż 150 hp? :shock: Czy żadna jednostka nie będzie mieć umiejętności specjalnych?

Szkoda, że takie prace i tak się zmarnują .. Raczej do tego animacji nie stworzysz. Potrzebny jest czas, ekipa i co najważniejsze - fachowość.
Tyle ode mnie :-|

Szanse jeden na milion maja to do siebie, że sprawdzają się w 9 na 10 przypadków.
 
 
Leance 



Helped: 44 times
Age: 30
Joined: 05 Aug 2009
Posts: 2682
Location: Warszawa / Lublin
Posted: 2010-06-13, 20:27   

Dobra robota stary :-)
Mam jedynie zastrzeżenia do siły szkieletów i wytrzymałeści rycerzy - troche przesadzone (powtarzam innych, ale to też moje zdanie ;-) )
Ten rycerz i zombie wyglądają trochę kiczowato - oryginały mają lepszy wygląd.
 
Sezowaty 
The Vampire.


Joined: 13 Jun 2010
Posts: 7
Posted: 2010-06-13, 20:38   

Kilka miesięcy temu miałem projekt własnego miasta - coś ala Lochy na powierzchni xd były by to zmutowane zwierzęta i ludzie. Projekt przepadł, a szkoda, miałem już narysowane budynki... Kilka dni temu zrobiłem plant 1 lub 2 levelowego stwora.

Jadeitowy Stwór



Kontury od zera, środek w GIMPie.

PS: zmniejszyłem statystyki szkieleta i jeźdźca bez głowy.
 
Vincent
beastmaster



Joined: 31 Oct 2008
Posts: 63
Posted: 2010-06-14, 10:19   

Nie wiem czemu, ale Hrabia i Kostucha kojarzą mi się z diablo II. Smok cienia jest niezły. Teraz jeszcze tylko stworzyć jakiś nekromancki odpowiednik bleesa i hajda.

ty masz czarne smoki ja mam wielkie gorgony
 
page 
Czarnoksiężnik



Helped: 13 times
Age: 33
Joined: 25 Nov 2009
Posts: 697
Location: Toruń
Posted: 2010-06-14, 10:42   

Vincent wrote:
Nie wiem czemu, ale Hrabia i Kostucha kojarzą mi się z diablo II


Wampirzy Hrabia wygląda jak Pan Jadu, a Kostucha jak Widma z IV Aktu.
Grafiki świetne!

Gdy się Jowisz z Saturnem schodzi,
Jakże matula pszenica obrodzi!
Miecz jest krzyżem: On na nim umierał,
Na piersi Marsa bogini westchnęła.
 
Sezowaty 
The Vampire.


Joined: 13 Jun 2010
Posts: 7
Posted: 2010-06-14, 17:16   

Nie wiem czy ktoś już zrobił coś takiego, ale zacząłem tworzyć projekt Tanka (Nagi) z Forge. Na razie zrobione kontury czołgu. Niebieskie tło nałożyłem, by można było odróżnić poszczególne części.



Jeśli będę miał czas, nałożę dzisiaj kolory, przerobie głowę Nagi (ma być łysa) oraz dodam jej pistolety.
 
Maszkarra 
Jestem zły i gryzę



Helped: 25 times
Age: 29
Joined: 15 Apr 2010
Posts: 1066
Location: Suwałki
Posted: 2010-06-14, 17:27   

Heh, zapowiada się świetnie. Zamierzasz zmodernizować całą fortecę?

Szanse jeden na milion maja to do siebie, że sprawdzają się w 9 na 10 przypadków.
 
 
The Shadow 
Tsukuyomi user



Helped: 14 times
Age: 30
Joined: 05 Nov 2008
Posts: 959
Location: Łódź/Łowicz
Posted: 2010-06-14, 18:14   

To już jest bezczeszczenie -.-'
Twoje dobre pozytywne pomysły skończyły się po jadelitowym stworze. Dzięki takim jak ty, ta gra traci klimat.
 
 
Amgod

Joined: 27 May 2010
Posts: 3
Posted: 2010-06-17, 21:42   

Czyżby? Ja gram i nic takiego nie zauważyłem!

Naprawdę bezczelność, że ktoś coś robi, nawet, jeżeli to są tylko grafiki (aczkolwiek bardzo ładne) i spotyka się z takim podziękowaniem.
 
The Shadow 
Tsukuyomi user



Helped: 14 times
Age: 30
Joined: 05 Nov 2008
Posts: 959
Location: Łódź/Łowicz
Posted: 2010-06-17, 21:51   

Amgod wrote:
Naprawdę bezczelność, że ktoś coś robi, nawet, jeżeli to są tylko grafiki (aczkolwiek bardzo ładne) i spotyka się z takim podziękowaniem.



Po coś miały służyć te grafiki, geniuszu. Nie musi mi się podobać ta ostatnia. Wcześniejsze doceniam, ale nie toleruje przerabiania klasyki na jakieś unowocześnione ścierwo, które nawet nie wyglądałoby dobrze podczas np. animacji. To po co się rzucasz.
Last edited by The Shadow on 2010-06-17, 21:53; edited 1 time in total  
 
 
Leance 



Helped: 44 times
Age: 30
Joined: 05 Aug 2009
Posts: 2682
Location: Warszawa / Lublin
Posted: 2010-06-17, 21:52   

Amgod wrote:
Naprawdę bezczelność, że ktoś coś robi, nawet, jeżeli to są tylko grafiki (aczkolwiek bardzo ładne) i spotyka się z takim podziękowaniem.


Jak ktoś liczy na SZCZERE komentarze, to powinien je otrzymać. Krytyka nikomu jeszcze nie zaszkodziła, a może uświadomić, co dana osoba może ulepszyć w swoich pracach. Na pewno komentarze 'jakie słodkie jakie piękne 11/10', by 'nie było przykro', dadzą obiektywny obraz odbierania swoich prac przez innych.
 
restling 



Helped: 2 times
Joined: 20 May 2010
Posts: 381
Posted: 2010-06-18, 09:35   

Te ulepszenia do Nekropolii są fajne(tylko nie kradnij moich kos!) Może mógłbyś zrobić ulepszenia do Bastionu. Tak na marginesie: Tank-Naga to szajc. Nie zrozum nie źle, Sezowaty. Tylko że takie rzeczy nie są ciekawe. Czołg z połową węża. Taaa...
 
Amgod

Joined: 27 May 2010
Posts: 3
Posted: 2010-06-20, 20:23   

Krytyka? Zrobił jedną inną jednostkę (nawet jej nie dokończył) i dostał tekstem jakoby gra przez niego traciła klimat! Toż to jakiś nonsens.

Poza tym ujmę to tak, The Forge? No właśnie. Proponuję także zlinczować twórców gry.

Btw czas i typ Waszych wypowiedzi ukazuje jeden motyw. Kolega zawołał Was na GG żebyście pomogli mu odeprzeć mój jakże szaleńczy atak!
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
Page 1 of 2
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group